Seznam letišť

  • Letiště Shiphol v Amsterdamu (AMS)
  • Letiště Eindhoven (EIN)
  • Letiště Rotterdam (RTM)
  • Letiště Maasticht (MST)
  • Letiště Groningen (GRQ)

Seznam letišť v Amsterdamu

V Amsterdamu se nachází jedno mezinárodní letiště a tím je Shiphol Airport.

Jak se dostat z letiště

Vlakem: nejrychleji a nejlevněji se dostaneme do města vlakem. Jízdné stojí méně než 5€ jedním směrem. Nádraží se nachází přímo pod příletovou halou letiště. V rozmezí od 6-24h jezdí minimálně pět vlaků za hodinu, v noci jeden za hodinu. Běžným vlakem se z letiště na Central Station dostanem zhruba za 20 minut. Pozor však na vaše zavazadla. Nespouštět z očí.

Autobusem: mezi letištěm a více než 100 hotely jezdí autobusy Conexxion Shiphol Hotel Shuttle bus. Jednosměrná jízdenka se pohybuje okolo 17€ a jezdí téměř každou hodinu od 6-21h. Veškeré jízdné si můžeme zakoupit v příletové hale na letišti nebo u řidiče. U řidiče jsou samozřejmě jízdenky vždy o trochu dražší. Autobusy Interliner provozují přímé spojení s centrem. Linky č.197 a 370, noční linky č. 97 a 358. Autobusová linka 300 jede po trase amsterdamské Zuidtangenty, zavaze nás tedy na jih města.

Taxi: jízda taxíkem do centra stojí něco mezi 35 - 40€. Jízdní doba čekání je 20 minut. Informace na tel.: 020 653 10 00.

Služby na letišti

Wifi je na letišti neomezená a bezplatná.

Veřejné sprchy, které najdeme v hotelu Mercur anebo naproti salonku společnosti KLM. Sprcha stojí od 17-20€.

Úschovna zavazadel je umístěna v příletové hale mezi částmi 1 a 2. Letiště je dobře značené a veškeré potřeby najdeme podle ukazatelů. Za úschovu zavazadla zaplatíme od 6-12€ podle velikosti zavazadla na den.

Amsterdamské letiště nabízí také jednu z nejkrásnějších vyhlídkových teras, kterou můžeme navštívit kdykoliv. Terasa je umístěna v části pro veřejnost a je bezplatná. Můžeme ji tedy navštívit i víckrát.

Celní předpisy

Při cestování v rámci EU můžeme dovážet i vyvážet zboží určené pro osobní potřebu.

Pro cestující nad 17 let jsou stanoveny limity:

  • 800 cigaret
  • 10l destilátů
  • 90l vína

Clu nepodléhají suvenýry až do celkové hodnoty 430€.

Co dál vědět o Holandsku

Víte vše pro cestu do Holandska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku