Itálie vzhledem ke své rozloze na výšku a působení moře, které ho obklopuje ze tří stran, má velmi rozmanité klimatické podmínky, které lze rozdělit do tří základních pásem. Na jihu převládá středomořské klima, které je charakteristické horkými a suchými léty. Uprostřed země zas převládá mírné kontinentální klima, které přechází do vysokohorského podnebí na severu, kde v důsledku působení alpského masivu, teploty v zimě klesají hluboko pod nulu.

Nejteplejší měsíce v Itálii jsou červenec a srpen, kdy teplota dosahuje i 40 stupňů.

Počasí v Římě

Řím má velmi příjemné klima během celého roku. Teplota je obecně mírná se zvýšenou teplotou v měsících červenec a srpen, kdy přesahuje 30 stupňů. V zimě je teplota příjemná a chladných dnů je opravdu velmi málo a jsou zejména v období mezi prosincem a lednem, ale zřídka klesnou pod 0 stupňů.

ROME

Srážky jsou obecně méně vydatně a soustřeďují se v měsících listopad a únor. Nejlepší období pro návštěvu Říma je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírné a dny jsou díky letnímu času delší.

Počasí v Milánu

V Milánu se průměrná měsíční teplota pohybuje od 1°C v lednu do 23°C v červenci.

V typickém roce napadne rovnoměrně 945 milimetrů deště. Zima je však relativně nejsušší sezónou s asi 60/65 mm měsíčně, zatímco nejslabší období na dešťové srážky jsou jaro a podzim. V létě, od června do srpna vlivem atlantických front se mohou vyskytovat deštivé dny nebo častěji se mohou objevit bouřky odpoledne nebo večer.

MILAN

Slunce je od listopadu do ledna omezené kvůli mlze a nízké oblačnosti, zatímco v létě je v průměru 6 až 7 hodin slunečního záření.

Kdy letět do Itálie

Nejlepší doba k návštěvě hlavních italských měst je jaro: od poloviny dubna do konce května jsou teploty příjemné, dny jsou dost dlouhé, slunce často svítí a kvete příroda, i když někdy může pršet.

Dalším dobrým obdobím je první polovina září. Od poloviny září do poloviny října jsou teploty příjemně teplé, ale může pršet, zejména na severu a ve středu země. Listopad je obvykle období dešťů v Itálii, i když slunce na jihu stále svítí dost často. Na jaře, od března do poloviny dubna, může být počasí slunečné a mírné, ale také chladné a mokré: je to dost nestabilní období.

Léto, od června do srpna, je často sluneční, ale může být velmi horké, zejména v červenci a srpnu. Návštěvníci se však hrnou do míst jako Řím a Florencie i v tomto období. V každém případě je lepší vyvarovat se tomuto období pokud nemáte rádi teplo.

Léto je vhodné období na návštěvu alpské oblasti a na turistiku v horách.

V únoru a v první polovině března je téměř stále dost sněhu na lyžařskou dovolenou a dny jsou delší než v prosinci.

Červenec a srpen jsou nejlepší měsíce na plážovou dovolenou v severní a střední Itálii a také září na jihu. Počasí je v červnu často pěkné a dny jsou nejdelší v roce.

Nejlevnější letenky do Říma

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek do Říma v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Řím v CZK

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek z Prahy do Říma v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Řím v CZK

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Co dál vědět o Itálii

Víte vše pro cestu do Itálie? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku