Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Frankfurt (FRA)

Rüdesheim ozdobou na Rýnu
Vysoké skalní útesy a stráně vinnou révou porostlé, mohutná řeka, hrady a strážní věže rozeseté po okolních kopcích střeží celé tohle nádherné historické město. Není divu, že Rüdesheim odnepaměti lákalo básníky a okouzlovalo poutníky. Uličky s hrázděnými domy a útulnými restauracemi lákají k posezení. Zavítejte i do bývalého šlechtického sídla Brömserhof ze 13. stol., ve kterém se nyní nachází muzeum hudebních nástrojů. Ohromující gigantické flašinety a orchestriony jsou mnohdy tak velké, že zaberou takřka celou místnost.
19. listopadu 2015 2 min čtení
Číst více..

Frankfurt rozhodně není nudný!

Frankfurt nad Mohanem je známý hlavně díky bankovnictví a veletrhů. Je ideálním místem na víkendový pobyt a toto krásné město vás příjemně překvapí svým řádem, čistotou a otevřeností.

Už při příletu si jistě všimnete siluet moderních výškových budov, které jsou v zajímavém kontrastu se staršími ulicemi města. Právě ve Frankfurtu se nachází nejvíce mrakodrapů ze všech německých měst. Zdejší skupina mrakodrapů má příznačný název Skyline, který má celé Evropě ukazovat bohatství a sílu bankovního sektoru.

Nejvýznamnějším mrakodrapem je bezesporu sídlo Evropské centrální banky - známý jako Eurotower. Dalším skvostem je Westendtower, který je sídlem německé DZ Bank. Na vrcholu 208 metrů vysokého mrakodrapu se nachází koruna, jež má připomínat Frankfurt jako historicky významné korunovační město římských králů. Jedinou veřejně přístupnou rozhlednu najdete na budově Maintower. Odtud můžete obdivovat město z dvousetmetrové výšky. Tento zážitek si rozhodně nenechte ujít, naskytne se vám překrásný pohled na celé město i na velkou část mohansko – rýnské aglomerace. V 53. patře se nachází vyhlášená restaurace s panoramatickým výhledem. Nejvyšší budovou v celé Evropské unii je Commerzbank Tower.

Budova Messeturm slouží jako výstaviště. V tomto areálu se koná ročně okolo čtyřiceti veletrhů např. nejznámější automobilový IAA.

V obrovském kontrastu s výškovými budovami je historické centrum Altstadt. Jeho nejhezčí část tvoří Römerplatz se svými nádhernými hrázděnými domy působícími středověkým dojmem, nejsou však většinou starší než padesát let.

Nejvýznamnější stavbou tohoto náměstí je radnice Römer, jejíž fasádu zdobí sochy čtyř římských císařů. K volbám králů pak docházelo v nedalekém gotickém kostele sv. Bartoloměje. Prohlédněte si také budovu staré opery Alte Oper na náměstí Opernplatz, Goethův dům, navštivte Muzeum moderního umění, Historické muzeum, Židovské muzeum, Kunsthistorické muzeum či Senckenbergův výzkumný institut, kde jsou umístěny kostry dinosaurů v životní velikosti. Další významnou expozicí muzea je sbírka vycpaných ptáků, která patří mezi největší svého druhu na světě. Určitě vás zaujmou působivé exponáty slonů, kytovců a dalších mořských živočichů.

Vydejte se i s dětmi na dobrodružný víkend plný poznávání. Letenky jsou nyní za akční cenu a jako bonus najdete v našem vyhledávači i nabídku na nejzajímavější ubytování. Letenky lze s ubytováním kombinovat jako balíček.

Často kladené dotazy o dovolené u moře na Kostarice

Kde koupit letenky do Frankfurtu?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našem online vyhledávači.

Koupit letenky z Prahy na všechna dostupná letiště lze u nás.Související články

Tagy

Kategorie