Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Do Tallinnu na valentýnský víkend

Od: #flymeto   |   22. ledna 2016

Tallinn, coby metropole Estonska, láká turisty, především v zimě, na historické centrum Vanalinn, impozantní krajinu se zamrzlým mořem, i na příjemné, valentýnské posezení třeba u sklenice tradičního alkoholu Vana Tallinn.

Po příletu do Tallinnu vaše první kroky určitě budou směřovat do historického centra. V nižší čtvrti města obehnané hradbami najdete hlavní náměstí, gotickou radnici, muzea i jednu z nejstarších lékáren v Evropě.

Horní část Tompea s dominantou - věž Pikk Hermann, je opravdu krásná, stojí zde i hradní zámek, v němž dnes sídlí parlament.

Hlavní turistickou atrakcí Tompei jsou vyhlídky na město, nejzajímavější z nich je určitě jihovýchodní vyhlídka.

Nedaleký městský park Kadriorg ukrývá prezidentský palác i krásný zámek. Odtud se vydejte kolem pobřeží do městské čtvrti Pirita. V zimě tu moře obvykle zamrzá a znehybněné vlny vytvářejí jedinečné obrazce.

Pozvěte svou partnerku do restaurace na výbornou večeři, určitě ochutnejte jednu z místních specialit estonské kuchyně, velmi chutný je například marinovaný úhoř a různé druhy masa. K dobrému jídlu popíjejte proslulý estonský alkohol Vana Tallinn, kořeněný likér je velmi chutný s nádechem citrusových olejů, skořice, vanilky a především rumu.

Svátek sv. Valentýna se nezadržitelně blíží, připravte své drahé polovičce nezapomenutelný víkend v této krásné zemi. do Estonska rezervujte již nyní a užijte si romantický víkend ve dvou.

Ve městě vládne příjemná a poklidná atmosféra, projděte se ruku v ruce v úzkých kamenných uličkách historického centra a budete okouzleni historií protkané části Evropy.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy