Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Silný zákaznický servis.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Valletta (MLA)

Řecko, Santorini
Dovolená na Santorini
Evropa · Řecko
4. května 2021 3 min čtení
Číst více..

Dovolená u moře na Maltě

Překrásná země, která má i přes svou nevelkou rozlohu hodně co nabídnout. Památky, nádherné moře a dech beroucí výhledy. To vše vás čeká v nejmenší členské zemi Evropské unie. Předkládáme naše zkušenosti, jak strávit levnou dovolenou na Maltě.

Malta je velice oblíbená destinace i pro své skvostné počasí. Příjemně vysoké teploty a slunce? Téměř neustále, ať už sem jedete v jakoukoli roční dobu. Moře je zde tak čisté, že nabízí opravdu perfektní podmínky pro potápění. Rozhodně nejenom podmořský svět nabízí své krásy. I když je ostrov izolovaný, civilizace zde vzkvétala po tisíce let. Nejvýznamnější historickou památkou Malty je 5 000 let starý chrám Hagar Qim. Tento vápencový klenot je jedním z maltských slavných megalitických chrámů, z nichž mnohé předcházejí pyramidám a dokonce i komplexu menhirů Stonehenge. Všechny tyto chrámy jsou chráněnými památkami UNESCO.

TIP

V covidové době, kdy je do některých destinací obtížnější cestování se ministr cestovního ruchu na Maltě Clayton Bartolo rozhodl nabídnout mezinárodním turistům benefit v podobě 200 EUR pro každého, kdo v zemi stráví minimálně dvě noci. Tato iniciativa byla přijata, aby pomohla zotavit sektor cestovního ruchu v zemi. Vláda na Maltě již dříve oznámila, že plánuje zrušit většinu uložených omezení a dalších zákazů a to s účinností od 1. června.

Podle ministra cestovního ruchu dostanou každý turista 150 EUR, když si vyberou čtyřhvězdičkový hotel, zatímco ten, kdo si vybere tříhvězdičkový hotel, dostane 100 EUR. Pokud si lidé zvolí ostrov Gozo na Maltě, zvýší se dotace o 10 procent.

Letenky z Prahy

Ubytování v hotelu The Phoenicia, Malta

Valletta - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Dovolená u moře na Maltě
Flymeto - Dovolená u moře na Maltě
Flymeto - Dovolená u moře na Maltě
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Tvořte svoje itineráře Sdílejte nabídky s přáteli 1.5 milionů hotelů do 10s

Kuchyně na Maltě

Maltská kuchyně je velice rozmanitá, a to především kvůli ovlivnění mnoha kuchyněmi, především italskou a britskou kuchyní, v menší míře též arabskou, španělskou, francouzskou a provensálskou kuchyní. V místní gastronomii převažuje typická středomořská strava. Připravují se pokrmy z ryb (okoun, mečoun, tuňák) a mořských plodů. Italskou pizzu a těstoviny najdete na každém rohu. Nejoblíbenějším místním pokrmem je křupavý a nadýchaný maltský chléb ftira. Bulky chleba se rozřezávají a plní rajčatovou pastou nebo olivovým olejem, rajčaty, olivami, tuňákem, česnekem nebo kapary.

Kam vyrazit po Maltě

Blue Grotto aneb Modrá jeskyně

Blue Grotto je jednou z nejnavštěvovanějších přírodních zajímavostí na Maltě. Jde o skalní útesy u moře, které vytvářejí komplex sedmi jeskyní, kterým dominuje velký skalní oblouk padající do moře.

Mellieha Bay

Pláž v zátoce, která je místními často označovaná jako Ghadira Bay je nejdelší písečnou pláží na Maltě. Díky příjemnému vstupu do moře, jemnému písku a dobré dostupnosti je Mellieha Bay oblíbená mezi rodinami s dětmi

Comino

Je nejmenší a nejméně obydlený ostrov na Maltě, nabízí krásnou přírodu, nádherné zátoky a útesy, které stojí za návštěvu. V průzračných vodách se také perfektně šnorchluje. Ostrov je velký pouhé 3 km2 a na stálo zde žije asi jen 10 obyvatel. Turisté sem přijíždějí především za nádhernými sceneriemi a koupáním bez velkého množství lidí.

Často kladené dotazy o dovolené u moře na Maltě

Kde koupit letenky na Maltu?

Nejvýhodnější lety z Prahy a Vídně můžete najít v našim online vyhledávači, nebo se kouknout výše na náš letecký tip.

Jak dlouho trvá let na Maltu?

Doba letu z Prahy na Maltu trvá přibližně 2 hodiny a 16 minut přímým letem z Prahy. Vzdálenost z Prahy je 1.582 km.

Platí nějaká cestovní omezení na Maltě?

Všichni cestující musí mít negativní PCR test na Covid-19 ne starší než 72 hodin. Test může být vykonán rovněž na letišti - výsledky by měly být k dispozici do hodiny. Do obdržení negativních výsledků bude nutno zůstat v domácí izolaci (hotel), při porušení izolace hrozí pokuta.


Související články

Tagy

Kategorie