Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Quito (UIO)

Odlet

Cestující

2

Pohoupat?
Houpačka na konci světa
Jižní Amerika · Ekvádor
Číst více..

Senegal

Houpačka na konci světa

Od: #flymeto   |   11. července 2019

Lidi houpající se na prkně zavěšeném na tenké větvi nad 300 m vysokým srázem by u nás vzbudili pozornost úřadů. Ale tohle je Ekvádor. Kdokoli je ochotný překonat nadmořskou výšku 2 600 m, je odměněn dětskou radostí obalenou v adrenalinu a božským výhledem na sopku, která každou chvíli může rozpoutat peklo. Právě proto je Casa del Arbol nejvyhledávanější atrakce v Baños.

Houpačka s výhledem na erupci

Casa del Arbol tu není jen tak pro parádu. Jde o funkční seismologickou základnu. Tu i s houpačkou vlastníma rukama postavil Carlos Sánchez, strážce zdejší sopky Mt. Tungurahua. Houpání mu prý pomáhá relaxovat. Sám při posledním běsnění vulkánu v roce 2006 na dva týdny uvízl na vrcholu kopce a přežil právě díky zázemí své pozorovatelny. O výhled z houpačky i plošiny stromové základny se za malý poplatek (2 $) rád podělí s každým, kdo přijde. A nebojí se. 

istockphoto.com

Adrenalin v rozumných dávkách

Houpaček je tu ve skutečnosti víc, i tak si na ně pravděpodobně chvilku postojíte v řadě. Zapřeďte klidně rozhovor s Carlosem. Řekne vám všechno o vulkánu, který hlídá. A jestli vám houpání nad okrajem přijde jako zívačka, zkuste další adrenalinové lákadlo, které ke Casa del Arbol přibylo – zipline.

Všechny cesty vedou do Casa del Arbol

Je hned několik způsobů, jak se k houpačce dostat. Kdo si chce protáhnout nohy, bere to pěšky a cestou nemine další lokální vyhlídku Bellavista Viewpoint. Vrcholu ale dosáhnete taky ve vypůjčeném autě nebo na čtyřkolce, dokonce i autobusem.

Kde jsou turisti, jsou samo sebou i podnikavci. Pokud si nahoru ke Casa del Arbol netroufnete sami, v okolí podniká několik společností, které vás dovezou přímo k houpačce a zase zpátky. Vyjíždějí několikrát denně. Počítejte ovšem s tím, že tyto zájezdy se pořádají ve velkých skupinách, a to znamená, že s spolu s vámi vlastně vezou i delší frontu, kterou si budete muset vystát.

Nastražená houpačka aneb Tahle to není, ale…

V závislosti na směru, kterým půjdete, můžete narazit na alternativní stromový domek s houpačkou, které vznikly na svahu nedaleko Casa del Arbol a trochu možná parazitují na slávě “houpačky na okraji světa”. I z nich je nicméně krásný výhled na okolní národní parky Sangay a Llanganates a cena za zhoupnutí je poloviční, tak proč je nezkusit a zážitky neporovnat. Zhoupněte se a pak pokračujte krátkou stezkou na vrchol.

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus