Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Oaxaca (OAX)

Delfíni a nekonečné pláže - vítejte ve státě Oaxaca!

Na jihozápadním pobřeží Mexika leží stát Oaxaca. Narazíte zde na množství památek z oblasti indiánské kultury, těm zde vévodí velkolepé trosky Monte Albán; v Oaxace najdete nekonečné pláže, uvidíte delfíny i mořské želvy a krásné panorama dotvoří nedotčené hory.

Stejnojmenné hlavní město Oaxaca s vůní čokolády je jedním z nejkrásnějších mexických měst, je velmi bohaté na koloniální architekturu.

Typická zástavba domů je vystavěna v klasickém koloniálním stylu s malými, úhlednými balkónky, a hýří pestrými barvami, které navíc zdůrazňuje věčně modrá obloha a pražící slunce.

Nevynechejte cestu přes hlavní náměstí města Zócalo, kde stojí katedrála Metropolitana de Nuestra Señora de la Asunción. Nejhezčí z řad tamních kostelů je jednoznačně Inglesia de Santo Domingo, dnes v něm najdete muzeum kultur státu Oaxaca.

Monte Albán se tyčí nad okolním údolí nedaleko města hlavního města. Na zarovnaném vrcholu kopce tvoří centrum hlavní náměstí Gran Plaza lemovaná chrámy a pyramidami, které každému návštěvníkovi vyrazí dech. Nejkrásnější pohled na Gran Plaza je z Plataforma Norte.

Stavby na vrcholu Monte Albán sloužily především jako chrámy, astronomické observatoře a obydlí pro nejvyšší vrstvy obyvatel.

Samotná Oaxaca je i vhodnou základnou na výlety do okolí, které nabízí i desítky přírodních zajímavostí. Nejpozoruhodnějšími z nich jsou zkamenělé vodopády Hierve el Agua. Množství horských panoramat a pohled na kvetoucí rostliny si užijete v Sierra Norte.

Vodopády Hierve el Agua jsou vlastně skalní útvar, který vytvořila voda z pramenů, velmi bohatá na uhličitan vápenatý, který se zde ukládal a vytvořil tak útvary podobné jeskynním krápníkům. Voda má jasně zelenou barvu, kterou jí dává obsah minerálů.

V pohoří Sierra Norte žije na 400 druhů ptáků, 350 druhů motýlů a roste téměř 4000 druhů rostlin; nejtypičtějšími rostlinami jsou kaktusy a agáve. V oblasti se nachází spousta značených stezek. Vydejte se třeba do Piedra Larga, skalního útvaru nedaleko vesničky Llano Grande, s impozantními výhledy do okolí.

Pobřeží Tichého oceánu ve státu Oaxaca nabízí nekonečné písečné pláže s vlnami skvělými pro surfing, můžete odtud pozorovat delfíny, mořské želvy i pestrobarevné rybky pod plující hladinou. Malebné rybářské městečko Puerto Ángel také nabízí několik krásných pláží.

U vesničky Zipolite a Mazunte místní obyvatelé nabízejí šnorchlovací výlety na opuštěné pláže. V Mazunte navštivte Centro Mexicano de la Tortuga, kde v obřích akváriích plave sedm druhů mořský želv.

Největším přímořským městem je Puerto Escondido proslulé surfařskou pláží Zitacela.

do státu Oaxaca zakupte s dostatečným předstihem již nyní a těšte se na skvělou dovolenou!

Populární kombinace letůSouvisející články

Kategorie