Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Nice (NCE)

Odlet

Cestující

2

Francouzská riviéra pro lákavou dovolenou

Od: #flymeto   |   4. května 2016

Pobřeží s velkou historií. Oblast která se v cizině i ve francouzské domovině těší té největší oblibě. Nejslavnější město na riviéře Centro Pe se usadilo v zálivu. Malý rybářský přístav začal být slavný na začátku padesátých let, díky umělcům a intelektuálům kteří zde jezdili strávit léto.Před 60lety si malé pobřežní město díky filmovým můzám připlulo hrdý titul světové metropole filmu.

Francouzská riviéra nabízí krásné azurové moře, spoustu pláží, letovisek a množství památek.Můžete se stavit na výborné francouzské víno které lze najít ve většině hospůdkách.

Při procházkách objevíte krásy uliček Nice a kouzelný dojem spatříte v mořském parku Marineland v Antibes

Užít bys te si měli celodenní výlet do Verdonského kaňonu a Saint Tropez, pří zastávkách si můžete povšimnout krásných výhledů. V Cannes vás čeká ohromná prohlídka přístavu a okolí Festivalového paláce, nevynechejte ani historické ulice Croisette a hotely v okolí pláží.

Menton- je lázenské město pojmenováno jako Tajná Riviéra, protože se schovává mezi výběžky hor. Opětovně zde najdete ohromné pláže, legendární památky(např. kostel St. Michel) a vynechat by jste neměli ani citronové slavnosti.

Na dovolenou ve Francouzské riviéře by jste měli jet aspon na 5 dní aby jste stihli něco projít a užít si tak parádní dovolenou ať už na plážích nebo po památkách. Nezapomeňte si včas rezervovat .

Saint-tropez

Podle většiny je to jedno z nejznámějších míst Francie.Točily se zde filmy o četníkovi ze Saint-Tropez.Je to rybářská vesnice s nekonečnou pláží a bílým pískem. Její četnická budova patří mezi nejfotografovanější budovy Francie.

====NICE ====

město s romantickou historickou oblastí i palmovou Anglickou promenádou, vyhlídka Le Chateau na město a legendární původně římský přístav, kde je možnost koupání.

A neměli by jste si zapomenout udělat i volný den u moře.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie