Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

(ZNZ)

Mostar
Mostar: uhrančivý balkánský orient
Evropa · Bosna a Hercegovina
22. srpna 2019 4 min čtení
Číst více..

Dovolená u moře na Zanzibaru

Zanzibar je rájem na zemi, který je obklopen krásou azurově průzračného moře, korály, bělavou písečnou pláží a svou specifickou vůní koření, která se line napříč celým ostrovem. Plantáže s kořením, které mají na Zanzibaru svou historii, Vám umožní se nechat unést vůní čerstvého hřebíčku, muškátového oříšku a skořice hned v prvním minutách po příletu.

Flymeto - Dovolená u moře na Zanzibaru

Západ slunce - Zanzibar, Tanzánie

Zanzibar se těší vysoké oblibě zejména v posledních měsících v době covidové krize. Jeho uvolněná politika a život bez omezení láká mnoho evropských turistů. A není se čemu divit.

Vzhledem k měnícím se podmínkám doporučujeme cestujícím, aby před cestou kontaktovali Informační centrum pro cesty do zahraničí, tel. 22 41 83 200. Linka je k dispozici ve dnech od pondělí do pátku, od 8 do 16h.

Letenky na Zanzibar a koronavirus

Zanzibar nevyžaduje žádné negativní testy při vstupu na své území, a proto se podmínky budou odvíjet od letecké společnosti a místa přestupu, které si zvolíte. Doporučujeme spojení z Vídně s Ethiopian Airlines, nejen že je cenově výhodné, ale pokud je přestup v Etiopii, není potřebný žádný test na covid ani při návratu. Což neplatí pro lety např. přes Dubai s Emirates nebo Qatar Airlines.

TIP

Doporučujeme spojení z Vídně s Ethiopian Airlines.

Vízum na Zanzibar

Kromě letenky však budete potřebovat i víza, která si můžete vyřídit na letišti při příletu. Pokud se chcete vyhnout dlouhému čekání, doporučujeme si víza vyřídit předem online. Cena je 50 USD.

Počasí na Zanzibaru

Hlavní sezóna je tam skoro celoročně, ale v půlce března už začíná období dešťů, které trvá do května. Proto si musíte pospíšit a sbalit kufry okamžitě, nebo si ještě pár měsíců počkat 😊

TIP

Zajímavá letenka na 12 nocí od 10. května Vám zaručí ideální délku na odpočinek i poznávání kultury a ostrova.

Pláže na Zanzibaru

Při hledání ubytování byste měli mít na paměti, že východní pobřeží – oblast Matemwe, Kiwengwa, Jambiani – se vyznačuje velkými odlivy. Pokud tedy plánujete strávit celé dny na pláži koupáním v moři, doporučujeme Vám severní pobřeží oblast Nungwi a Kendwa.

Osobně si myslím, že i východní pobřeží má své kouzlo a procházky po pobřeží v době odlivu jsou něčím výjimečné, pokud preferujete rušná místa a celodenní koupání v moři, určitě si zvolte jinou oblast. Nejlepší je však kombinace 😊 a na tu je vhodné si pronajmout auto, abyste byli dostatečně flexibilní.

Evropa - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Dovolená u moře na Zanzibaru

Pláž - Zanzibar, Tanzánie

Flymeto - Dovolená u moře na Zanzibaru

Pláž - Zanzibar, Tanzánie

Proč vycestovat do Afriky s námi?
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Prodávejte vlastní zájezdy Pohodlné hledání Tvořte svoje itineráře

Doprava na Zanzibaru

Cesty na Zanzibaru, kromě hlavního tahu, jsou hrozně rozbité, a proto se mnoho turistů pronajmutí auta vyhýbá. Není to však až tak hrozné, auta jsou tu 4x4, takže po pár dnech když si na cesty a způsob jízdy zvyknete, budete rádi, že máte volnost a nemusíte se všude přepravovat taxíky.

Také je důležité si uvědomit, že na řízení Vám nestačí normální řidičský průkaz (ani mezinárodní), řízení auta musíte mít povolené ze Zanzibaru. To Vám předem vyřídí půjčovna aut. Toto povolení stojí cca 15 USD, a proto, pokud plánujete zapůjčení auta, je lepší to udělat na více dní. Cena auta se pohybuje zhruba 25 USD na den.

Ubytování na Zanzibaru

Pokud se rozhodnete pro východní pobřeží, k pobytu doporučujeme například:

AHG Waridi Beach Resort & Spa

nebo levnější variantu

Waikiki Zanzibar Resort

Určitě nevynechejte výlet na ostrov Mnemba, kde můžete šnorchlovat a pokud budete mít štěstí, tak budete plavat s delfíny 😊

Pokud přece jen patříte k těm, co vyhledávají větší ruch, rozhodně zavítejte na sever do Nungwi a Kendwa, kde jsou fantastické pláže a blízké korálové útesy, které jsou ideální pro potápění. Místní obyvatelé zde také založili želví rezervaci, kde ošetřují poraněné želvy a další mořské obyvatele, které posléze navrací do prohřátých vod Indického oceánu.

Doporučené hotely v oblasti Kendwa:

Kendwa Rocks Beach Hotel nebo Sunset Kendwa

V Nungwi například hotel: Amaan Nungwi Hotel

Bez ohledu na to, kterou oblast si vyberete, dovolenou na Zanzibaru určitě neprohloupíte. Lidé jsou tam přátelští, vstřícní a děti usměvavé. Pozdravu Jambo, vipio a Hakuna Matata si skoro přivyknete. Je však důležité si uvědomit, že je to Afrika, a hned za hotelem na Vás budou číhat zničené chatrče a neupravené cesty, ale i poznávání takových zákoutí má své kouzlo a domů si povezete další z mnoha zážitků, které Vás na této dovolené čekají.

Často kladené dotazy o dovolené u moře na Zanzibaru

Kde koupit letenky na Zanzibar?

Nejlepší spojení letecky ze střední Evropy je letenka z Vídně s Ethiopian Airlines, s přestupem v Etiopii.

Nejen, že je cenově výhodné, ale pokud je přestup v Etiopii, není potřebný žádný test na covid ani při návratu. Což neplatí pro lety např. přes Dubai s Emirates nebo Qatar Airlines.

Jak dlouho trvá let na Zanzibar?

Délku letu ovlivňuje hlavně délka přestupu. Sobotní večerní let s Ethiopian Airlines trvá 6 hodin z Vídně do Adis Abeby, zde přestup 4 hodiny a odtud 2 h 35 min do Zanzibaru.

Potřebuji na Zanzibar vízum?

Kromě letenky budete potřebovat i víza, která si můžete vyřídit na letišti při příletu. Pokud se chcete vyhnout dlouhému čekání, doporučujeme si víza vyřídit předem online. Cena je 50 USD.

Proč letět na Zanzibar s námi?

  1. Generátor nejlevnějších letenek.

  2. Silný zákaznický servis.

  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.Kategorie