Nizozemsko neboli ráj cyklistů. Je země ležící na severozápadě Evropy. Jedná se o rovinatou zemi protkanou mnoha kanály a jezery. Okouzlující příroda, bohabojná historie, všehochuť informací nás láka na toto místo plné uměním, kulturou, architekturou i svou atmosférou. Doprava letecky do Nizozemska je o mnoho jednodušší, než autem nebo vlakem. Letadlem jsme v Nizozemsku co by dup, kde si můžeme užít prodloužený víkend, týdenní dovolenou nebo delší pobyt. Z této destinace se vám rozhodně nebude chtít domů.

Než začnete nakupovat letenky

Než začnete kupovat letenky, je dobré rozmyslet si kam chcete letět. Nejnavštěvovanější destinací Nizozemska je Amsterdam, kde se nachází letiště Shiphol. Rodné místo společnosti KLM Royal. Mezi další letiště můžeme zařadit letiště Eindhoven, Rotterdam, Groningen a Maastricht. Dále si musíme vymyslet plán co všechno bychom chtěli vidět a zažít, tedy čas, který chceme v Nizozemsku strávit a období kdy navštívit tuto malebnou zemi. Ideální měsíce pro návštěvu Nizozemska jsou květen-srpen. Vhodným měsícem je rovněž i září, kdy tu je příjemné počasí na trochu turistiky, přestože tu občas prší. Období říjen – březen je často deštivé, grachty však zamrzají zřídkakdy a teploty málokdy klesnou pod nulu. Silný vítr v zimě zesiluje pocit chladu.

Květen-srpen

Ideální měsíce pro návštěvu Holandska

Září

Příjemné počasí na trochu turistiky

Do Holandska

Lety z Prahy do Holandska od 1200 Kč

Amsterdam

Nejnavštěvovanější destinace Nizozemska

Kolik stojí letenka do Holandska

Cenu letenku určuje letecká společnost. Záleží však na nás, kolik chceme do letenky investovat a jakou si vybereme společnost. V případě, že si zvolíme let s nízkonákladovou společností, můžeme se do Nizozemska dostat z Prahy přibližně od 1.500 Kč na osobu se zpáteční cestou. Průměrná cena letenky do Nizozemska se však pohybuje okolo 3.000 Kč za osobu. Vše záleží na našem výběru a komfortu.

Ceny letenek do Amsterdamu

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Amsterdamu a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Amsterdam v CZK

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Amsterdam v CZK

Kdy kupovat letenku do Holandska

Ne vždy platí přísloví „čím dřív, tím líp“. Nejlepší čas pro nákup letenek je 3-4 měsíce předem. Můžeme však narazit na výhodné letenky pár týdnů před odletem, ale stává se to zřídkakdy.

Nejlepší den pro odlet do Holandska

Většina lidí chce strávit prodloužený víkend nebo prázdniny v cizině. Vhodnou destinací je také Holandsko. Pokud ale chcete letět v období státních svátků, Velikonoc, Vánoc nebo letních prázdnin za letenky si trochu připlatíme. Jinak v průběhu roku se ceny moc nemění.

FAQ pro nákup letenek do Holandska

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek do Nizozemska si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email.

Jaké letecké společnosti létají do Holandska?

Do Holandska nejčastěji létají společnosti KLM Royal, ČSA, Easy Jet, Ryanair a Transavia. Narazíme však i na ostatní letecké společnost jako Lufthansa, Lot, British Airways, Air France a jiné. Letiště v Amsterdamu slouží často jako letiště pro přestup především na zaocenánských letech.

Jak dlouho trvá let do Holandska?

Průměrná doba letu do Holandska je 1,5 až 2 hodiny.

Kde koupit letenky do Holandska?

Letenky do Holandska pohodlně vyhledejte na našem vyhledávači. K hlídání těch nejlepších cen vám pomůže náš hlídací pes, kterého si lze nastavit dle vlastních požadovaných preferencí. V případě, že si nebudete s nákupem a vyhledáváním jisti, kdykoliv se můžete obrátit na náš zákaznický servis prostřednictvím online chatu nebo emailu.

Koupit letenky z Prahy do Holandska na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Silný zákaznický servis.

  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.

  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.

Co dělat po přistání do Holandska

Po přistání v Holandsku, pokud máte chvíli času, si trochu projděte letiště. Pokud budete přistávat v Amsterdamu na Shipholu, tak stačí chvilka, aby zde člověk zabloudil. Nemusíte se ale bát, letiště je dobře značené. Po přistání a převzetí zavazadel si najdete vhodný dopravní prostředek, který Vás dopraví na místo, kam potřebujete.

V případě, že máte zarezervovaný hotel, tak většina z nich nabízí i Hotel Schuttle bus. Autobusy, které jezdí v pravidelných intervalech Vás většinou zdarma dopraví do hotelu. Z hlavního letiště Shiphol se dostanem nejrychleji do centra vlakem (jízdné stojí méně než 5€ jedním směrem).

Proč jet do Holandska

Sever Holandska je známý panenskou přírodou, divoká krása okolí vás nadchne, pokud ji budete mít na dohled navíc z lodi, zážitek se zdvojnásobí. Romantické vesničky a krásné přírodní rezervace se vám zalíbí na první pohled. Krajina jako z pohádky, ze které se vám bude tajit dech, budete se sem rádi vracet.

Populární kombinace letů do Holandska

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Holandska na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Holandska na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Holandsku

Už máte letenku do Holandska? Přečtěte si průvodce o Holandsku.

Otevřít průvodce

Top letenky do Holandska