Nejvíce přímých spojů do Francie nabízí odletové letiště z Prahy. Odtud se přímým letem můžeme dostat do Paříže, Nice, Toulouse, Bordeaux, Nantes, Marseille nebo do Lyonu.

Seznam letišť

Vzhledem k velké rozloze Francie, zde najdeme mnoho letišť. V nejčastěji používaných míst najdeme tyto letiště:

MěstoLetištěKód
PařížCharles de GaulleCDG
PařížOrlyORY
PařížBeauvaisBVA
NiceNice Côte d’Azur AirportNCE
LyonSaint Exupéry AirportLYS
MarseilleMarseille Provence AirportMRS
ToulouseToulouse-Blagnac AirportTLS
BordeauxBordeaux AirportBOD
NantesNantes Atlantique AirportNTE
BâleEuroAirport Basel-Mulhouse-FreiburgBSL

Seznam letišť v Paříži

Paříž Charles de Gaulle CDG

Charles de Gaulle - CDG - je největší letiště u Paříže a druhé v Evropě co do počtu přepravených lidí po londýnském Heathrow.

Je vzdáleno 23 kilometrů severovýchodně od Paříže a s městem je spojeno příměstským RER B i vysokorychlostním vlakem TGV, dálnicí, několika autobusovými linkami a taxíky. Bylo jedno z prvních v Evropě, kde byl zaveden integrovaný dopravní systém.

Letiště Charlese De Gaulla nabízí svým zákazníkům možnost ubytovat se v různých luxusních hotelech.

Doprava do/z centra

Z letiště CDG můžeme zvolit dopravu do/z centra autobusem, příměstským vlakem (RER B) nebo taxíkem.

Vlak RER je nejrychlejší spojení z letiště do centra, kam se dostanete zhruba za 35 minut. Linka B vás dopraví na nádraží Gare du Nord nebo ke katedrále Notre Dame. Vlak jezdí v intervalu 12 minut a jízdenku si můžete zakoupit v automatu přímo letišti. Platit můžete i kartou. Jízdenka stojí €10,30.

Vlaky jezdí od 5:30 do 23:50.

Levnější variantou dopravy do centra je autobus. Celkem budete potřebovat 3 lístky, které si zakoupíte přímo u řidiče za 6€ nebo o pár centů levněji v automatu za €5,70. Případně si můžete zakoupit rovnou 10 lístků zvaných Carnet za €16,90.

Autobus č.350 jezdí ke stanici metra Porte de la Chapelle.

Autobus č.351 vás dopraví ke stanici metra Nation.

K dispozici jsou dvě přímé autobusové linky Le Bus Direct linky 2 a 4, které jezdí přímo do centra Paříže. Zastavují u terminálů 1 a 2, jízdenka stojí €15 a dopravíte se tam přibližně za 60-90 minut.

Paříž Orly ORY

Letiště Paříž – Orly, francouzsky Aéroport de Paris – Orly, je mezinárodní letiště ležící jižně od Paříže na území města Orly. Do otevření Letiště Charlese de Gaulla bylo hlavním pařížským letištěm a i v současnosti zůstává nejvytíženějším letištěm pro vnitrostátní linky.

Od dubna 2019 má letiště celkem v provozu 4 terminály, které jsou spojeny chodbami v jeden komplex. Terminály jsou rozděleny podle aerolinek

  • Terminál 1: Air France (evropské lety), Air Malta, Alitalia, Iberia, Tap Vueling
  • Terminál 2: Air France (dálkové lety), Air Europa a EasyJet
  • Terminál 3: Air Corsica, British Airways, Level, Pegasus, Transavia
  • Terminál 4: Flybe, Norwegian, Tunisair, Air Crabe
Doprava

Stejně jako u Charles de Galle je nejrychlejší spojení do centra vlakem RER. K jeho nejbližší stanici jezdí na letišti vláček ORLY VAL, kterým se dostanete do centra například ke katedrále Notre Dame nebo na nádraží Gare du Nord. Cesta do centra Paříže vás vyjde na €12. Jízdenku si zakoupíte již na stanici vláčku na letišti v automatu.

Nejlevnější varianta pro cestu do centra je tramvajová linka číslo 7, odkud můžete ze stanice Villejuif-Louis Aragon přestoupit na metro směrem do centra. Cesta do centra tramvají a metrem vás vyjde na €3,80 a zhruba za hodinu budete v centru.Mezi terminály ORLY VAL vláček je zdarma.

Paříž Beauvais-Tille BVA

Letiště Beauvais je nejvzdálenější letiště od Paříže, přesto se mu říká pařížské letiště Beauvais. Vzdálené je od Paříže 83 km a toto letiště využívají hlavně nízkonákladové společnosti Ryanair a WizzAir.

Letiště se na noc zavírá a ráno se otevírá 2 hodiny před prvním odletem. Není možné tedy na letišti přenocovat.

Doprava z/na letiště

Z letiště se dostanete do centra nejlépe autobusem tak zvaným shuttle bus, který vás doveze na místo zvané Porte Maillot. Odtud také odjíždí autobusy na letiště. Autobusy jezdí v intervalu 20 minut na základě odletů a příletů na letišti. Autobus z Paříže odjíždí 3 hodiny před odletem letiště. Podrobný rozpis najdete také na jejich stránkách https://www.aeroportparisbeauvais.com/passagers/

Jízdenku si můžete zakoupit také online za €15,90 nebo přímo na místě za €17 pro jeden směr. Pokud budete potřebovat zpáteční jízdenku doporučujeme zakoupit najednou za €29 online €34 na místě. Cesta autobusem trvá 75 minut.

Co dál vědět o Francii

Víte vše pro cestu do Francie? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku