Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Rhodes (RHO)

Jet lag a jak na něj
Je pro tělo náročnější let na východ, nebo na západ? Proč se vyhnout nočním letům? Jet lag, nebo také pásmová nemoc – strašák každého, kdo letí na dlouhou vzdálenost a nechce být jako tělo bez duše půlku své dovolené. Pásmová nemoc vás může potrápit nespavostí, únavou, bolestmi hlavy, žaludečními nevolnostmi nebo podrážděním. Proč se to děje a jak se před jet lagem co nejvíc ochráníte? Abyste pásmovou nemoc zažili, musíte překonat nějaká ta časová pásma.
26. října 2018 4 min čtení
Číst více..

Dovolená na Rhodosu

Jeden z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších Řeckých ostrovů vás naláká nejen na krásné pláže, restaurace plné výborných tradičních jídel, ale třeba i na archeologické naleziště. Ostrov je ideálním místem k odpočinku a zároveň skvělým místem pro ty, kteří hledají akční dovolenou! Se svými sytě zelenými kopci, bohatými údolími a řadou zlatých písečných pláží je Rhodos skutečně ideálním místem na dovolenou.

Hlavní město Rhodos nabízí moderní i starou část. V nové části je řada obchodů, hotelových komplexů i firem. Lidé zde žijí jako jinde v Evropě. Historická část města skrývá mnoho památek a proudí sem tisíce turistů. Stará část je památka UNESCO. Obepínají ho staré kamenné hradby a naleznete zde mnoho byzantských i antických památek. Významné památky si můžete prohlédnout při jízdě malým vláčkem.

Staré město

Když navštívíte jedno z největších středověkých měst v Evropě, brzy vám bude jasné, že Staré Město je mozaikou různých kultur a civilizací. Málokdy má návštěvník šanci prozkoumat dvacet čtyři století historie při procházení středověkými hradbami. Úzké uličky, kamenné zdi, brány, minarety, fontány, a náměstí vám dají pocit, že jste vstoupili do středověku.

Flymeto - Dovolená na Rhodosu

Nové město

Za hradbami Starého Města leží „nové“ město s nádhernými benátskými, neoklasicistními a moderními budovami. Mezi zajímavé budovy, které jsou připomínkou italské období ostrova, patří pošta, kterou postavil italský architekt Florestano di Fausto, Kostel Zvěstování Panny (Evangelismos Church), národní divadlo nebo radnice.

Flymeto - Dovolená na Rhodosu

Údolí motýlů

Díky vlhkému a svěžímu mikroklimatu se zde každoročně slétává tisíce motýlů přástevníka kostivalového. Nechte se pohltit atmosférou neporovnatelné krásy s bujnou vegetací. Pozorování motýlů při procházce po zdejších cestičkách položených přes místní říčku vám vyrazí dech.

Flymeto - Dovolená na Rhodosu

Windsurfing a kitesurfing

Jestli hledáte aktivní dovolenou, je pro vás vhodná oblast na nejjižnější části ostrova, která je oblíbeným místem pro windsurfing a kitesurfing. Vesnice v této oblasti byly postaveny ve středověku, některé ještě dříve a stále si zachovávají svůj tradiční ráz. Místní obyvatelé zachovávají svůj místní dialekt, tradiční zvyky a dokonce i tradiční výzdobu svých domů. Vydejte se po starých cestách a objevte kouzelnou krajinu, která omladí vaše tělo i duši a třeba si i windsurfujte na zdejší pláži Prasonisi.

Flymeto - Dovolená na Rhodosu

Pláže

Řecký ostrov Rhodos je jednou z nejoblíbenějších evropských destinací, jež je vyhledávána milovníky slunce a pláží. Zde je seznam několika z nich.

Glystra

Nenechte si ujít krásnou malou písčitou pláž Glystra, jeden ze skrytých drahokamů východního pobřeží. Tato pláž je zasazena mezi stromy, které vám nabídnou pocit soukromí, který velmi často na mnoha plážích na Rhodosu chybí.

Rhodes - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Dovolená na Rhodosu
Flymeto - Dovolená na Rhodosu
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Prodávejte vlastní zájezdy 1.5 milionů hotelů do 10s Mluvíme vaším jazykem

Traganou

Na této menší oblázkové pláži naleznete jedno z nejlepších koupání na ostrově. Křišťálově čistá voda s jeskyněmi, které můžete prozkoumat, vás úplně uchvátí. Pláž Traganou se nachází mezi Faliraki a vesnicí Afandou a je skvělým místem k úniku z davu.

Pefkos

Písek v Pekfosu je jedním z nejhezčích na ostrově. Užijte si zdejší měkký zlatý písek s mělkými tyrkysovými vodami, které se na břehu vlní v malých vlnkách. Malou nevýhodou je fakt, že Pefkos je oblíbené letovisko a tak zde bývá dost turistů.

Tsambika

Pokud strávíte na Rhodosu jen krátkou dobu, Tsambika je jedním z nejlepších míst k návštěvě. Tato písečná pláž si stále zachovává divoký a úžasný ráz.

Agathi

Méně známá pláž je krásná Agathi. Leží nedaleko od malé rybářské vesnice Haraki a je to jedna z nejlepších písečných pláží na ostrově. Má vše, co dokonalá řecká pláž potřebuje - zlaté písky, mělké vody ideální pro děti a pár taveren, kde si můžete dát třeba klasická řecká jídla.

Flymeto - Dovolená na Rhodosu

Počasí na Rhodosu

Ostrov Rhodos má typické středomořské podnebí s mírnými zimami, horkými léty. Nejvíce slunečních dnů a teplého moře si však užijete od června do poloviny září.

Letenky na Rhodos a koronavirus

Je potřeba mít PCR-test starý maximálně 72 hodin, vystavený v anglickém jazyce s uvedením jména cestujícího a čísla jeho cestovního dokladu nebo oficiální národní certifikát o provedeném očkování v anglickém jazyce, pokud uplynulo minimálně 14 dnů od završení vakcinace. Tyto povinnosti se nevztahují na děti do 10 let.

Dále je potřeba před příletem na Rhodos vyplnit elektronicky formulář Passenger Locator Form (PLF) https://travel.gov.gr/#/ na jehož základě obdržíte QR kód. QR kód slouží mj. k namátkovému testu na Covid-19, který může být cestujícímu proveden při vstupu do Řecka.

Vzhledem k měnícím se podmínkám doporučujeme cestujícím, aby před cestou kontaktovali Informační centrum pro cesty do zahraničí, tel. 22 41 83 200. Linka je k dispozici ve dnech od pondělí do pátku, od 8 do 16h.

Často kladené dotazy o dovolené na Rhodosu

Kde koupit letenky na Rhodos?

Na Rhodos není přímý let z Prahy a nejčastěji se lítá s přestupem v Německu.

Pro nalezení nejlepšího ideálního letu nás kdykoliv kontaktujte.

Jak dlouho trvá let na Rhodos?

Průměrná doba letu je 2 hodiny a 30 minut. Vzdušná vzdálenost Praha - Rhodos je 2000 km.

Potřebuji na Rhodos vízum?

Vízum není potřeba. Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území Řecka bez zvláštních omezení. Kromě letenky budete potřebovat pouze platný doklad totožnosti.

Proč letět na Rhodos s námi?

  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.

  2. Silný zákaznický servis.

  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.Související články

Tagy

Kategorie