Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Toulouse (TLS)

Odlet

Cestující

2

Fialkové město Toulouse

Od: #flymeto   |   18. listopadu 2015

Francouzi přezdívají Toulouse růžové město. Stejně tak by se ale mohlo právem jmenovat fialové po všudypřítomných fialkách.

Toulouse je čtvrté největší město Francie, jeho ulice jsou plné mladých lidí, protože se zde nachází jedna z největších univerzit ve Francii, která je zároveň jedna z nejstarších v Evropě. Scházejí se tady před gigantickým cihlovým palácem Capitole, sídlem městských radních, s historií sahající až do 12.stol. Jeho výstavba stejně jako spousta dalších domů je z ploché toulouské cihly, jejíž typická barva dala městu přezdívku růžové město. Vyráběla se z jílu ze dna řeky Garonne.

Projděte se úzkými uličkami protkanými malebnými náměstíčky a obdivujte tyto růžové stavby, které mile kontrastují s dřevěnými domy zdobenými bílým kamenem. Navíc se na každém rohu setkáte s půvabnými fialkami. Fialky učarovaly také paní Hélene Vie, otevřela si netradiční obchod - loď na Canal du Midi, kotví před vlakovým nádražím Matabiau a zakoupíte v ní nejrůznější výrobky z této rostliny nebo s jejím motivem. Na lodi si ale také můžete posedět nad fialkovým čajem nebo ochutnat fialkovou zmrzlinu.

Canal du Midi patří mezi další hlavní turistická lákadla Toulouse. Jedná se o 240 km dlouhé technické dílo ze 17. st., které spojilo Atlantický oceán se Středozemním mořem. Patří na Seznam UNESCO.

Nenechte si ujít návštěvu největší románské baziliky v Evropě. Až uvnitř pochopíte, proč je tato bazilika svatého Saturnina největší v Evropě.

Vydejte se také na komentovanou prohlídku do firmy Airbus. Ve vesmírném interaktivním parku Cité de l’Espace si pak můžete vyzkoušet, jak se chodí po Měsíci, obdivovat roboty, kteří se pohybují po Marsu, anebo si prohlédnout makety vesmírných raket.

Toulouse je opravdu kouzelně krásné město, my pro vás máme letenky za jedinečné ceny, proto si je ihned rezervujte a leťte poznávat kousek Francie.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie