Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Slosování vítězů o vůz na rok zdarma
Dne 5.12.2019 proběhlo slosování prvních 3 vítězů o vůz od Flymeto na rok ZDARMA V prostorech společnosti Flymeto proběhlo ve čtvrtek 5.12.2019 v 15.00 hodin slosování prvních tří vítězů v soutěži o vůz zdarma na celý rok.Vítězkami se staly tři ženy, a to paní Anna K., Martina A. a Lucie K. Za nás a celý tým Flymeto vítězkám gratuluje i papoušek Paco. Se všemi vítězkami se v následujících dnech spojíme, dohodneme místo a čas slavnostního předání vozů.
Číst více..

Jak přepravit letecky jízdní kolo

Od: #flymeto   |   29. února 2016

V prvé řadě je důležité zjistit, kolik máte povolenou hmotnost zavazadla v letadle. Po Evropě to nejčastěji bývá 20 kg + 10 kg příruční brašna, kterou si smíte vzít s sebou na palubu, u dálkových letů má každá letecká společnost jiné přepravní podmínky.

Jízdní kolo zkuste uplatnit jako sportovní potřebu a vyžádejte si od konkrétní letecké společnosti navýšení váhového limitu bez zvýšení ceny letenky.

Kolo zkuste podat i jako zavazadlo běžných limitů nebo nadměrné zavazadlo a vejít se tak do váhových limitů k letence zdarma.

U vybrané společnosti si nechte potvrdit rezervaci místa pro kolo v nákladovém prostoru, avšak řešte to s prodejcem před zaplacením letenky.

Jak připravit kolo na cestu

Kolo přepravujte v přepravní papírové krabici rozložené. Odšroubujte kola a narovnejte řídítka podélně, takto rozložené kolo vložte do krabice a zajistěte proti kymácení. Všechny volně uložené díly obalte výstelkami a stahovacími plastovými pásky. Krabici uvnitř ještě podlepte v místech otvorů pro ruce, a zbytečné není ani oblepit krabici textilní kobercovou páskou, která ochrání rohy a boky krabice proti prodření.

Kolo je možné přepravit také v látkovém futrálu, který musí být lehký, pevný a skladný a pro kolo je nutná důkladná demontáž a jeho zabezpečení.

Rozeberte a složte kolo několikrát nanečisto ještě předtím, než se s kolem vydáte do letadla.

Pokud letíte do nějaké destinace s přestupem, nechte si kolo odbavit vždy jen na jeden let a pak si ho vyzvedněte a podejte k novému odbavení.

Na cestování s kolem do zahraničí si zabalte kromě vhodného oblečení a vybavení na kolo i nářadí - imbusy, náhradní duše, lepení, apod., ale přibalte je do krabice s kolem, s imbusy v příručním zavazadle vás na palubu po letištní kontrole určitě nepustí!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus