Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Reykjavík (KEF)

Odlet

Cestující

2

Korsika

Island – když příroda maluje na nebe

Od: #flymeto   |   22. července 2019

Kde zažít tu nejlepší světelnou show na světě? Jednoznačné na Islandu. Když příroda začne malovat nádherné obrazce po setmění na oblohu, je len málo umělců, kteří ji dokážou trumfnout. Vydejte se do otevřené galérie, kde vstup je zdarma a první místo v řade je vždy zaručené. Leťte na Island na pár dní, ale klidně i měsíc.

A kdy letět

Možná to bude znít bláznivě, ale za nás doporučujeme zimní období. Zima na Islandu není zas tak dramatická. Je tam chladněji, a i sněhu si tu užijete dostatečně, ale díky vlivu Golfského proudu je zde tepleji, než byste čekali. Sníh obvykle vydrží asi týden a pak zase roztaje. A pokud se vám zima schová pod kabát, Island nabízí mnoho způsobů, jak se příjemně zahřát díky horkým pramenům a gejzírům, které někdy vystříknou až do výšky několika metrů.

Důvodem proč letět na Island v zimě jsou také ceny, kdy letenky, ubytování a půjčení vozu jsou podstatně nižší, mnohdy i poloviční. Od konce srpna do poloviny dubna je také nejlepší období na pozorováni polární záře – Aurora borealis. Na pozorování polární záře potřebujete tmu a ta je na Islandu nejdelší právě v tomto období.

Místní lidé

Čas v životech místních lidí nehraje žádnou roli. To se odráží v jejich přátelské povaze a ochotě pomoci. Nechte se také nakazit touto náladou, která vám dobije baterky na dlouho. Ta pak vystačí na další měsíce běžného života.

Dechberoucí příroda

Island se musí cítit. Už první nádech čistého vzduchu po přistání letadla vás ohromí. Následný pohled na famózní krajinu, která je domovem horkých minerálních pramenů, sopek, gejzíru, hor, jezer, ledovců, krásných pláži a nespočitatelných vodopádů v kontrastu s absolutním tichem neobydlených pustin, prostě je to láska na první pohled.

Horké prameny slouží nejen k ohřevu domů místních obyvatel, ale také i turistických center. No a také k ohřevu přemrzlých turistů. Nejznámějším centrem je luxusní Blue Lagoon, jenž je turisticky nejnavštěvovanější, ovšem můžete zkusit i alternativu v tajemném Kjoluru, uprostřed lávových polí.

Pýchou Islandu jsou nepochybně vodopády, kterých je zde nespočetné množství. Jsou zde malé a klidné, ale i obrovské a majestátní. Svou krásou oslní každé z nich. Nejznámější patří Zachráněný vodopád, který se nachází nedaleko hlavního města Reykjavíku a společně tvoří s gejzírem Geysir a národním parkem Thingvellir zlatý trojúhelník. Druhé místo v řebříčku největších vodopádů patří vodopádu Háifoss, kterého voda padá z výšky 122 metrů. Cesta k němu však není snadná a je za potřebí použít terénní auto.

Nezapomeňte určitě navštívit i rozlehlé jezero Jökulsárlón, které se rozprostírá mezi mořem a ledovcem Breiðamerkurjökull. Neobvyklý pohled, kdy po jeho hladině plují třpytivé ledovcové kry je vskutku nádherný.

Kulturní vyžití

Ostrov je prošpikován množstvím profesionálních umělců. Ať je to design, hudba nebo výtvarné umění, každý si tu najde svoje. A může se vám klidně stát, že během svého pobytu v Reykjavíku navštívíte více koncertů než za celý rok. Mnoho koncertů místních umělců je dokonce zdarma, takže stačí se jen usadit a vychutnat umělecký zážitek.

Island si prostě zamilujete a při cestě nazpět vám hlavou určitě budou loudat myšlenky, jestli jste viděli vše. A rádi se zde vrátíte znova abyste jste prozkoumali další části této ve všech ohledech výjimečné země.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie