Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Hrad, který zdobí Drákulův kraj

Z dálky tajemně vyčnívající vížky hradu, jež je obehnán hlubokým příkopem nalákají na prohlídku každého turistu. Hrad Corvin najdeme ve městě Hunedoara v Rumunsku.

K hradu Corvin se váže bohatá historie dlouhá více než šest století, o níž se částečně dozvíte z expozice uvnitř. Nejen, že je skvělým turistickým lákadlem, slouží také jako krásná, filmová a pohádková kulisa.

Uvnitř hradu se nachází několik desítek komnat a řada točitých schodišť. Je obehnán 30 metrů hlubokým příkopem a jediným možným přístupem je brána na konci dřevěného mostu, který podpírají dlouhé kamenné pilíře.

Dávná historie hradu je úzce spojena s rodem Hunayady, z něhož pocházel například uherský král Matyáš I. Korvín. Ke hradu Corvin náleží také hradní kaple. Celý hradní komplex je zasazen do malebné, zelené krajiny známého Drákulova kraje.

Hrad Bran

Hrad stojí na kopci obklopen stromy poblíž obce Bran na dávné hranici mezi Transylvánií a Valašskem. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, že onen strašidelný hrad z Bramova románu se poněkud liší od knižního popisu. Nicméně se i přesto jedná o velmi hojně navštěvovanou historickou pevnost. Ovšem skutečný “Drákulův hrad”, dnes už spíše ruina, se nachází poněkud jinde, leží hlouběji v pohoří Fagaraš. Pro spoustu turistů je Poienari nepříliš atraktivní památkou. Jedinou přístupovou cestou je zdolání 1400 strmých skalních schodů, ale za tou skvělou, strašidelnou atmosférou se sem vyplatí vydat!

Vydejte se letecky za historickými stavbami do Rumunska. rezervujte také online a s dostatečným předstihem a ušetřete spoustu peněz!Tagy

žádné tagy

Kategorie