Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Dobrodružný Nový Zéland

Nový Zéland je hodně exotickým státem pro všechny dobrodružné cestovatele a turisty. Krásná příroda, vysoké hory a neprocházené pralesy, od začátků lákají svojí délkou a tajemností. Turistické možnosti, které nám může toto místo nabídnout jsou zaručeně plné dobrodružství.

Je to hospodářsky velmi vyspělý stát, za své jméno děkuje nizozemským mořeplavcům, kteří jej pojmenovali. Severní a Jížní ostrov tvoří území nového Zélandu.

Největší město, které je uloženo také na severním ostrově, je Auckland. Objevuje se při krajích oceánu na hodně vyhaslých sopkách, které jsou nad krajinou a vydávají překrásná panoramata. Na dovolené ve městě určitě nevynechejte prohlídku Válečného muzea, o kterém se nese že je jedno z nejlepších a krásných muzeí z celého Nového Zélandu, s ohledem na název i přesto ukrývá mnoho jiných expozic než vojenských. Udělejte si návštěvu i do aucklandské galerie výtvarného umění a Námořního muzea. Město ovládá Sky Tower, vyhlídková a televizní věž, která díky svým 328 metrům je nejvyšší stavba jižní polokoule. Asi hodinu a půl trvá cesta od Aucklandu východně na poloostrov Coromandel, jeho členité a kouzelné pobřeží s velkým počtem pláží s pískem a vlněným vnitrozemím se nabízí k prozkoumání.

Jedno z mnoha dalších měst ostrova na severu můžete navštívit ještě Rotoruu, populární tradičními geotermální aktivitou a maorskými stavbami nebo Napier, známý s velkým počtem staveb ve stylu art deco, které byly nádherně spraveny a obnoveny po těžkém zemětřesení začátkem 30. let 20. století. Naopak Hawke’s Bay oblast, kterým je Napier součástí, je známá svými vinicemi. Dělají se zde vyhlášená vína po celém světe z hroznů. Ve středu ostrova se nachází Národní park Tongariro, rozkládající se kolem horského masivu tří aktivních sopek, který je také napsán v seznamu světového dědictví UNESCO. Zakupte si a prozkoumejte tuto nádhernou oblast.Tagy

žádné tagy

Kategorie