Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

(NBE)

Odlet

Cestující

2

Svatba v ráji

Dovolená v Tunisku

Od: #flymeto   |   5. prosince 2020

Na jiném kontinentu, přesto tak blízko k tomuto přímořskému ráji! Pokud hledáte levnou, exotickou dovolenou, určitě vycestujte do Tuniska! Sezóna začíná počátkem května a trvá do konce října. Ti, kteří mají rádi skutečné teplo a teplou mořskou vodu, by měli do země přicestovat mezi červencem a srpnem. Následující graf ukazuje průměrnou teplotu počasí a vody.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní, což není divu, protože přibližně 70% příjmů země je z cestovního ruchu. Navštivte místní trh (Medina), kde můžete smlouvat o ceně s místními obchodníky, ale pozor! Je dobré předem se seznámit v obchodech s původními cenami, aby vám je nakonec prodejci neprodali dráž, než je původní cena.

Na pevnině Tuniska je několik turistických center:

Hammamet a Nabeul

Nejbližším letištěm je Enfidha Hammamet (NBE).

Lety v květnu z Prahy

Detail zpátečního letu Praha - Enfidha, let tam 19. 5. 2021, 7 nocí ve městě Enfidha, let zpátky 26. 5. 2021

Hammamet je větší, rušné město rozdělené na historický Hammamet a nově vyvinutou turistickou čtvrť Yasmine Hammamet. Nabeul je o něco zdrženlivější, centrum tuniských řemesel, kde najdete také jedinečné keramické krtky. Skvělá volba pro romantickou dovolenou.

Ubytování pro 2 s all inclusive stravou

Monastir, Mahdia, Sousse se nachází v blízkosti letiště Monastir Habib Bourguib (MIR).

Lety v červnu z Prahy:

/share/flight/cs/return/PRG/MIR/EW9773-EW9414-TO3426-TO4795-TO4038/29-06-21/04-07-21?adults=1¤cy=CZK&price=27719.16253594413RUB&src=a21&utm_source=shared-link

Všechna tři města se širokými písečnými plážemi, velkými hotelovými komplexy. Město Sousse je doporučeno zejména mladým lidem, protože město nabízí mnoho možností zábavy a nikdy nespí. Místní obyvatelé o něm také mluví jen jako o „bláznivém městě“.

Ubytování s all inclusive:

Se snídaní:

/cs/hotel-detail/ADMIRCBN/29-06-2021/04-07-2021?persons=2

Pokud chcete klid, azurové moře a bílý písek, v každém případě navštivte ostrov Djerba v jižním Tunisku. Pravděpodobně takové nádherné barvy moře na jiných evropských plážích neuvidíte. Na tomto malém ostrově jako by se čas trochu zastavil. Místní obyvatelé jsou velmi usměvaví (i když to je typické pro celou zemi), dále jsou velmi klidní, sympatičtí a tradiční.

Letiště Djerba, Djerba

Mezinárodní letiště Zarzis (DJE).

Lety na konci března:

/share/flight/cs/return/PRG/DJE/U28998-U28961-TO4724-TO3363-TO4038/26-03-21/03-04-21?adults=1¤cy=CZK&price=30510.16253594413RUB&src=a21&utm_source=shared-link

Protože se nachází o několik set kilometrů níže než turistická města na pevnině, zde začíná sezóna dříve. Od konce března se můžeme opalovat již při příjemné teplotě 25 stupňů.

Zde můžete zůstat ve větších komplexech s all inclusive a zábavným animovaným týmem:

Nebo v menších, tuniských, romantičtějších ubytováních se snídaní:

Pokud jste na ostrově, navštěvujte krokodýlí farmu, kde - pokud dorazíte ve stanovenou dobu - můžete sledovat krmení stovek krokodýlů. Krokodýlí farma se nachází ve velkém komplexu, kde můžete také vidět tuniský skanzen.

Pokud máte rádi dobrodružství, zúčastněte se pouštní prohlídky a relaxujte v hotelu v oáze:

Pokud plánujete zůstat v zemi déle, navštivte také:

Sidi Bou Said, modrobílé tuniské město postavené na útesu nad mořem, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Jeskynní domy Matmata & Ksour, kde byly natočeny některé scény z Hvězdných válek.

Cap Bon je oblíbeným výletním cílem s nádherným pobřežím v severovýchodní části země.

Kairouan, důležité svaté město založené v roce 670, je také místem světového dědictví. Jeho medina a velká mešita Okba ohromují své návštěvníky.

Sbalte si kufr rychle!! Tunisko Vás nezklame!


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie