Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Londýn (LON)

online check-in
Výhody online check-in v praxi
Letecké společnosti upřednostňují online check-in, protože jim přináší úspory v nákladech na papír a personál. Zatím je jednou z hlavních výhod online check-in pro cestující úspora času na letišti, kde nemusíte stát fronty u odbavovacích přepážek. Pokud nemáte odbavovaná zavazadla, můžete jít rovnou na bezpečnostní kontrolu, pak k příslušné bráně (gate) a do letadla. Vaše identifikační číslo a palubní vstupenka, kterou jste vytiskli, vás opravňuje jít přímo na vaše místo v letadle.
27. srpna 2021 3 min čtení
Číst více..

Dovolená v Anglii

Země Britského království, výrazné Evropské velkoměsto Londýn, nízké pahorky, živé ploty, gotický styl, bohatá historie, kultura a překrásná příroda. To vše najdete v Anglii. Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, má tato země co nabídnout.

Ať už se rozhodnete navštívit Londýn, Birmingham, Leeds, Liverpool, Manchester či Cambridge zaujme vás půvab anglických měst a vesnic.

Pár důležitých rad, které se vám budou při návštěvě Británie hodit.

  • Jak už většina lidi ví, v Anglii se jezdí na opačné straně než u nás. Dávejte tedy pozor na přechodu, raději se dvakrát rozhlídnout
  • Do Anglie si s sebou přibalte adaptér na zásuvku, používají tří kolíkové zásuvky. Adaptér lze sehnat téměř všude, ve větších případech i na letišti.
  • Nenoste s sebou padesátilibrové bankovky, Britové vám je mohou odmítnout. Nechte si je raději před platbou rozměnit
  • Spropitné hraje u Britů velkou roli. Některé restaurace vám naúčtují na účet rovnou spropitné a zároveň očekávají další spropitné od vás. * Neexistují žádná pravidla pro spropitné, ale v Anglii je zvykem dávat alespoň 10% spropitné.
  • Kdy se vydat do Anglie a rady pro nákup letenek najdete zde.

Pojďte si s námi projít pár míst, které Vám doporučujeme navštívit.

Londýn a jeho okolí

Letenky do Londýna se dají sehnat po celý rok i za hezkou cenu s odletem z Prahy.

V březnu tu nepotkáme ani moc turistů. Turistický masakr nastává přibližně od května do září. Londýn můžete navštívit po celý rok.

Pokud máte blíže letiště v Německu nebo v Rakousku, můžete využít i další odletová letiště:

Londýn jako evropské metropolitní velkoměsto má co nabídnout. Na prozkoumání těch nejvýznamnějších památek doporučujeme strávit v Londýně alespoň 3 dny.

Vydat se můžete i na okraj města navštívit tak kouzelnické místo čar a kouzel v Bradavicích. Na okraji Londýna v části Leavesden se nachází filmové studio společnosti Warner Bros, které je věnované právě milovníkům Harryho Pottera. Rozhodnete-li se studio navštívit, určitě si rezervujte vstupenky online s dostatečným předstihem. Další filmová místa najdete i v Londýně jako je například Nádraží King´s cross neboli známe také pod nástupištěm 9 a ¾, Most Millennium Bridge nebo Piccadilly Circus kudy utíká známá trojka přes náměstí kde je honí smrtijedy. Další známá filmová místa jsou k vidění ve Skotsku.

Necelých 30 km od Londýna se nachází malebné město Anglie Windsor, oblíbené víkendové sídlo královny Alžběty.

Jedno z nejvíce navštěvovaných míst za branami Londýna je magické místo Stonehenge, kam se lidé chodí dotýkat kamenů, aby jim dodaly duchovní sílu a energii.

Úchvatný pohled na moře, místo pro romantické procházky, piknik a relaxaci Vám poskytne místo Plymouth v Devonu. V okolí naleznete také Národní park Dartmoor. Toto místo je také známé díky Sherlocku Holmesovi a O Psu Baskervilském, který sem zasadil děj příběhu.

Při cestování po jižní Anglii byste neměli minout přímořské letovisko Brigton, kde naleznete malebnou přírodu, krásné pláže nebo sto let starou přístavní hráz Brigton Pier a uličky s butiky, kavárny a bary.

Univerzitní města nedaleko Londýna jsou Oxford a Cambridge, které mají bohatou historii. Obě patří mezi nejlepší univerzity světa. Na Oxfordu studovali slavní umělci jako jsou například Oscar Wilde, J.R.R.Tolkien či Hugh Grant. Již od pradávna je soupeř Oxfordu univerzitní město Cambridge. Univerzitu Cambridge navštěvovalo také mnoho známých osobností a některé z nich jsou držitelé Nobelovy ceny (aktuální počet 92)

Fotbalová města Manchester a Liverpool

Manchester – Když se řekne Manchester, většina lidí si představí fotbal. Opravdu odtud pochází jeden z nejslavnějších fotbalových klubů Manchester United. Do Manchesteru se však vydávají lidé nejen za sportovním zážitkem, můžete jít zde například nakupovat do oblíbeného obchodního domu Trafford Centrum, zajít na náměstí na trhy nebo si projít staré město plné památek.

Inspiraci na letenky a ubytování naleznete níže v odkazech:

/share/flight/cs/return/PRG/MAN/FR6839-FR6838/10-03-21/14-03-21?adults=1¤cy=CZK&price=1465.48CZK&src=p242&utm_source=shared-link

/share/hotel/cs/hotel-detail/ADMANCEI/10-03-2021/14-03-2021?persons=1&utm_source=shared-link

Liverpool – rodné město skupiny Beatles, fotbalový klub FC Liverpool Anfield Road, Liverpoolské pobřeží na seznamu památek UNESCO, působivá architektura, Liverpoolská katedrála. To vše a mnohem více nabízí k vidění toto město. Liverpool je také moc hrdý na svůj noční život, můžete zajít na dobré pivo do malebné hospůdky, zajít na Jazz nebo do divadla.

Inspiraci na letenky a ubytování naleznete níže v odkazech:

/share/flight/cs/return/PRG/LPL/FR8562-FR8561/04-06-21/07-06-21?adults=1¤cy=CZK&price=1596.16CZK&src=p242&utm_source=shared-link

/share/hotel/cs/hotel-detail/ADLPLCDX/04-06-2021/07-06-2021?persons=1&utm_source=shared-linkSouvisející články

Tagy

Kategorie