Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Frankfurt (FRA)

Odlet

Cestující

2

Blíží se doba adventu a adventních trhů
Vydejte se na adventní trhy do historického Erfurtu, hlavního města spolkové země Durynsko. Náročné shánění dárků pro vaše nejbližší proměňte v milou zábavu, Erfurt je totiž nejpůvabnější německé město, kde zapomenete na stres. Přátelská atmosféra zde panuje po celý rok, avšak ve vánočním čase dvojnásobně. V rámci nákupů si město prohlédněte, bohatá historie a cenné památky, biskupství i významné instituce jakou je i univerzita založena ve 14.stol., kde studoval i Martin Luther, jsou velmi zajímavé.
Číst více..

Frankfurt rozhodně není nudný!

Od: #flymeto   |   6. prosince 2015

Frankfurt nad Mohanem je známý hlavně díky bankovnictví a veletrhů. Toto krásné město vás příjemně překvapí svým řádem, čistotou a otevřeností.

Máte doma zvídavé dítě, které naprosto propadlo dinosauřímu fenoménu? Vydejte se letecky na víkend do Frankfurtu a zaveďte své děti na skvělou podívanou - na kostry dinosaurů!

Už při příletu si jistě všimnete siluet moderních výškových budov, které jsou v zajímavém kontrastu se staršími ulicemi města. Právě ve Frankfurtu se nachází nejvíce mrakodrapů ze všech německých měst. Zdejší skupina mrakodrapů má příznačný název Skyline, který má celé Evropě ukazovat bohatství a sílu bankovního sektoru.

Nejvýznamnějším mrakodrapem je bezesporu sídlo Evropské centrální banky - známý jako Eurotower. Dalším skvostem je Westendtower, který je sídlem německé DZ Bank. Na vrcholu 208 metrů vysokého mrakodrapu se nachází koruna, jež má připomínat Frankfurt jako historicky významné korunovační město římských králů.

Jedinou veřejně přístupnou rozhlednu najdete na budově Maintower. Odtud můžete obdivovat město z dvousetmetrové výšky. Tento zážitek si rozhodně nenechte ujít, naskytne se vám překrásný pohled na celé město i na velkou část mohansko – rýnské aglomerace. V 53. patře se nachází vyhlášená restaurace s panoramatickým výhledem. Nejvyšší budovou v celé Evropské unii je Commerzbank Tower.

Budova Messeturm slouží jako výstaviště. V tomto areálu se koná ročně okolo čtyřiceti veletrhů např. nejznámější automobilový IAA.

V obrovském kontrastu s výškovými budovami je historické centrum Altstadt. Jeho nejhezčí část tvoří Römerplatz se svými nádhernými hrázděnými domy působícími středověkým dojmem, nejsou však většinou starší než padesát let.

Nejvýznamnější stavbou tohoto náměstí je radnice Römer, jejíž fasádu zdobí sochy čtyř římských císařů. K volbám králů pak docházelo v nedalekém gotickém kostele sv. Bartoloměje. Prohlédněte si také budovu staré opery Alte Oper na náměstí Opernplatz, Goethův dům, navštivte Muzeum moderního umění, Historické muzeum, Židovské muzeum, Kunsthistorické muzeum či Senckenbergův výzkumný institut, kde jsou umístěny kostry dinosaurů v životní velikosti. Další významnou expozicí muzea je sbírka vycpaných ptáků, která patří mezi největší svého druhu na světě. Určitě vás zaujmou působivé exponáty slonů, kytovců a dalších mořských živočichů.

Vydejte se i s dětmi na dobrodružný víkend plný poznávání. jsou nyní za akční cenu, letenky levně si zakupte i z pohodlí domova již dnes a ušetřete spoustu peněz!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

#tipy