Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Pojistěte se před cestou do zahraničí
Chystáte se vyrazit na dovolenou do exotických krajin nebo jen blízko za hranice ČR? V každém případě byste se měli před odjezdem informovat ohledně cestovního pojištění. Bez něj se Vám totiž dovolená může dosti prodražit. Ne vždy na vás čekají jen příjemné zážitky, mohou na vás číhat různá nebezpečí, a to nejen v podobě viru COVID-19. V zahraničí byste si bez cestovního pojištění museli uhradit sami léčebné výlohy. Jako občané ČR máte v případě potřeby nárok na nezbytnou zdravotní péči v členských zemí EU, Evropského hospodářského prostoru a ve Švýcarsku.
27. února 2021 2 min čtení
Číst více..

Jak je to s jídlem na cestách letadlem?

Jak to chodí během letu s občerstvením? Ne všechny letecké společnosti nabízí bezplatné občerstvení, ale pokud tomu tak je, co od toho můžete očekávat a jak se zařídit? Níže se Vám pokusíme zodpovědět pár otázek ohledně leteckého cateringu.

S bezplatným cateringem se nejčastěji setkáte na dálkových linkách trvajících alespoň 5 hodin. U kratších přeletů se pozvolna od bezplatného občerstvení ustupuje a v současné době tvoří maximálně kelímek s vodou a malý sendvič.

Naopak u dálkových linek se můžete těšit na plnohodnotné menu, které se skládá z předkrmu, hlavního jídla, pečiva a dezertu. U hlavního jídla bývá zpravidla na výběr z několika variant, z nichž alespoň 1 představuje stravu pro vegetariány. Typicky bude na výběr chicken or pasta (kuřecí nebo těstoviny). U lepších prémiových aerolinií se můžete těšit třeba i na zmrzlinu. Standardem pak bývá i možnost lehkého snacku po dobu letu. Stačí kontaktovat posádku a o další jídlo zažádat. Při skutečně dlouhých letech nad 8 hodin se dočkáte i druhého servisu. Obvykle je podávána snídaně a večeře či naopak.

Jak zjistíte informaci o tom, zda na vašem letu bude podáváno něco k snědku? Většinou je tato informace uvedena hned při nákupu letenek, případně vám aerolinie během nákupu nabídnou předobjednávku jídel.

Evropa - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Jak je to s jídlem na cestách letadlem?
Flymeto - Jak je to s jídlem na cestách letadlem?
Proč vycestovat do s námi?
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Silný zákaznický servis.
 1.5 milionů hotelů do 10s 500 milionů letů do 10s Mluvíme vaším jazykem

Speciální jídla a diety

Pokud potřebujete nějaké dietní jídlo, je nutné informovat leteckou společnost předem o a konkrétní dietu zažádat. Přihlásíte se do správy vaší rezervace a v nabídce si dietu vyberete, případně napíšete prodejci a on vám požadavek zadá do systému.

Vybírat můžete např. mezi zdravotními dietami jako:

Diabetická strava, bezlepková jídla, dietní jídlo při nedráždivé dietě, jídla s nízkým obsahem soli, jídla bez laktózy, nízkokalorická jídla.

V nabídce aerolinií bývají i náboženská jídla, jako je např. hinduistické či indické.

Výběr z těchto variant je zdarma. Výhodou bývá také příjemný fakt, že speciální jídlo obdržíte jako první před zahájením klasického servisu.

Hladové lety aneb když není jídlo v ceně letenky

Naprosto všechny nízkonákladové aerolinky vám za letu nenabídnou ani kelímek s vodou. Cokoli si budete chtít dát, to si budete muset koupit. Na letech trvajících alespoň 1 hodinu probíhá palubní prodej, kdy v nabídce najdete nejzákladnější nealkoholické i alkoholické nápoje, sušenky, sendviče a u delších letů i varianty teplého občerstvení. Aktuální menu najdete v palubním časopise. Pokud budete chtít platit na palubě letadla, většina aerolinií přijímá standardní měny jako eura, dolary, libry a lokální měny.

Vlastní jídlo do letadla

Velmi častou otázkou je, zda si můžeme vzít vlastní jídlo do letadla a vyhnout se tak přepáleným cenám za občerstvení z palubního prodeje. Můžete, ale jen za určitých podmínek.

Veškeré potraviny, které si chcete vzít s sebou do letadla, musí splňovat bezpečnostní limity. Tedy takové, že pokud je vaše jídlo v tekutém stavu, jako jsou přesnídávky, jogurty, džemy atd., musí být jejich objem do 100 ml. Zároveň také upozorňujeme, abyste se vyhnuli silně aromatickým surovinám.

Jak to udělat s pitím?

Vzhledem k bezpečnostnímu limitu 1 dcl musíte lahev odevzdat ještě před bezpečnostní prohlídkou. Toto pravidlo se dá „obejít“ tak, že si s sebou vezmete prázdnou láhev a naplníte ji vodou až za bezpečnostní prohlídkou. Případně si láhev s pitím zakoupíte z automatů či obchodů v zóně za kontrolou.

Některé letecké společnosti výslovně zakazují donášení vlastního jídla a nápojů. Pozor také na případný dovoz nedojedených potravin do státu. Některé státy zakazují dovoz potravin.

Jídlo pro malé děti

Cestování s malými dětmi vyžaduje i zvláštní stravu. Pro děti do 2 let neplatí omezení 100 ml a můžete přepravovat i větší objem. Jediné, co budete muset udělat při bezpečnostní prohlídce, tak nádobu s jídlem otevřít a ochutnat, případně jí nechat pracovníka bezpečnostní kontroly otestovat ve speciálním skeneru.Související články