Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

New York
New York po celý týden zdarma
Severní Amerika · New York - USA
Číst více..

Barevné stromy
Les duhových eukalyptů
Duhové eukalypty opravdu existují. Mezi stromy neřádili avantgardní výtvarníci, ani zuřivá paintballová bitva. Pestrobarevné stromy vytvořila sama Matka příroda. Bez photoshopů. Pravé jméno duhového stromu zní blahovičník oloupaný. V loupání je totiž celý ten vtip. Při bližším ohledání zjistíte, že divoce zbarvený kmen je plastický, jakoby záplatovaný a plný různě vystouplých vrstev tenké kůry. Jak strom roste, oloupává se z něj v dlouhých pruzích vyčerpaná tkáň a odhaluje kůru novou. Ta září jasně svěží zelenou barvou.
Číst více..

Jak si správně zvolit sedadlo v letadle

Od: #flymeto   |   7. září 2015

Spousta z vás se chystá za odpočinkem, a stále častěji přibývá cestujících, kteří poletí letadlem úplně poprvé. Ne vždy let trvá pouze pár hodin, doba letu se může v závislosti na vzdálenosti cílové destinace výrazně protáhnout až na desítky hodin strávených v letadle.

Proto je důležité vybrat si správné sedadlo, které pro vás bude pohodlné celou cestu.

Pokud cestujete s celou rodinou či skupinou, jistě budete klidnější, když budete sedět pohromadě.

Běžné známé letecké společnosti umožňují zvolit si své místo bezplatně v rámci rezervace letenek. Tuto možnost máte i na „check-in“ na letištích, kde se místenky přidělují.

Vybrat si své místo však nenabízí nízkonákladové, neboli low cost, společnosti, ty mají „free seating“, čímž motivují cestující k urychlení nástupu do letadla. V takovém případě vám doporučujeme být u odbavování mezi prvními spolucestujícími, abyste si mohli zamluvit to nejlepší sedadlo.

Při zvažování nad výběrem vhodného místa nejprve uvažte, jak vnímáte letání, bývá-li vám v letadle špatně, nebo máte z létání strach, zvolte si místo k sezení spíše vepředu, tato místa jsou tišší a turbulence zde není tak výrazná. Výjimkou jsou vrtulová letadla, která mají přední sedadla blízko motorů, hluk je v této části letadla naopak nejvyšší.

Zadní místa v letadle považuje valná většina pasažérů za nejbezpečnější.

Sedadlo u okna nebo v uličce?

Každé má svá pro i proti.

V uličce si můžete natáhnou nohy, jak je vám libo, můžete se také projít; avšak musíte počítat s tím, že vás budou rušit lidé procházející uličkou, a také se budete muset uhýbat spolucestujícímu sedícímu u okénka.

Chystáte se letět s dětmi, rádi fotografujete nebo nelétáte moc často? Dejte přednost sedadlům u okna. Ve spánku se můžete opřít o zeď. Zároveň můžete zůstat uvězněni spícími sousedy. Nezapomeňte také na chlad sálající od vnější stěny letadla.

I jako stálí pasažéři možná nevíte, že v ekonomické třídě v přední části letadla některých leteckých společností, se nachází sedadla určená pro obchodní cestující, tato sedadla mají více místa na nohy, jsou tedy mnohem pohodlnější.

Taková luxusní místa jsou tzv. “emergency exit row“, je to řada, ve které se nachází nouzový východ nad křídly. U low cost letů je najdete i v první řadě.

Nejhorší místa jsou převážně řady sedadel před nouzovým východem. Včetně posledních řad sedaček nemají možnost sklopení opěradel, prostory k uložení příručních zavazadel jsou výrazně omezeny. V poslední řadě jste rušeni blízkostí toalet a ruchem z palubního bufetu.

Přejeme vám vhodný výběr sedadla a štastnou a pohodlnou cestu!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy