Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Mexico City (MEX)

Maroko - nejhezčí západy slunce
Afrika · Maroko
21. června 2021 4 min čtení
Číst více..

Dovolená u moře v Mexiku

Dějiny Mexika jsou velmi starobylé a poskytují spousty tajemných příběhů. K nejslavnějším civilizacím Mexika patří mayská, určitě už jste slyšeli o mayském kalendáři, a aztécká. Krásná atmosféra Karibiku, tajemství dávných civilizací a příroda na dosah jsou momentálně velkým turistickým lákadlem. Mexiko je v současnosti 11. nejlidnatějším státem světa a překročilo 120ti milionovou hranici počtu obyvatel. Jeho úředním jazykem je španělština, ale v mnoha státech Mexika se mluví domorodými jazyky, jako je nahuatl či mayština. Je to tím, že zde stále žije několik desítek indiánských kmenů, které používají svůj vlastní jazyk, ale není se čeho obávat, v rekreačních oblastech se domluvíte anglicky.

Nejkrásnější a nejoblíbenější pláže v Mexiku se nacházejí na poloostrově Yucatán.

Mexiko a Covid

Mexiko je otevřeno cestování. Při příjezdu není nutné poskytnout negativní test PCR, nebo dodržet karanténu. Většina letovisek žádá o vyplnění zdravotních dotazníků. Cestující do země musí vyplnit čestné prohlášení - formulář - o zdravotním stavu a naskenovat QR kód, který si vygenerují při příjezdu do země.

Cesta letadlem do Mexika

Přímý let z Evropy do Mexika trvá asi 11,5 hodiny. Z Prahy či Vídně doba cesty závisí na přestupech a v průměru se pohybuje mezi 15 a 20 hodinami.

Ubytování v Mexiku

Mexiko nabízí mnoho variant ubytování, od nejlevnějších pokojů, až po luxusní resorty. Pokud byste šli rádi střední cestou, můžeme vám nabídnout například:

Čtyřhvězdičkový hotel Hotel Metropol nebo tříhvězdičkový hotel Casa Continental

Mexico City - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Dovolená u moře v Mexiku
Flymeto - Dovolená u moře v Mexiku
Proč vycestovat do Střední Ameriky a Karibiku s námi?
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Mluvíme vaším jazykem 500 milionů letů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli

Jídlo v Mexiku

Mexická strava patří k velmi zdravým a dietním kuchyním, její základ tvoří zelenina, luštěniny a ovoce. Mexická kuchyně je velmi pestrá, aromatická a pikantní. Tradičními jídly je kuře, krocan a vepřové maso, z polévek pak jsou velmi oblíbené sopa de lima, což je kuřecí vývar ochucený citrónem. Slavnostním národním jídlem je mole poblano - vařená krůta nebo krocan s hustou hnědou omáčkou z chilli, koření, oříšků a hořké čokolády. K světově nejznámějším mexickým alkoholickým nápojům patří tequilla, jejíž způsob pití je povznesen na tradiční rituální obřad.

Kam vyrazit v Mexiku

Zřícenina mayského města, Chichen Itza, na mexickém poloostrově Yucatán je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Patří také k novodobým sedmi divům světa. Pokud jedete do Mexika, toto místo musíte rozhodně navštívit. Celé oblasti dominuje pyramida a chrám boha Kukulkána El Castillo. Na každé straně pyramidy je 91 schodů, což spolu s posledním stupněm dává dohromady číslo 365 jako je dnů v roce. Přestože se na vrchol možná nedostanete, i tak je prohlídka El Castillo Chichen Itza zážitkem.

Pokud vás lákají mayské památky, je poloostrov Yucatán místo pro vás. Ohromí vás nádherné ruiny a národní parky i kilometry bílých pláží a neuvěřitelná jeskynní jezera, tzv. Cenotes, která jsou ideální na potápění.

Pobřežní město Cabo San Lucas je jedním z oblíbených turistických míst. Pohled na krásné pláže s bílým pískem je opravdu zážitkem. Cabo je také rájem pro milovníky surfování a potápění. Nejoblíbenější zdejší turistickou atrakcí je skalní útvar El Arco de Cabo San Lucas, který vyčnívá z tyrkysového moře. O tomto místu se v Mexiku vypráví řada legend.

Nechte se unášet na tajemných vlnách země jménem MEXIKO.

Flymeto - Dovolená u moře v Mexiku

Často kladené dotazy o dovolené u moře v Mexiku

Kde koupit letenky do Mexika?

Jak dlouho trvá let do Mexika?

Doba letu z Prahy do Mexika = trvá asi 11,5 hodiny. Z Prahy či Vídně doba cesty závisí na přestupech a v průměru se pohybuje mezi 15 a 20 hodinami. Vzdálenost z Prahy = 9.837 km

Platí nějaká cestovní omezení v Mexiku?

Mexiko je otevřeno cestování. Při příjezdu není nutné poskytnout negativní test PCR, nebo dodržet karanténu. Většina letovisek žádá o vyplnění zdravotních dotazníků. Cestující do země musí vyplnit čestné prohlášení - formulář - o zdravotním stavu a naskenovat QR kód, který si vygenerují při příjezdu do země.


Související články