Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Káhira (CAI)

Před cestou?
Co je třeba před odletem do exotiky vyřešit
Cestovní pojištění Před odjezdem určitě nezapomeňte. Za pár korun na den můžete být chráněni proti milionovým zdravotním zákrokům. I když vyrážíte na klidnou dovolenou, kde se budete 10 dní slunit v letovisku, stejně se pojistěte. Člověka zdravého jako řípa může skolit cizokrajný bacil, nebo může nedopatřením způsobit újmu někomu jinému. A pokud se budete věnovat na dovolené adrenalinovým sportům nebo jiným akčnějším aktivitám, sjednejte si pro jistotu i . Mezinárodní řidičský průkaz Pokud si plánujete pronajmout na místě auto, a zemi projet křížem krážem, zjistěte si, jaký doklad budete k řízení potřebovat.
2. prosince 2015 2 min čtení
Číst více..

Dovolená u moře v Egyptě

Je to země, která vás okouzlí svými starobylými památkami v údolí Nilu, rušnými tržišti a spletitými uličkami staré Káhiry, nekonečnými plážemi a pestrými korálovými útesy Rudého moře, nebo svou bohatou kulturou a výborným jídlem. Pokud chcete uniknout ruchu velkoměsta, vydejte se do pouště, surfovat na vlnách, odpočívat v oázách, nebo můžete celou noc sledovat mléčnou dráhu. Nezapomeňte na Sinajský poloostrov, kde na vás čekají kláštery v horách, malebné kaňony a ten nejbarevnější podmořský svět. Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga.

Flymeto - Dovolená u moře v Egyptě

Dovolená u moře Egypt, moře

Letenka

Zpáteční let pro 1 osobu z Prahy do Káhiry za 11 863 Kč

Ubytování

Jídlo v Egyptě

Egyptská kuchyně kombinuje arabské, středomořské a francouzské chutě. V malých vydlaždičkovaných jídelnách můžete většinou bez obav a levně ochutnat typická jídla jako ful – fazole dochucené česnekem, cibulí a citronem, košarí – směs rýže, těstovin, čočky a cibule v pálivé rajčatové omáčce, a ten nejlepší falafel na světě, nebo si vyberte z mnoha druhů ryb a mořských plodů. K masu se obvykle podávají mezze (saláty a dipy) – hummus, baba ganuš, plněné vinné listy, nebo slizká, ale chutná zelená polévka Molokhia.

Kam vyrazit v Egyptě

Nemůžeme začít jinak než jediným starobylým dochovaným Divem světa. Tím jsou pyramidy v Gíze – místo, kde byly v minulosti pohřbívány významné osobnosti, především pak panovníci. Nejvýznamnější je nepochybně Cheopsova pyramida, která měří necelých 140 metrů.

Obří akvárium a zároveň muzeum mořské biologie najdete v oblíbeném letovisku Hurghada. Kromě samotného akvária, které se může pochlubit zhruba 4 mil. litry vody a více než stovkou zvířat, se projdete i uměle vytvořeným deštným pralesem.

Oblíbené Údolí králů najdete na západ od Luxoru. Posvátné pohřebiště těch nejvýznamnějších osobností tehdejší společnosti, tj. faraonů a aristokracie se rozprostírá na západním břehu Nilu. Nutno podotknout že veřejnosti jsou přístupné některé ze zde nalezených hrobů, včetně slavné Tutanchamonovy.

Káhira - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Dovolená u moře v Egyptě

Dovolená u moře Egypt, pláž

Flymeto - Dovolená u moře v Egyptě

Dovolená u moře Egypt, potápění

Proč vycestovat do Afriky s námi?
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Mluvíme vaším jazykem 500 milionů letů do 10s Pohodlné hledání

Často kladené dotazy o dovolené u moře v Egyptě

Kde koupit letenky v Egyptě?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našem online vyhledávači.

Jak dlouho trvá let do Egypta?

Doba letu z Prahy do Egypta = 4 hodiny v závislosti na konkrétní destinaci. Vzdálenost z Prahy = 3.235 km

Platí nějaká cestovní omezení v Egyptě?

Na všech místech vstupu do země je zavedena povinnost předložit negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. PCR-test vyžadován i v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a v hlavním městě Káhiře.Každý cestující musí vyplnit prohlášení cestovatele s osobními údaji, které následně odevzdá při příletu do Egypta.

Po příletu na letiště v Egyptě bude všem cestovatelům změřena teplota. Každý cestující musí mít uzavřeno zdravotní cestovní pojištění.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie