Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Co takhle navštívit divadelní představení v Peru?
Nejdéle trvale osídleným městem v celé Jižní Americe je město Cuzco ležící ve výšce 3400 m n.m. a rozhodně má co nabídnout každému turistovi. Prohlídku náměstí Plaza de Armas nesmíte vynechat stejně jako místní katedrály, nejvýznamnější chrámy a klášter Qoricancha. Právě katedrála La Catedral z r. 1550 stojící na náměstí Plaza de Armas vás opravdu uchvátí, nahlédněte zde především během ranní mše, kdy se celou katedrálou rozlehne nádherný mužský zpěv, mimo to zde spatříte zdobený hlavní oltář i nejstarší obraz v Cuzcu, a také velice známý obraz „Poslední večeře“.
Číst více..

Dobrodružný Nový Zéland

Od: #flymeto   |   14. května 2016

Nový Zéland je hodně exotickým státem pro všechny dobrodružné cestovatele a turisty. Krásná příroda, vysoké hory a neprocházené pralesy, od začátků lákají svojí délkou a tajemností. Turistické možnosti, které nám může toto místo nabídnout jsou zaručeně plné dobrodružství.

Je to hospodářsky velmi vyspělý stát, za své jméno děkuje nizozemským mořeplavcům, kteří jej pojmenovali. Severní a Jížní ostrov tvoří území nového Zélandu.

Největší město, které je uloženo také na severním ostrově, je Auckland. Objevuje se při krajích oceánu na hodně vyhaslých sopkách, které jsou nad krajinou a vydávají překrásná panoramata. Na dovolené ve městě určitě nevynechejte prohlídku Válečného muzea, o kterém se nese že je jedno z nejlepších a krásných muzeí z celého Nového Zélandu, s ohledem na název i přesto ukrývá mnoho jiných expozic než vojenských. Udělejte si návštěvu i do aucklandské galerie výtvarného umění a Námořního muzea. Město ovládá Sky Tower, vyhlídková a televizní věž, která díky svým 328 metrům je nejvyšší stavba jižní polokoule. Asi hodinu a půl trvá cesta od Aucklandu východně na poloostrov Coromandel, jeho členité a kouzelné pobřeží s velkým počtem pláží s pískem a vlněným vnitrozemím se nabízí k prozkoumání.

Jedno z mnoha dalších měst ostrova na severu můžete navštívit ještě Rotoruu, populární tradičními geotermální aktivitou a maorskými stavbami nebo Napier, známý s velkým počtem staveb ve stylu art deco, které byly nádherně spraveny a obnoveny po těžkém zemětřesení začátkem 30. let 20. století. Naopak Hawke’s Bay oblast, kterým je Napier součástí, je známá svými vinicemi. Dělají se zde vyhlášená vína po celém světe z hroznů. Ve středu ostrova se nachází Národní park Tongariro, rozkládající se kolem horského masivu tří aktivních sopek, který je také napsán v seznamu světového dědictví UNESCO. Zakupte si a prozkoumejte tuto nádhernou oblast.

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie