Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Tbilisi (TBS)

Odlet

Cestující

2

Costa Daurada nabízí pláže i památky
Milujete moře, ale nechce se vám každý den válet na pláži? Rádi by jste poznali zajímavá místa? Pak se vypravte na dovolenou na španělské pobřeží Costa Daurada, které leží v jižní části Katalánska. Naleznete zde římskou a středověkou Tarragonu, která leží přímo u moře a řadu pamětihodností, které se nacházejí ve vnitrozemí. Překvapí vás úchvatná krajina s velmi rychle se měnícím rázem, kdy spatříte nijak zajímavou planinu, jež se mění v kopce a listnaté lesy.
Číst více..

Gruzie a její tajemství

Od: #flymeto   |   12. dubna 2016

Starobylá Kolchida se rozkládala na východním pobřeží Černého moře. Uplynula řádka let a přes dějiny se převalila řada vln. Dnes se Gruzie vzpamatovává z minulého režimu a vláda se snaží přilákat co nejvíce turistů. Vyrostla celá řada nových hotelů, byla vybudována nová infrastruktura.

Černomořské pobřeží patří ze severní části Abcházii a jih Adžárii, která je méně separovanou oblastí. Abcházie nabízí známá letoviska jako Suchumi a Picundo, ale cesta zde je poměrně složitá, je potřeba celá řada povolení. Adžárie je součástí Gruzie a můžete se zde vypravit kdykoliv.

Metropolí je Batumi, do kterého zamíří tisíce turistů ročně. Lákají je zde nové, moderní hotely a pěkné pláže Černého moře. Je zde velmi populární ubytování v soukromí, kdy přijedete na vlastní pěst a zaberete si ubytování u soukromých osob, za levné peníze máte k ubytování i jídlo, což je velmi výhodné. Příjemné prostředí umožní také spánek ve stanu.

Gruzie nabízí mnohá lákadla

Ne každý se přijede povalovat na pláž. Najdete zde Kavkaz, řadu přírodních parků, kláštery a pevnosti nebo starobylé skalní město Upilistsikh, které je naprostým unikátem. Pláže se začínají rozkládat již pět kilometrů od Turecké hranice a zcela nekončí. Najdete je i mimo letoviska.

Poslední místo, kde se můžete osvěžit u moře je malá vesnička Anaklia na abchazské hranici-nehranici, která je střežena ruskými mírovými sbory, které sídlí za mostem u řeky Engury. Kolem Černého moře se rozkládají Rumunsko, Bulharsko, ze severu Ukrajina, Rusko, na východě Gruzie, z jihu Turecko. Jeho plocha je 461 000 km2 a hloubka je 2210 m. Vlévají se do něj Dunaj, Dněstr, Dněpr a Don.

Gruzie je země plná tajemství, jistě se vám zde bude líbit. Už máte zakoupené ?

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

#tipy