Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Hurghada (HRG)

Egypt – ráj potápěčů a šnorchlistů

Egypt nejsou jenom pyramidy, sfinga, údolí králů, Sahara ale také úžasný podmořský svět, který je doslova rájem potápěčů. Kdo jednou objeví nádherný svět pod hladinou v Egyptě, bude se tu vracet vždycky rád. A proto když plánujete dovolenou v této destinaci, určitě zavítejte do místních potápěčských škol, které vám rádi odhalí všechny krásná podmořská místa, kde se setkáte s rybami všech velikostí. A možno narazíte i na Nema.

Vrak výletní lodi Susana

Tento vrak je také někdy nazýván Excalibur a spočívá ve vzpřímené pozici na písčitém dně v hloubce 21 m. Jednalo se o safari loď o velikosti 30 m a během ponoru je možné vrak důkladně prozkoumat. Potopila se po požáru na palubě nedaleko pobřeží. Je téměř odstrojen, takže do lodí lze proplout. Můžete zde pozorovat parmovce, netopýrníky, perutýny, kanice a další.

Bohatý reef El Fanadir

Dlouhý a bohatý reef nedaleko od přístavu má hloubku do 20 metrů a je možné zde vyrazit v kteroukoli hodinu během dne, a dokonce i na noční ponor. K vidění jsou tu murény jávské, šedé a žlutotlamé, trnuchy modroskvrnné, perutýni ohniví, chobotnice, ropušnice ďábelské i plochohlavé. Okolo reefu se prohání hejna bodloků rudomořských, jednorohých nebo vláknoploutvých. Na ně pozor, protože proti napadení jsou zezadu vybaveni kostnatými destičkami u kořene ocasu, ostrými jako žiletky.

Turtle bay

Poměrně mělká a členitá lokalita, která má hloubku do 9 m. Spatřit zde můžete velké želvy, mořské krávy (Dugongy), zévy, ostranky, ropušnice, trnuchy, chobotnice, lilijice, ježovky, hvězdici trnovou korunu a mnoho malých barevných rybiček. To vše je doplněno rozsáhlými korálovými zahrady, které hýří životem.

Gorgonia Beach

1,5 kilometru dlouhá stěna korálů se mořem táhne od pláže Gorgonia na jih podél pobřeží až k hotelu Shams Alam Resort. Šnorchlování je zde snadné, protože vás pomalu unáší proud a když nemáte chuť se vracet mořem, vždy je možnost jít nazpátek po mělčině či pláži. I zde je možné zahlídnout mořské želvy či Dugonga. Je to však místo pestrého mořského života.

Pensee Azur / Utopia Beach

3Pokud byste rádi zahlídli delfíny, zde máte možnost. Musí se na vás samozřejmě usmát štěstí. Tato otevřená zátoka nadchne hezkými korálovými stěnami, jež se ukrývají ve zdejších teplých mělčinách. Mezi obyvatele moře zde patří murény, perutýny, barracudy, želvy a jiné druhy ryb.

Abu Dabbab

Kromě toho, že se zde dá krásně okoupat, neměli byste si zapomenout sebou brýle na šnorchlování. Pravděpodobnost, že narazíte na karetu pravou či velkou je mnohonásobně vyšší než někde jinde. Písčité dno porostlé mořskou trávou láká tyto mořské želvy. Ty se většinou vyskytují ve větších hloubkách (10 a více metrů), kde jí potravu z mořského dna. Nejlepší příležitost je pozorovat z blízka je, když vyplavávají se nadechovat na hladinu. Kromě karet zde narazíte na perutýni, rejnoky, siby skrvnité, ostence zelanavé a jiné mořské živočichy.

A pokud neholdujete ani šnorchlování či potápění, pro vás určitě bude skvělým zážitkem výlet lodí s průhledným dnem, kde můžete nerušeně sledovat podmořský život z pohodlí lodi.

Pro suchozemce, kteří raději zůstávají pevně nohama na zemi, těm doporučujeme výlety na pyramidy, Sfingu a Káhiru, Luxor a Údolí Králů, či vyjížďku terénním automobilem do pouště. Egypt má zkrátka vždy něco pro každého.Související články

Tagy

Kategorie