Klima v Nizozemí je zcela přímořské, v každém ročním období zde fouká lehký přímořský vítr. Zejména v létě je větřík velmi příjemný. Podnebí je zde velmi ovlivněné mořem, které mění teplotu velmi pomalu. Pokud je v létě moře nahřáté, nestihne do zimy prochladnout, znamená to, že se na pevninu dostává teplejší vzduch. A naopak, moře se pomalu ohřívá a přináší to na pevninu lehký vítr. Oproti našemu podnebí jsou zde teplejší zimy a chladnější léta, ne však s velkým rozdílem.

Díky přítomnosti moře, je zde vyšší vlhkost vzduchu. Nizozemsko nepatří mezi vyhledávané oblasti letních dovolených u moře na pláži. Přestože tu najdeme pláže u otevřeného moře, voda je však chladnější. V zimních měsících teplota vzduchu neklesá pod bod mrazu. Každé roční období je vhodné pro návštěvu Nizozemska.

Počasí v Amsterdamu

Podnebí v Amsterdamu je téměř stejné jako v celém Nizozemsku. Ne nadarmo se Nizozemsku říká Země větrných mlýnů. Počasí je zde velmi proměnlivé a téměř po celý rok tu vane vítr. Teploty oproti České republice jsou zde trochu nižší především v letních měsících.

AMSTERDAM

Kdy letět do Holandska

Nejvhodnější doba pro let do Holandska je období duben - září. Vhodným termínem mohou být i zimní měsíce, kdy můžeme narazit na velmi příjemné počasí. Vhodná doba pro let do Holandska je téměř celý rok.

Nejlevnější letenky do Amsterdamu

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Amsterdamu a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Amsterdam v CZK

Tedy vidíte, které datum je pro odlet do Amsterdamu nejlepší vzhledem k vývoji počasí v destinaci a vzhldem k aktuální ceně letenky.

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek do Amsterdamu v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Amsterdam v CZK

Co dál vědět o Holandsku

Víte vše pro cestu do Holandska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku