Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Jak přepravit letecky jízdní kolo

V prvé řadě je důležité zjistit, kolik máte povolenou hmotnost zavazadla v letadle. Po Evropě to nejčastěji bývá 20 kg a 10 kg příruční brašna, kterou si smíte vzít s sebou na palubu, u dálkových letů má každá letecká společnost jiné přepravní podmínky.

Jízdní kolo zkuste uplatnit jako sportovní potřebu a vyžádejte si od konkrétní letecké společnosti navýšení váhového limitu bez zvýšení ceny letenky.

Kolo zkuste podat i jako zavazadlo běžných limitů nebo nadměrné zavazadlo a vejít se tak do váhových limitů k letence zdarma.

U vybrané společnosti si nechte potvrdit rezervaci místa pro kolo v nákladovém prostoru, avšak řešte to s prodejcem před zaplacením letenky.

Jak připravit kolo na cestu

Kolo přepravujte v přepravní papírové krabici rozložené. Odšroubujte kola a narovnejte řídítka podélně, takto rozložené kolo vložte do krabice a zajistěte proti kymácení. Všechny volně uložené díly obalte výstelkami a stahovacími plastovými pásky. Krabici uvnitř ještě podlepte v místech otvorů pro ruce, a zbytečné není ani oblepit krabici textilní kobercovou páskou, která ochrání rohy a boky krabice proti prodření.

Kolo je možné přepravit také v látkovém futrálu, který musí být lehký, pevný a skladný a pro kolo je nutná důkladná demontáž a jeho zabezpečení.

Rozeberte a složte kolo několikrát nanečisto ještě předtím, než se s kolem vydáte do letadla.

Pokud letíte do nějaké destinace s přestupem, nechte si kolo odbavit vždy jen na jeden let a pak si ho vyzvedněte a podejte k novému odbavení.

Na cestování s kolem do zahraničí si zabalte kromě vhodného oblečení a vybavení na kolo i nářadí - imbusy, náhradní duše, lepení, apod., ale přibalte je do krabice s kolem, s imbusy v příručním zavazadle vás na palubu po letištní kontrole určitě nepustí!Související články