Island získává mezi cestovateli stále větší a větší popularitu. Už dávno se nelétá jenom za mořem a teplem. Dnešní cestovatelé ocení převážně originalitu destinace a spoustu zážitků, které jinde není možné zažít. Ať už se tedy jedná o polární záři, proměnlivost počasí anebo gejzíry, není možné šlápnout vedle. Na tomto ostrově na Váš čeká relax i dobrodružství. Letenky lze nakoupit celoročně za relativně dobré ceny. Obecně se ale doporučuje nákup alespoň tři měsíce předem. Další věc, kterou je třeba zvážit je zavazadlo. Do příručního kufru se určitě nevejde větší množství teplého oblečení a to je na Islandu opravdu potřeba.

Než začnete nakupovat letenky

Je třeba důkladně promyslet hlavně sezónu, a zavazadlo. Letní sezóna = dražší ceny, ale lepší počasí. A zavazadlo je většinou nutné a na to je třeba pamatoat při nákupu. V případě, že budete mít zájem o letenku, ve které je již zavazadlo zahrnuto, neváhejte nás kontaktovat. Dnešní společnosti letenky nabízejí pouze s příručním.

464

Na Islandu najdete 464 autorizovaných letišť.

Polární záře

Přibalte svetr navíc a vypravte se na ostrov v zimě

Do Anglie

Z Prahy na Island od 5000 Kč

Kefalík

Kefalík je největší letiště na Islandu

Kolik stojí letenka na Island

Letenky na Island jsou v průměru okolo 5000 Kč za osobu za zpáteční let. Dále je třeba počítat s dokupem zavazadla v ceně cca 1200 Kč. Lety jsou přímé.

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Rejkjavíku a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Reykjavík v CZK

Kdy kupovat letenku na Island

Cena letenek se odvíjí převážně podle tarifu, který si vyberete. Ideální je hledat alespoň tři měsíce před plánovaným odletem.

Nejlepší den pro odlet na Island

Den můžete vybrat podle vašich preferencí. Ať už poletíte uprostřed týdně nebo o víkendu, cenu letenky to vyrázně nezmění..

FAQ pro nákup letenek na Island

Hledáte odpovědi na svoje otázky? Připravili jsme pro vás ty nejčastější.

Jaké letecké společnosti létají na Island?

Na Island momentálně létá přes 20 leteckých společností. Z Prahy tam létají ČSA a Wizz Air. Dalšími leteckými společnostmi které spojují jiná evropská města jsou: Norwegian, Vueling, EasyJet, Eurowings, Lufthansa, Finnair, British Airways, Air Baltic, Jet2, KLM

Jak dlouho trvá let na Island?

Let na Island z Prahy trvá přibližně 4 hodiny. Tam se dostanete přesně za 3:55 minut a zpátky jen o deset minut rychleji, čili 3:45 minut.

Kde koupit letenky na Island?

Pokud se rozhodnete koupit letenku na Island, můžete tak učinit na našich stránkach. Máte-li jakékoliv dotazy týkající se nákupu, neváhejte a napište nám na náš online chat nebo na e-mailovou adresu. Můžete nás také kontaktovat telefonicky.

Co dělat po přistání na Islandu

Z letiště se do centra hlavního města se můžete dostat několika způsoby, ale převážně autobusy. Cesta z letiště do centra trvá hodinu až hodinu a půl podle druhu přepravy a počtu zastávek.

Veřejná doprava - autobusy jsou nejlevnější, ale mají pár nedostatků a to, že nejezdí vždy a tudíž se vám může stát, že právě po vašem letu se tímto způsobem nepřepravíte. Druhou nevýhodou je, že lístky se předem koupit nedají a může se stát, že se do autobusu nedostanete kvůli vyčerpané kapacitě. Lístek stojí něco pod 5 €.

Soukromé autobusy - Soukromé firmy jsou samozřejmě dražší, ale přizpůsobují své příjezdy a odjezdy letům a můžete si své místo rezervovat dopředu. Ceny lístků se pohybují od 15 € za osobu. Rovněž za příplatek nabízí většina možnost přepravy přímo do hotelu. Soukromí přepravci a Taxi - tyto možnosti patří mezi nejdražší, ale na druhé straně mezi nejpohodlnější. Záleží pouze na preferencích konkrétního člověka. Rovněž se dá na letišti půjčit auto.

Populární kombinace letů na Island

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy na Island na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně na Island na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Islandu

Už máte letenku na Island? Přečtěte si průvodce o Islandu.

Otevřít průvodce

Top letenky na Island