Na ostrově je počasí převážně proměnlivé. Takto nejlépe ho lze popsat. Existuje několik klišé, které na islandu tradují. Jako například pokud se ti nelíbí počasí, počkej 5 minut, změní se. Nebo další otřepaná fráze, kterou je, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení.

Překvapit Vás mohou i billboardy s reklamou na letní oblečení, kde modelky pózují místo v plavkách v péřových bundách. Rozhodně s sebou na island přibalte jednu vrstvu oblečení navíc než jste zvyklí.

Díky Golfskému proudu na ostrově nejsou extrémní podmínky, ale kvůli větru je často pocitová teplota mnohem nižší, než ukazuje teploměr.

Nejideálnější doba na návštěvu je, alespoň, co se počasí týče v letních měsících, neboli od května do září. Je ale třeba počítat s vyššími, turistickými cenami, které zvedají ceny ubytování a pronájmů aut od několik desítek procent oproti zimnímu období. Slunce v létě skoro nezapadá a teploty se pohybují až do 20 stupňů.

Avšak kvůli polární záři, která láká velký počet lidí, je potřeba přibalit svetr navíc a vypravit se na ostrov v zimě.

Počasí v Reykjavíku

Nejhorší podmínky pro cestování do Reykjavíku panují v lednu a únoru, kdy je tu opravdu mrazivo a sychravo. . Hlavní město doporučujeme navštívit v letních měsících.

REYKJAVIK

Kdy letět na Island

Nejpříznivější, co se počasí týče, jsou letní měsíce. Zhruba od května do září. Nicméně ale i tehdy je třeba počítat s nižšími teplotami a hlavně studeným a silným větrem. Možná vás ale nemile překvapí ceny. Turistickému ruchu se přizpůsobili hotely, půjčovny automobilů i místní prodejci a proto v těchto měsících očekávejte vše o několik procent dražší.

Pokud Vám nevadí zima, větší možnost sněhu a opravdu ledový vítr, zavítejte na Island v zimních měsících. Šance na spatření polární záře je několikanásobně vyšší a to i přímo v Reykjavíku. Ušetříte nějakou tu kačku a užijete si ostrov nerušený davy turistů.

Nejlevnější letenky v kontextu počasí

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Reykjavíku a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Reykjavík v CZK

Tedy vidíte, které datum je pro odlet do Reykjavíku nejlepší vzhledem k vývoji počasí v destinaci a vzhledem k aktuální ceně letenky.

Co dál vědět o Islandu

Víte vše pro cestu na Island? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku