Klima v Nizozemí je zcela přímořské, v každém ročním období zde fouká lehký přímořský vítr. Zejména v létě je větřík velmi příjemný. Podnebí je zde velmi ovlivněné mořem, které mění teplotu velmi pomalu. Pokud je v létě moře nahřáté, nestihne do zimy prochladnout, znamená to, že se na pevninu dostává teplejší vzduch. A naopak, moře se pomalu ohřívá a přináší to na pevninu lehký vítr. Oproti našemu podnebí jsou zde teplejší zimy a chladnější léta, ne však s velkým rozdílem.

Díky přítomnosti moře, je zde vyšší vlhkost vzduchu. Nizozemsko nepatří mezi vyhledávané oblasti letních dovolených u moře na pláži. Přestože tu najdeme pláže u otevřeného moře, voda je však chladnější. V zimních měsících teplota vzduchu neklesá pod bod mrazu. Každé roční období je vhodné pro návštěvu Nizozemska.

Počasí v Amsterdamu

Podnebí v Amsterdamu je téměř stejné jako v celém Nizozemsku. Ne nadarmo se Nizozemsku říká Země větrných mlýnů. Počasí je zde velmi proměnlivé a téměř po celý rok tu vane vítr. Teploty oproti České republice jsou zde trochu nižší především v letních měsících.

AMSTERDAM

Kdy letět do Holandska

Nejvhodnější doba pro let do Holandska je období duben - září. Vhodným termínem mohou být i zimní měsíce, kdy můžeme narazit na velmi příjemné počasí. Vhodná doba pro let do Holandska je téměř celý rok.

Nejlevnější letenky z Prahy do Amsterdamu

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek z Prahy do Amsterdamu a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Tedy vidíte, které datum je pro odlet do Amsterdamu nejlepší vzhledem k vývoji počasí v destinaci a vzhldem k aktuální ceně letenky.

Nejlevnější letenky z Vídně do Amsterdamu

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek z Vídně do Amsterdamu v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Co dál vědět o Holandsku

Víte vše pro cestu do Holandska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku