Na Islandu najdete 464 autorizovaných letišť. Je to zřejmě číslo, se kterým jste nepočítali, ale islandská příroda si to vyžaduje, nakolik mnoho míst je dostupných pouze lodí nebo letadlem. Na Islandu neexistuje železniční přeprava, což značně přispívá k zvýšení letecké přepravy. Většina letišť je samozřejmě jiné velikosti na jakou jsme zvyklí a leteckou přepravu zajišťují čtyři hlavní letiště.

Seznam letišť

Na Islandu neexistuje železniční přeprava a proto má Island mnoho letišť.

Mezinárodní letiště Keflavík

KEF je největší letiště na Islandu a s největší pravděpodobností při své návštěvě přiletíte a odletíte právě z tohoto letiště. Letiště je vzdáleno 45 minut z centra Reykjavíku.

Rozloha letiště je 25 km2, nacházejí se zde 3 letištní dráhy, terminál a administrativní budovy.

Letiště bylo postaveno v roce 1943 americkou armádou během 2. světové války. Na Island momentálně létá přes 20 leteckých společností. Odhadovaný počet turistů za rok 2020 je 7 milionů. I přes vysoký počet turistů je letiště Keflavík poměrně malé a útulné a čekání během check-inu v hlavní sezóně v roce 2017 bylo méně než 10 minut v 98% případů.

TIP

Pokud si nakoupíte alkohol a pivo po přistání také ušetříte. Jelikož tyto položky jsou na letišti mnohem levnější než v zemi vzhledem k vysoké dani za alkohol.

Letiště Reykjavík, domácí letiště

RKV je druhé největší letiště a je vzdálené od centra města jen 2 km, což znamená, že to klidně zvládnete pěšky :). Na mezinárodní přepravu se využívá jen v případě nepříznivého počasí, když není možné přistát na letišti Keflavík. Z tohto letiště denně létají lety na menší letiště na ostrově, ale také je spojené s Faerskými ostrovy a Grónskem. Toto je dobré mít na paměti, pokud si chcete návštěvu Islandu zatraktivnit a případně se podívat i někam dál.

TIP

Lety do Grónska jsou často ovlivněné počasím a často meškají. Nezapomínejte na to při rezervování letenky.

Letiště Egilsstaðir, domácí letiště

Air Iceland Connect je jediná letecká společnost, která létá na toto letiště. Spojení s hlavním městem je několikrát za den.

Letiště Akureyri, domácí letiště

I toto letiště spojuje jen společnost Air Iceland Connect. Let z Reykjavíku trvá zhruba 45-60 minut a je k dispozici několikrát denně. Kromě hlavního města můžete odtud letět i do Egilsstadir, Grímsey Island, Vopnafjörður, Þórshöfn.

Co dál vědět o Islandu

Víte vše pro cestu na Island? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku