Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Reykjavík (KEF)

Odlet

Cestující

2

Senioři nad 55+, vydejte se na víkend do Švýcarska!
Pokud máte toulavé boty, a nikde nevydržíte déle než 2 dny, máme pro vás další perfektní nápad, jak se zbavit nudy doma u televize! Letecká doprava je levná varianta cestování, komfort na palubě moderních letadel je opravdu chvályhodný! Sbalte si batoh a pohodlné boty a spolu s vašimi stejně aktivně naladěnými přáteli se vydejte na příjemný víkend v této krásné zemi. Zažijte jedinečný celodenní výlet do oblasti malebných lázeňských středisek poblíž Ženevského jezera.
Číst více..

Ostrov North Caicos
Odpočiňte si na North Caicos
Střední Amerika a Karibik · Turks & Caicos
Číst více..

Alsaskem na kole
Evropa · Francie
Číst více..

Adventní trhy

ISLAND – svět plný fantazie

Od: #flymeto   |   17. ledna 2020

Hned první pohled při výstupu z letadla na krásnou a neobvykle zvrásněnou krajinu vás v tom jen ujistí. Hledáte místo, kde si odpočinout, kam uniknout po hektickém období? Jednou z nejlepších voleb je právě pár dní, ale klidně i měsíc na Islandu.

Důvody, proč právě Island v zimním období:

  1. Velkou část zásluhy na tom má přátelská povaha místních obyvatel a pocit, že čas nehraje v jejich životech žádnou roli. Tato kombinace vás naprosto očistí a domů se vrátíte plni energie. Ta pak vystačí na další měsíce běžného života.
  2. Poloviční cena. Obecně se o Islandu říká, že je drahý a pro lidi neznající místní poměry to tak i může vypadat. V zimě to ale neplatí. Ceny letenek, ubytování a půjčení vozu jsou podstatně nižší, mnohdy i poloviční.
  3. Skvělá příležitost vidět polární záři – Aurora borealis. Kreslící, zeleno-fialové nebe. Je to něco nepředstavitelného, fotky jsou nádherné, ale skutečnost je nezapomenutelná. Na pozorování polární záře potřebujete tmu a ta je na Islandu nejdelší právě od konce srpna do poloviny dubna. Když máte štěstí, můžete polární záři vidět klidně i z Reykjavíku, ale zdaleka nejlepším místem pro pozorování je národní park Thingvellir.
  4. Island se musí cítit. Už první nádech čistého vzduchu po přistání letadla vás ohromí.
  5. Na Islandu zažijete mnoho kontrastů. Vidět zde můžete horké minerální prameny, sopky, gejzíry, hory, jezera, ledovce, krásné pláže a na vlastní kůži zažít ohlušující rachot nespočitatelných vodopádů v kontrastu s absolutním tichem neobydlených pustin. Island je nejméně obydleným státem Evropy.
  6. Možná to zní překvapivě, ale na Islandu je nečekaně velké kulturní vyžití. Ostrov je prošpikován množstvím profesionálních umělců. Ať je to design, hudba nebo výtvarné umění, každý si tu najde svoje.
  7. V Reykjavíku se může stát, že během svého pobytu navštívíte více koncertů, než za celý rok. Bonusem může být, že většina vystoupení a koncertů místních umělců je zdarma.

Zdroj: istockphoto.com

Kdy letět?

Ptáte se, proč byste měli jet na nejchladnější ostrov v Evropě v zimním období? Zima na Islandu není zas tak dramatická. Je tam chladněji, sněhu bývá také více, ale díky vlivu Golfského proud je tepleji, než byste čekali. Sníh obvykle vydrží asi týden a pak zase roztaje. Navíc vám Island nabízí mnoho způsobů, jak se příjemně zahřát díky horkým pramenům a gejzírům, které někdy vystříknou až do výšky několika metrů.

Horké prameny využívají, jak místní obyvatelé k ohřevu domů tak i turistická centra. Nejznámějším centrem je luxusní Blue Lagoon, jenž je turisticky nejnavštěvovanější, ovšem můžete zkusit i alternativu v tajemném Kjoluru, kde se jezírko rozprostírá uprostřed lávových polí.

Vodopády na Islandu patří k nejnavštěvovanějším místům. Pyšní se velkou různorodostí. Jsou zde malé a klidné, ale i obrovské a majestátní. Krásné jsou však úplně všechny. Mezi nejznámější patří Zachráněný vodopád, který se nachází nedaleko hlavního města Reykjavíku. Díky dobré dostupnosti je hojně navštěvovaný. Společně s gejzírem Geysir a národním parkem Thingvellir tvoří tzv. “zlatý trojúhelník”. Druhým největším na ostrově je vodopád Háifoss. Měří 122 metrů. Není však lehké se k němu dostat a pro cestu k němu je potřeba terénní auto.

Nádherné přírodní panorama islandského vodopádu, řeky, obklopené v zimní vulkanické krajině. Vodopád Öxarárfoss lze nalézt v Národním parku Thingvellir a zde je fotografován v dramatu oblohy obarvené mračny.

Za zmínku stojí určitě i rozlehlé jezero Jökulsárlón. Nabízí neobvyklý pohled. Po jeho hladině plují třpytivé ledovcové kry. Rozprostírá se mezi mořem a ledovcem Breiðamerkurjökull. Z něho se odtrhávají obrovské modré kusy ledu a po hladině jezera směřují k moři.

Zdroj: istockphoto.com

Turistka stojí v surealistické ledové krajině na pláži u Jokulsarlonské ledovcové laguny na Islandu. Mnoho velkých kusů ledu je omýváno na pobřeží. Ledovcové hory, které přicházejí z tajícího ledovce Vatnajokull, jsou rozesety všude podél celého pobřeží. Tento obrázek byl pořízen během zimního studeného podvečera.

Díky rozmanitosti Islandu se na zpáteční cestě zamyslíte, jestli jste viděli vše, a po návratu se začnete pídit po dalším volném termínu, kdy se můžete vrátit prozkoumat další části této ve všech ohledech výjimečné země.

Zdroj: istockphoto.com

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie