Výhody registrace u Flymeto
 1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Reykjavík (KEF)

Oslo
Vypravte se do Norska
Evropa · Norsko
22. dubna 2016 2 min čtení
Číst více..
Leťte glampovat
Když se u nás řekne slovo kemp a kempování, všichni si vybaví stany, karavany a zvláštní neopakovatelnou atmosféru kempování a opékání buřtů u táboráku. Dovolená s plynovými vařiči, gulášem z trojnožky a rozkládacími stolky. To je možná jediná společná věc, kterou má glamping společnou s kempováním. Glamour camping v posledních letech dobývá svět, patří k tomu nejstylovějšímu a nejluxusnějšímu ubytování, co moderní turistika nabízí, a je zároveň výrazem té nejmodernější a přitom s přírodou srostlé architektury a designu.
13. listopadu 2015 2 min čtení
Číst více..

ISLAND – svět plný fantazie

Hned první pohled při výstupu z letadla na krásnou a neobvykle zvrásněnou krajinu vás v tom jen ujistí. Hledáte místo, kde si odpočinout, kam uniknout po hektickém období? Jednou z nejlepších voleb je právě pár dní, ale klidně i měsíc na Islandu.

Důvody, proč právě Island v zimním období:

 1. Velkou část zásluhy na tom má přátelská povaha místních obyvatel a pocit, že čas nehraje v jejich životech žádnou roli. Tato kombinace vás naprosto očistí a domů se vrátíte plni energie. Ta pak vystačí na další měsíce běžného života.
 2. Poloviční cena. Obecně se o Islandu říká, že je drahý a pro lidi neznající místní poměry to tak i může vypadat. V zimě to ale neplatí. Ceny letenek, ubytování a půjčení vozu jsou podstatně nižší, mnohdy i poloviční.
 3. Skvělá příležitost vidět polární záři – Aurora borealis. Kreslící, zeleno-fialové nebe. Je to něco nepředstavitelného, fotky jsou nádherné, ale skutečnost je nezapomenutelná. Na pozorování polární záře potřebujete tmu a ta je na Islandu nejdelší právě od konce srpna do poloviny dubna. Když máte štěstí, můžete polární záři vidět klidně i z Reykjavíku, ale zdaleka nejlepším místem pro pozorování je národní park Thingvellir.
 4. Island se musí cítit. Už první nádech čistého vzduchu po přistání letadla vás ohromí.
 5. Na Islandu zažijete mnoho kontrastů. Vidět zde můžete horké minerální prameny, sopky, gejzíry, hory, jezera, ledovce, krásné pláže a na vlastní kůži zažít ohlušující rachot nespočitatelných vodopádů v kontrastu s absolutním tichem neobydlených pustin. Island je nejméně obydleným státem Evropy.
 6. Možná to zní překvapivě, ale na Islandu je nečekaně velké kulturní vyžití. Ostrov je prošpikován množstvím profesionálních umělců. Ať je to design, hudba nebo výtvarné umění, každý si tu najde svoje.
 7. V Reykjavíku se může stát, že během svého pobytu navštívíte více koncertů, než za celý rok. Bonusem může být, že většina vystoupení a koncertů místních umělců je zdarma.
Reykjavík - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Erupce gejzíru Strokkur během slunného dne na Islandu
Flymeto - Velký Gejzír a modré termální jezero, Strokkur. Island.
Flymeto - Modrá Laguna, Island. Lidé v lázních v geotermální oblasti Modré Laguny, poblíž Reykjavíku.
Flymeto - Panorama Modré Laguny. Reykjavík.
Proč vycestovat do Evropy s námi?
 1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Mluvíme vaším jazykem 1.5 milionů hotelů do 10s Prodávejte vlastní zájezdy

Kdy letět

Ptáte se, proč byste měli jet na nejchladnější ostrov v Evropě v zimním období? Zima na Islandu není zas tak dramatická. Je tam chladněji, sněhu bývá také více, ale díky vlivu Golfského proud je tepleji, než byste čekali. Sníh obvykle vydrží asi týden a pak zase roztaje. Navíc vám Island nabízí mnoho způsobů, jak se příjemně zahřát díky horkým pramenům a gejzírům, které někdy vystříknou až do výšky několika metrů.

Horké prameny využívají, jak místní obyvatelé k ohřevu domů tak i turistická centra. Nejznámějším centrem je luxusní Blue Lagoon, jenž je turisticky nejnavštěvovanější, ovšem můžete zkusit i alternativu v tajemném Kjoluru, kde se jezírko rozprostírá uprostřed lávových polí.

Vodopády na Islandu patří k nejnavštěvovanějším místům. Pyšní se velkou různorodostí. Jsou zde malé a klidné, ale i obrovské a majestátní. Krásné jsou však úplně všechny. Mezi nejznámější patří Zachráněný vodopád, který se nachází nedaleko hlavního města Reykjavíku. Díky dobré dostupnosti je hojně navštěvovaný. Společně s gejzírem Geysir a národním parkem Thingvellir tvoří tzv. “zlatý trojúhelník”. Druhým největším na ostrově je vodopád Háifoss. Měří 122 metrů. Není však lehké se k němu dostat a pro cestu k němu je potřeba terénní auto.

Nádherné přírodní panorama islandského vodopádu, řeky, obklopené v zimní vulkanické krajině. Vodopád Öxarárfoss lze nalézt v Národním parku Thingvellir a zde je fotografován v dramatu oblohy obarvené mračny.

Za zmínku stojí určitě i rozlehlé jezero Jökulsárlón. Nabízí neobvyklý pohled. Po jeho hladině plují třpytivé ledovcové kry. Rozprostírá se mezi mořem a ledovcem Breiðamerkurjökull. Z něho se odtrhávají obrovské modré kusy ledu a po hladině jezera směřují k moři.

Reykjavík - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Öxarárfoss
Flymeto - Svartifoss
Flymeto - Západ slunce v Jökulsárlónu, Island
Flymeto - Island
Proč vycestovat do Evropy s námi?
 1. Generátor nejlevnějších letenek.
 2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 1.5 milionů hotelů do 10s Mluvíme vaším jazykem Sdílejte nabídky s přáteli

Turistka stojí v surealistické ledové krajině na pláži u Jokulsarlonské ledovcové laguny na Islandu. Mnoho velkých kusů ledu je omýváno na pobřeží. Ledovcové hory, které přicházejí z tajícího ledovce Vatnajokull, jsou rozesety všude podél celého pobřeží. Tento obrázek byl pořízen během zimního studeného podvečera.

Díky rozmanitosti Islandu se na zpáteční cestě zamyslíte, jestli jste viděli vše, a po návratu se začnete pídit po dalším volném termínu, kdy se můžete vrátit prozkoumat další části této ve všech ohledech výjimečné země.

Reykjavík - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Reykjavík, hlavní město Islandu v zimním pohledu ze shora.
Flymeto - Mount Kirkjufell, Island. Aurora borealis, polární záře nad horou Mount Kirkjufell, Island
Flymeto - Sopka Grabrok na Islandu. Překrásný pohled na kráter sopky Grabrok na Islandu
Flymeto - Island. Mapka islandu symbolicky charakterizující Island. Ilustrovaný cestovní plakát.
Flymeto - Godafoss. Překrásný vodopád Godafoss v zimě na Islandu, pokrytého sněhem, dlouhá expozice.
Proč vycestovat do Evropy s námi?
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Garance nejlevnějšího nákupu.
 3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Pohodlné hledání 1.5 milionů hotelů do 10s 500 milionů letů do 10s


Související články

Tagy

Kategorie