Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Do Drumhelleru za dinosaury
Velehory, jezera, lesy, poušť - toť bohatství divoké Kanady, v městečku Drumheller, sem se vydejte za zajímavou krajinou a do muzea věnovaného paleontologii, zejména dinosaurům. Všudypřítomné repliky dinosaurů značí, že jste právě vešli do muzea Royal Tyrell. Hned v první sál vám nabídce expozici zachovalých dinosauřích kostí, v další vás pak čeká obří kostra tyranosaura rexe. Zbytek muzea je rozděleno do několika částí podle jednotlivých období pravěku. Zjistíte, jak vypadal život od prvohor až po příchod člověka a dobu ledovou.
Číst více..

Dovolená na Rhodosu

Od: Paco   |   30. září 2015

Hlavní město Rhodos nabízí moderní i starou část. V nové části je řada obchodů, hotelových komplexů i firem. Lidé zde žijí jako jinde v Evropě. Historická část města skrývá mnoho památek a proudí sem tisíce turistů. Stará část je památka UNESCO. Obepínají ho staré kamenné hradby a naleznete zde mnoho byzantských i antických památek. Významné památky si můžete prohlédnout při jízdě malým vláčkem.

Jde o ostrov nabízející rozmanitou zábavu od turistiky, památek po sportovní zážitky. Najdete zde také nedotčenou přírodu a užijete si ticha a klidu. Oblíbeným turistickým letoviskem je Faliraki, které leží 15 km od hlavního města Rhodos. Jde o sestavu hotýlků a vilek, kde se můžete ubytovat. V resortu naleznete mnoho barů a taveren, jež lemují pětikilometrovou pláž. V městečku nejsou žádné historické památky.

Další oblíbené letovisko je Kolymbia, které leží 25 km jižně od hlavního města Rhodos. Zde najdete čilý noční ruch i klid a pohodu na plážích. Bohatá klientela navštěvuje městečko Ixia. Zde jsou především soukromé rezidence a luxusní hotely. Oblíbenou destinací je také Lindos. Najdete zde řadu hotelových komplexů.

Z památek můžete navštívit zátoku sv. Pavla, akropoli Lindos, klášter sv. Marka, hrady Monolithos, Kritina. Také se můžete vypravit na maják u města Prasonissi nebo starověké město Kamiros. Pohybovat se po ostrově můžete půjčeným automobilem. Na ostrov se můžete vydat letecky, z Prahy se zde dostanete už za 13 h. Navštivte tento malebný ostrov, který si zamilujete a budete se chtít vrátit i příští rok. vám dovolenou umožní.

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie