Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Istanbul (IST)

Objevte Rodrigues!
Objevte Rodrigues!
Afrika · Mauricius
11. prosince 2015 3 min čtení
Číst více..

Dovolená v Turecku

Turecko leží v Malé Asii a z malé části v jihovýchodní Evropě. Najdete zde plno krásných velkých letovisek, ale i těch menších. Překrásné pláže a památky Vás jistě uchvátí. Pobřeží je delší více jak 8300 km, ze severu do něho zasahuje Černé moře z jížní strany Středozemní moře a v poslední řadě ze západu moře Egejské. Velká část turistů při návštěvě Turecka míří na Tureckou a Egejskou riviéru.

Turecko je kouzelná země

Největším městem Turecka je Istanbul, evropské velkoměsto se vší moderností. Je dobré se do Istanbulu podívat aspoň na chvíli. Jestli je někde na světě křižovatka dějin nebo civilizací, tak je to právě tady. Pohledy na Bospor a na už trochu východní šrumec jsou prostě kouzelné. V Istanbulu se dá dobře nakupovat, když zmizíte z turistických bazarů a jdete do nějakých normálních obchodů. My Vám můžeme doporučit kompletní balíček Fly And Stay Airport Hotel s letenkou.

Jestli ovšem hledáte klidná letoviska s hotely, budete mít rozhodně z čeho vybírat, převážně z těch které se nachází v kouzelné přírodě Egejské a Turecké riviéry. Jedny z těchto nejpopulárnějších oblastí, které jsou vyhledávány turisty jsou např. Bodrum, Cesme, Fethiye nebo Kemer.

Nedaleko města Bodrum se můžete vidět další z divů antického světa, zbytky starověkého velkoměsta Efes. Ve své době to bývalo hlavní město nejbohatší římské provincie Asia. Z dochovaných památek tu můžete vidět například Chrám svaté Panny Marie, Celsovu knihovnu, gymnasion, amfiteátr, velkou část helénského opevnění i pozůstatky věhlasného Artemidina chrámu.

Istanbul - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Dovolená v Turecku
Flymeto - Dovolená v Turecku
Flymeto - Dovolená v Turecku
Flymeto - Dovolená v Turecku
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Sdílejte nabídky s přáteli 1.5 milionů hotelů do 10s Pohodlné hledání

Ölüdeniz to je křišťálově čistá modrá laguna s bělostnou pláží prohlášená za národní rezervaci, kterou Turci považují za svůj klenot. Věhlas této nejčastěji fotografované pláže daleko překračuje její hranice. Znalci ji totiž řadí mezi nejkrásnější pláže světa.

V Turecku si přijdou na své i milovníci surfování na poloostrově Cesme, který je obklopen krásnými plážemi s viditelným mořem, které nabízí krásné vlny. Jezdí zde také rodiny s dětmi na klidnou dovolenou. Každý rok toto místo navštěvuje přes tisíce surfařů a jachtařů. Samozřejmě že tahle pláž není jediná, další z mnoha oblíbených patří např. pláž Ladies Beach, která se nachází nedaleko Cesme.

Na jednu z nejoblíbenějších pláží se můžete stavit např. do Kemeru, který obsahuje krásně jemný písek, s kterým se také rádi vyblbnou děti. Najdete zde spoustu vynikajících restaurací. Turecká kuchyně se řadí mezi jedny z nejbohatších na světě. Je velice rozmanitá a v jednotlivých tureckých regionech se od sebe pokrmy výrazně odlišují. Základními surovinami turecké kuchyně je skopové, jehněčí a kuřecí maso, ryby a mořské plody, pšenice, rýže a čerstvá zelenina a ovoce.

Flymeto - Dovolená v Turecku

Často kladené dotazy o dovolené u moře v Turecku

Kde koupit letenky do Turecka?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našem online vyhledávači.

Koupit letenky z Prahy do Turecka na všechna dostupná letiště lze u nás.

Jak dlouho trvá let do Turecka?

Doba letu z Prahy do Turecka = 2 hodiny a 40 minut. Vzdálenost z Prahy = 2 609,6 km.

Platí nějaká cestovní omezení v Turecku?

Každý návštěvník Turecka musí podstoupit RT-PCR test na onemocnění covid-19, a to buď nejdéle 72 hodin před příletem do destinace, nebo až po příletu. Všichni cestující musí vyplnit zdravotní formulář (48-12 hodin před odletem). Formulář je dostupný v několika jazycích a vyplňuje se bez diakritiky. Po vyplnění formuláře se automaticky vygeneruje kód (tzv. HES kód), který je nutný pro návštěvu úřadů, bank, nákupních center i většiny restaurací v destinaci. Formulář může být vyžadován taktéž při vstupu do země.

Výjimky z testování pro odlet do Turecka:

Děti, které nedosáhly věku 6 let.

Osoby, které mají dokončené očkování proti onemocnění covid-19 a prokáží se platným mezinárodním certifikátem s QR kódem, kdy od poslední dávky uplynulo nejméně 14 dní před odletem do Turecka.

Osoby, které se prokáží potvrzením od lékaře v anglickém jazyce o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 6 měsících.

Populární kombinace letů do TureckaSouvisející články

Tagy

Kategorie