Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Reykjavík (KEF)

Barevné stromy
Les duhových eukalyptů
Duhové eukalypty opravdu existují. Mezi stromy neřádili avantgardní výtvarníci, ani zuřivá paintballová bitva. Pestrobarevné stromy vytvořila sama Matka příroda. Bez photoshopů. Pravé jméno duhového stromu zní blahovičník oloupaný. V loupání je totiž celý ten vtip. Při bližším ohledání zjistíte, že divoce zbarvený kmen je plastický, jakoby záplatovaný a plný různě vystouplých vrstev tenké kůry. Jak strom roste, oloupává se z něj v dlouhých pruzích vyčerpaná tkáň a odhaluje kůru novou. Ta září jasně svěží zelenou barvou.
3. října 2018 4 min čtení
Číst více..

Island - když příroda maluje na nebe

Kde zažít během dovolené tu nejhezčí světelnou show na světě? Jednoznačně na Islandu, který je druhým největším ostrovem v Evropě. Každý den po setmění začne příroda malovat na oblohu a je málo umělců, kteří ji dokáží trumfnout. Vydejte se do otevřené galerie, kde vstup je zdarma a první místo v řade je vždy zaručené. Leťte na Island na pár dní, ale klidně i měsíc.

Kdy vyrazit na Island

Zima na Islandu není zas tak dramatická. Je tam chladněji a i sněhu si tu užijete dostatečně, ale díky vlivu Golfského proudu je zde tepleji, než byste čekali. Sníh obvykle vydrží asi týden a pak zase roztaje. A pokud se vám zima schová pod kabát, Island nabízí mnoho způsobů, jak se příjemně zahřát díky horkým pramenům a gejzírům, které někdy vystříknou až do výšky několika metrů. Nejteplejším měsícem v roce je červenec s průměrnými denními teplotami 9 - 14 stupňů Celsia. Srpen je jen nepatrně chladnější (teplota 8 - 13 stupňů). Pokud si chcete užít co nejvíc světla, zvolte pro cestování červen, který je typický pro svůj nikdy nekončící den (světlo je zde 24 hodin denně).

Flymeto - Island - když příroda maluje na nebe

Od konce srpna do poloviny dubna je také nejlepší období na pozorováni polární záře – Aurora borealis. Na pozorování polární záře potřebujete tmu a ta je na Islandu nejdelší právě v tomto období.

Místní lidé

Čas v životech místních lidí nehraje žádnou roli. To se odráží v jejich přátelské povaze a ochotě pomoci. Nechte se také nakazit touto náladou, která vám dobije baterky na dlouho. Ta pak vystačí na další měsíce běžného života.

Dechberoucí příroda na Islandu

Island se musí cítit. Už první nádech čistého vzduchu po přistání letadla vás ohromí. Následný pohled na famózní krajinu, která je domovem horkých minerálních pramenů, sopek, gejzíru, hor, jezer, ledovců, krásných pláži a nespočitatelných vodopádů v kontrastu s absolutním tichem neobydlených pustin, prostě je to láska na první pohled.

Horké prameny slouží nejen k ohřevu domů místních obyvatel, ale také i turistických center. No a také k ohřevu přemrzlých turistů. Nejznámějším centrem je luxusní Blue Lagoon, jenž je turisticky nejnavštěvovanější, ovšem můžete zkusit i alternativu v tajemném Kjoluru, uprostřed lávových polí.

Pýchou Islandu jsou nepochybně vodopády, kterých je zde nespočetné množství. Jsou zde malé a klidné, ale i obrovské a majestátní. Svou krásou oslní každé z nich. Nejznámější patří Zachráněný vodopád, který se nachází nedaleko hlavního města Reykjavíku a společně tvoří s gejzírem Geysir a národním parkem Thingvellir zlatý trojúhelník. Druhé místo v žebříčku největších vodopádů patří vodopádu Háifoss, kterého voda padá z výšky 122 metrů. Cesta k němu však není snadná a je za potřebí použít terénní auto.

Nezapomeňte určitě navštívit i rozlehlé jezero Jökulsárlón, které se rozprostírá mezi mořem a ledovcem Breiðamerkurjökull. Neobvyklý pohled, kdy po jeho hladině plují třpytivé ledovcové kry je vskutku nádherný.

Kulturní vyžití na Islandu

Ostrov je prošpikován množstvím profesionálních umělců. Ať je to design, hudba nebo výtvarné umění, každý si tu najde svoje. A může se vám klidně stát, že během svého pobytu v Reykjavíku navštívíte více koncertů než za celý rok. Mnoho koncertů místních umělců je dokonce zdarma, takže stačí se jen usadit a vychutnat umělecký zážitek.

Island si prostě zamilujete a při cestě nazpět vám hlavou určitě budou loudat myšlenky, jestli jste viděli vše. A rádi se tam vrátíte znova, abyste prozkoumali další části této ve všech ohledech výjimečné země.

Reykjavík - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Island - když příroda maluje na nebe
Flymeto - Island - když příroda maluje na nebe
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 500 milionů letů do 10s Pohodlné hledání Sdílejte nabídky s přáteli

Často kladené dotazy o pobytu na Islandu

Kde koupit letenky na Island?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našim online vyhledávači. Doporučujeme tuto letenku.

Jak dlouho trvá let na Island?

Doba letu z Prahy na Island trvá u přímých letů 4 hodiny. Doba cesty závisí na přestupech a v průměru se pohybuje mezi 6 a 15 hodinami.

Vzdálenost z Prahy = 2.537 km.

Platí nějaká cestovní omezení na Islandu?

Od 19.2.2021 je nově nezbytné se prokázat negativním PCR-testem již při nastoupení cesty na Island (nástupu do letadla). Test nesmí být starší než 72 hodin. Od poloviny ledna 2021 dále musí všichni cestující přijíždějící na Island absolvovat při vstupu do země další PCR-test, na který naváže 5-6 denní karanténa. Její ukončení se váže na negativní výsledek druhého PCR-testu. Je-li PCR-test po příletu pozitivní, je cestující povinen setrvat v karanténě v určeném karanténním zařízení. Zrušena byla možnost vyhnout se testování na hranici absolvováním 14ti denní karantény. Vstupní PCR-testy po příjezdu do země jsou pro všechny cestovatele zdarma.


Související články

Kategorie