Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Podzim v teple
Kam na podzim na dovolenou?
Evropa · Chorvatsko
8. listopadu 2015 5 min čtení
Číst více..
Dovolená v Anglii
Evropa · Velká Británie
11. prosince 2020 4 min čtení
Číst více..

Jak přežít přestup

Dlouhý přestup a spaní na letišti nemusí být noční můra, ale naopak splněný sen. Víte, jak si zařídíte výlet zdarma během přestupu v Singapuru nebo nocleh ve futuristické spací budce? Osvojte si tipy, díky kterým se na přestupy začnete dívat jako na nové příležitosti.

Prozkoumejte možnosti letiště

Letiště v San Francisku, Amsterdamu a Paříži mají vlastní muzeum. Texaský Austin zůstává věrný svému bohémskému duchu a pořádá koncerty zdarma přímo na letišti. Přestup v Mnichově si zkrátíte prohlídkou minipivovaru, na tokijské Hanedě zase návštěvou kavárny s planetáriem. Mezinárodní letiště přicházejí s novými způsoby, jak pasažérům přestupy zpříjemnit. Nejdál je v tom letiště v Singapuru, které kromě salonků, her, kina a dalších aktivit zahrnuje i relaxační zahradu s živými motýly.

Vyrazte na výlet během přestupu

Nejedno letiště vám nabídne možnost vydat se na okružní cestu a využít několikahodinový přestup k okouknutí místních dominant. Patří mezi ně například Singapur, Amsterdam, Salt Lake City, Dauhá nebo Soul.

Objevte výhody tranzitního víza

S výlety během přestupů souvisí tranzitní víza. Jde o krátkodobá víza, které slouží právě pro případy, kdy na své cestě musíte přistát v zemi, se kterou Česká republika nemá bezvízový styk. Tranzitní vízum v takových zemích musíte mít, i když nevytáhnete paty z letiště a ani dokonce nevyjdete z oblasti pasové kontroly. Tranzitní vízum může mít platnost stejně tak 8 hodin jako 48 hodin. Využijte toho a naplánujte si na cestě jednu poznávací zastávku navíc. Za 24 nebo 48 h toho poznáte dost například i z Hongkongu.

Evropa - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - istockphoto.com
Flymeto - istockphoto.com
Proč vycestovat do s námi?
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Silný zákaznický servis.
 1.5 milionů hotelů do 10s Prodávejte vlastní zájezdy Pohodlné hledání

Řekněte si o kamaráda na přestup

Letíte s KLM, přestupujete v Amsterdamu a máte iPhone? Pak máte nárok na přestupového kamaráda. V rámci programu Layover with a Local vás dobrovolník vezme na prohlídku města, kterou přizpůsobí vašim zájmům. A aby ledy roztáli, pozve vás na seznamovací skleničku, kterou platí aerolinka KLM. Společnost Icelandair během přestupu v Reykjavíku za kamaráda půjčovala rovnou své zaměstnance. Mezi dobrovolníky byli piloti, dokonce i výkonný ředitel společnosti. Vhodný parťák se vybíral podle vašich zájmů. Akce prozatím skončila, při cestě s Icelandair ale raději vždy zkontrolujte stránku s jejich Stopover Buddy programem.

Ukliďte se do pohodlí salónku

I když vaše letenka říká economy, můžete si dopřát pohodlí a servis letištních salónků. Vstupy do salonků si lze zaplatit, buď objednávkou celodenního pasu nebo hotově při vstupu. Při dlouhém a nočním přestupu se to vyplatí. Dveře do nich vám ovšem může otevřít už jen správná platební karta, například Visa Infinite nebo MasterCard Black. Stačí je ukázat a jste vevnitř a zdarma. Výhoda takového vstupu je, že se nemusíte omezovat jen na salonek aerolinky, se kterou letíte. Má jiná něco lepšího? Jděte tam.

Připojte se na wi-fi letiště

Právo na bezplatnou wi-fi by mělo být zaneseno do ústavy. Pokud i vy vyžadujete k přežití internet a nechcete na cestách plýtvat mobilními daty, připojte se na bezplatnou wi-fi na letišti. Seznam hesel na nejfrekventovanějších letištích se pravidelně aktualizuje například v praktické mapě v mobilní aplikaci WiFox.

Prospěte přestup komfortně a bezpečně

Že vás čeká dlouhý přestup přes noc většinou víte, už když si kupujete letenky. Připravte se na něj co nejsvědomitěji. Několik vrstev pohodlného oblečení, do kterých se můžete zachumlat je sázka na jistotu, kapuce pomůže odstínit světlo. Někteří batůžkáři si dokonce vozí vlastní houpací sítě, které na letišti zavěsí a v nich noc přečkají. I když se tmavý opuštěný koutek letiště zdá pro spánek ideální, utábořte se naopak tam, kde jste vidět. Ideálně si najděte místečko poblíž stanoviště bezpečnostní služby letiště.

Zavřete se do spací budky

Stále víc letišť umisťuje do svých prostor automatizované spací kukaně, které odhluční okolní ruch a poskytují pohodlné poležení. Některé mají podobu hypermoderního lehátka nebo kukly, jiné jsou budky se soukromým pokojíčkem s postelí a posezením. Budky jsou ideální alternativou k letištním hotelům. Na nocleh v některém z nich se okamžitě jděte zeptat v případě, že vám aerolinka let zruší nebo má letadlo velké zpoždění. Jakmile má letadlo zpoždění víc, jak tři hodiny, máte taky pravděpodobně nárok na peněžní kompenzaci.

Zeptejte se pilota

Co se stane, když letadlu praskne pneumatika? Je pravda, že letadlo při přistání plachtí? Patrick Smith se dlouhé roky živil jako pilot dopravních letadel a na zvídavé otázky lidí odpovídá na svém blogu AskThePilot.com. To nejlepší z blogu vměstnal do stejnojmenné knihy, která vyšla i v češtině. Neexistuje snad lepší knížka, kterou si sbalit na cestu letadlem. Knížku si samozřejmě můžete vzít i jinou, ale určitě na ni nezapomeňte. Proti baterce v mobilu a notebooku vám vydrží znatelně víc hodin.Tagy

žádné tagy