Inspirujte se na své cesty v cestovním blogu papouška Paco. Poradíme vám jak se chovat v různých situacích, které vás při cestování mohou potkat. Nebo si můžete přečíst důležité informace o nejnavštěvovanějších destinacích cestovatelů.

Průvodce po Holandsku
Holandsko nebo Nizozemsko? Holandsko, nizozemsky Holland, je název středozápadní části a historického území Nizozemska, který se často, nikoli však správně, používá pro označení celého státu. Sever Holandska je známý panenskou přírodou, divoká krása okolí vás nadchne, pokud ji budete mít nadohled navíc z lodi, zážitek se zdvojnásobí. Romantické vesničky a krásné přírodní rezervace se vám zalíbí na první pohled. Krajina jako z pohádky, ze které se vám bude tajit dech a budete se sem rádi vracet.
Číst více..

Průvodce Anglií
Anglie není jen Londýn. Vydejte se za jeho hranice. Projděte se po pobřežních útesech, navštivte pohádkové hrady a velkolepá panská sídla nebo se jen toulejte zapadlými uličkami a objevujte typickou architekturu. Den zakončete v tradiční anglické hospodě u vyhlášeného svrchně kvašeného piva nebo třeba u pravého anglického čaje. Záleží na vás. Už balíte? Základní informace o Anglii Turistické vízum Vízum není vyžadováno více informací Celoročně Počasí je k cestování vhodné celý rok více o počasí Libra Kurz se pohybuje okolo 30 Kč za 1 libru více informací Letenky od 1500 Kč Cena letenky z Prahy více informací Proč jet do Anglie Anglie vás bude bavit v jakémkoliv ročním období!
Číst více..

Průvodce Ruskem
Rusko je světovou velmocí, je největší zemí na světě. Leží v Evropě a Asii. Od Severní Ameriky ji odděluje úzký Beringův průliv. Krajina Ruska je většinou rovinatá, vyšší hory jsou jen Elbrus a pak na Sibiři, na východ od Leny. Vedle Rusů, kteří jsou největším slovanským národem je jich přes 110 milionů, zde žijí i další národy a národnosti, z nichž nejvíc je Tatarů a Ukrajinců. Dějiny Ruska jsou úzce spjaty s dějinami východních Slovanů a jsou doloženy od roku 862.
Číst více..