Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Jak ušetřit na směnných kurzech, pokud odjíždíte na dovolenou
Rozdíly v nabídkách směnných kurzů se mnohdy liší až o několik desítek haléřů na 1 euru. Za dovolenou tak můžete ušetřit více než zanedbatelnou částku! Je důležité měnit peníze u těch správných společností a v zahraničí pak stačí platit správným způsobem. Nejprve se ujistěte, že banka, u níž jste klientem, nabízí výhodný směnný kurz. Zde rovněž bývá rozdíl mezi jednotlivými finančními institucemi, a může činit až 0,50 haléřů na 1 euro.
Číst více..

Hrad, který zdobí Drákulův kraj

Od: #flymeto   |   27. března 2016

Z dálky tajemně vyčnívající vížky hradu, jež je obehnán hlubokým příkopem nalákají na prohlídku každého turistu. Hrad Corvin najdeme ve městě Hunedoara v Rumunsku.

K hradu Corvin se váže bohatá historie dlouhá více než šest století, o níž se částečně dozvíte z expozice uvnitř. Nejen, že je skvělým turistickým lákadlem, slouží také jako krásná, filmová a pohádková kulisa.

Uvnitř hradu se nachází několik desítek komnat a řada točitých schodišť. Je obehnán 30 metrů hlubokým příkopem a jediným možným přístupem je brána na konci dřevěného mostu, který podpírají dlouhé kamenné pilíře.

Dávná historie hradu je úzce spojena s rodem Hunayady, z něhož pocházel například uherský král Matyáš I. Korvín. Ke hradu Corvin náleží také hradní kaple. Celý hradní komplex je zasazen do malebné, zelené krajiny známého Drákulova kraje.

Hrad Bran

Hrad stojí na kopci obklopen stromy poblíž obce Bran na dávné hranici mezi Transylvánií a Valašskem. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, že onen strašidelný hrad z Bramova románu se poněkud liší od knižního popisu. Nicméně se i přesto jedná o velmi hojně navštěvovanou historickou pevnost. Ovšem skutečný “Drákulův hrad”, dnes už spíše ruina, se nachází poněkud jinde, leží hlouběji v pohoří Fagaraš. Pro spoustu turistů je Poienari nepříliš atraktivní památkou. Jedinou přístupovou cestou je zdolání 1400 strmých skalních schodů, ale za tou skvělou, strašidelnou atmosférou se sem vyplatí vydat!

Vydejte se letecky za historickými stavbami do Rumunska. rezervujte také online a s dostatečným předstihem a ušetřete spoustu peněz!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie

#hrady