Do Itálie se nejrychleji a pohodlně dostaneme letecky. Itálie je plná zajímavých míst, které stojí za to vidět. Podívat se můžeme do Říma, Milána, Benátek, Pisy, Bari, Florencie či do Neapole. Itálie, která nám připomíná svým tvarem botu, představuje také centrum módních trendů zejména v Miláně. Letenky do Itálie koupíte snadno a rychle z pohodlí Vašeho domova.

Než začnete nakupovat letenky

Než začneme kupovat letenku je dobré si promyslet náš přibližný plán cesty, kam se chceme podívat a jak se tam dostaneme. Do Itálie se můžete vydat v jakoukoliv roční dobu. Tato země má vždy co nabídnout. V létě zde můžeme strávit krásnou dovolenou na prosluněných písečných plážích, v zimě nás okouzlí zasněžené Alpy, a po celý rok se můžete vydat za památkami, historií, či kulturou například do Říma, Benátek či na Sicílii. Pokud se však chceme vyhnout masivním davům turistů, vyhněte se letní prázdninové sezóně.

Únor

V únoru a v první polovině března je dost sněhu na lyžařskou dovolenou

K moři

Červenec a srpen jsou nejlepší na dovolenou v severní a střední Itálii a září na jihu

Do Itálie

Zpáteční přímé lety z Prahy do Itálie od 609 Kč

Palermo

Ceny letenek od 6900 Kč

Kolik stojí letenka do Itálie

Cenu letenky ovlivňuje destinace a období. V Itálii najdeme desítky míst, kam se můžeme vydat. Cena letenky do Itálie se pohybuje mezi 700 a 5000 Kč. Pokud budete sledovat ceny letenek, lze se dostat na zajímavé ceny za zpáteční cestu. Nejlevněji se můžeme dostat do Milána, Benátek, Pisy i do Říma. Mezi dražší letenky do Itálie patří Sardinie a Sicílie.

Ceny letenek do Říma

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Řím v CZK

Ceny letenek do Neapole

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Neapol v CZK

Níže v tabulce naleznete více kombinací letů.

Kdy kupovat letenku do Itálie

Letenky do Itálie je dobré kupovat 2-4 měsíce před plánovaným odletem. Určitě je dobré sledovat akce leteckých dopravců, aby cena byla co nejpříznivější.

Nejlepší den pro odlet do Itálie

Většina lidí chce strávit prodloužený víkend nebo prázdniny v cizině. Vhodnou destinací je také Itálie. V zimních měsících pořídíte nejlevnější letenky do Itálie, kdy je zde méně turistů. Letenky do přímořských destinací zejména o letních prázdninách vyjdou dráže.

FAQ pro nákup letenek do Itálie

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek do Itálie. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu, emailu nebo telefonicky.

Jaké letecké společnosti létají do Itálie?

Česko s Itálií má velmi dobré letecké spojení. Mnoho přímých letů existuje i díky tomu, že i Česko a zejména Praha je velmi vyhledávaná destinace pro turisty z Itálie.

Mezi nejznámější letecké společnosti, které létají do Itálie patří určitě ČSA, Alitalia, Iberia, Lufthansa, British Airways a KLM.

Pokud vyhledáváte nízkonákladové společnosti, tak do Itálie létá i Ryanair, Vueling, EasyJet nebo Wizz Air.

Jak dlouho trvá let do Itálie?

Délka přímého letu do Itálie, závisí na konkrétní destinaci. Nejkratší let je do Benátek, který například z Prahy trvá okolo 1 hodiny a 10 minut a nejdelší je na Sicílii, kam se letí, i přes dvě hodiny. Průměrnou délku letů můžete konzultovat v tabulce níže.

Kde koupit letenky do Itálie?

Letenky do Itálie, můžete zakoupit pohodlně přes náš portál, kde jsou v nabídce vždy nejnižší ceny letů. Na našem portálu je rovněž možné nastavit si hlídání ceny letenek a budeme vás informovat e-mailem jednou denně, při každé změně ceny.

Pokud budete potřebovat jakékoliv informace ohledně nákupu letenky nebo letu, můžete se obrátit na naše zákaznické centrum, které je disponibilní online přes chat nebo na emailové adrese.

Koupit letenky z Prahy do Itálie na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.

  2. Umíme se o vás během cesty postarat.

  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.

Jaké letecké společnosti létají do Říma?

Do Říma se dostaneme přímým letem z Prahy se společností Vueling, Ryanair, Alitalia, ČSA.

Z Vídně se dostaneme do Říma s Lauda Motion, Wizz Air nebo Vueling.

Jak dlouho trvá let do Říma?

Průměrná délka přímého letu z Prahy do Říma nebo naopak je přibližně 1 hodina a 40 minut.

Délka letu není nikdy stejná, protože ji ovlivňuje mnoho faktorů, jako například povětrnostní podmínky, typ letadla nebo trasa.

Jaké letecké společnosti létají do Milána?

Do Milána se dostaneme z Prahy i z Brna se společností Ryanair. Dále létá do Milána společnost EasyJet a ČSA.

Jak dlouho trvá let do Milána?

Let trvá přibližně 1,5 hodiny.

Jaké letecké společnosti létají do Benátek?

Do Benátek létá ČSA a Easyjet na letiště Marco Polo a RyanAir na letiště Treviso.

Jak dlouho trvá let do Benátek?

Let do Benátek trvá přibližně 70 minut.

Co dělat po přistání v Itálii

Po přistání v Itálii doporučujeme rozměnit si na letišti pár euro, pokud nemáte s sebou z domova. V dnešní době je možné na většině míst platit kartou, ale je dobré mít vždy malou hotovost po ruce.

Poté co vystoupíte z letadla, Vás na letišti navedou k odbaveným zavazadlům, kde si je vyzvednete. Nad pojezdovou dráhou sledujte číslo Vašeho letu.

Dále si na letišti zjistíte, jak se dostanete z letiště do centra, vyhledáte autobusová či vlaková spojení, případně můžete využít půjčovny aut, máte-li v plánu objet míst více.

Proč jet do Itálie

Itálie je jedna z mála zemí, kam se můžete vydat za jakýmkoliv druhem dovolené, ať už za historií a kulturou na místa jako Řím, Neapol, Florencie, či Benátky. Nebo za sluncem a krásnými plážemi například do Kalábrie, na Sicílii nebo Sardinii.

A nesmíme zapomenout ani na oblíbená lyžařská střediska v italských Alpách, mezi které patří například Livigno, Sella Ronda, Cortina D’Ampezzo nebo Alta Badia.

Populární kombinace letů do Itálie

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Itálie na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Itálie na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Itálii

Už máte letenku do Itálie? Přečtěte si průvodce o Itálii.

Otevřít průvodce

Top letenky do Itálie