Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Káhira (CAI)

Dovolená v Jihoafrické Republice
Afrika · JAR
18. května 2016 2 min čtení
Číst více..

Dovolená u moře v Egyptě

Je to země, která vás okouzlí svými starobylými památkami v údolí Nilu, rušnými tržišti a spletitými uličkami staré Káhiry, nekonečnými plážemi a pestrými korálovými útesy Rudého moře, nebo svou bohatou kulturou a výborným jídlem. Pokud chcete uniknout ruchu velkoměsta, vydejte se do pouště, surfovat na vlnách, odpočívat v oázách, nebo můžete celou noc sledovat mléčnou dráhu. Nezapomeňte na Sinajský poloostrov, kde na vás čekají kláštery v horách, malebné kaňony a ten nejbarevnější podmořský svět. Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga.

Flymeto - Dovolená u moře v Egyptě

Dovolená u moře Egypt, moře

Letenka

Zpáteční let pro 1 osobu z Prahy do Káhiry za 11 863 Kč

Ubytování

Jídlo v Egyptě

Egyptská kuchyně kombinuje arabské, středomořské a francouzské chutě. V malých vydlaždičkovaných jídelnách můžete většinou bez obav a levně ochutnat typická jídla jako ful – fazole dochucené česnekem, cibulí a citronem, košarí – směs rýže, těstovin, čočky a cibule v pálivé rajčatové omáčce, a ten nejlepší falafel na světě, nebo si vyberte z mnoha druhů ryb a mořských plodů. K masu se obvykle podávají mezze (saláty a dipy) – hummus, baba ganuš, plněné vinné listy, nebo slizká, ale chutná zelená polévka Molokhia.

Kam vyrazit v Egyptě

Nemůžeme začít jinak než jediným starobylým dochovaným Divem světa. Tím jsou pyramidy v Gíze – místo, kde byly v minulosti pohřbívány významné osobnosti, především pak panovníci. Nejvýznamnější je nepochybně Cheopsova pyramida, která měří necelých 140 metrů.

Obří akvárium a zároveň muzeum mořské biologie najdete v oblíbeném letovisku Hurghada. Kromě samotného akvária, které se může pochlubit zhruba 4 mil. litry vody a více než stovkou zvířat, se projdete i uměle vytvořeným deštným pralesem.

Oblíbené Údolí králů najdete na západ od Luxoru. Posvátné pohřebiště těch nejvýznamnějších osobností tehdejší společnosti, tj. faraonů a aristokracie se rozprostírá na západním břehu Nilu. Nutno podotknout že veřejnosti jsou přístupné některé ze zde nalezených hrobů, včetně slavné Tutanchamonovy.

Káhira - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Dovolená u moře v Egyptě

Dovolená u moře Egypt, pláž

Flymeto - Dovolená u moře v Egyptě

Dovolená u moře Egypt, potápění

Proč vycestovat do Afriky s námi?
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s 500 milionů letů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli

Často kladené dotazy o dovolené u moře v Egyptě

Kde koupit letenky v Egyptě?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našem online vyhledávači.

Jak dlouho trvá let do Egypta?

Doba letu z Prahy do Egypta = 4 hodiny v závislosti na konkrétní destinaci. Vzdálenost z Prahy = 3.235 km

Platí nějaká cestovní omezení v Egyptě?

Na všech místech vstupu do země je zavedena povinnost předložit negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. PCR-test vyžadován i v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a v hlavním městě Káhiře.Každý cestující musí vyplnit prohlášení cestovatele s osobními údaji, které následně odevzdá při příletu do Egypta.

Po příletu na letiště v Egyptě bude všem cestovatelům změřena teplota. Každý cestující musí mít uzavřeno zdravotní cestovní pojištění.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie