Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Oaxaca (OAX)

Víkendy pro dva
Víkendy ve dvou do 25.000 Kč
Asie · Izrael
2. dubna 2019 5 min čtení
Číst více..

Delfíni a nekonečné pláže - vítejte ve státě Oaxaca!

Na jihozápadním pobřeží Mexika leží stát Oaxaca. Narazíte zde na množství památek z oblasti indiánské kultury, těm zde vévodí velkolepé trosky Monte Albán; v Oaxace najdete nekonečné pláže, uvidíte delfíny i mořské želvy a krásné panorama dotvoří nedotčené hory.

Stejnojmenné hlavní město Oaxaca s vůní čokolády je jedním z nejkrásnějších mexických měst, je velmi bohaté na koloniální architekturu.

Typická zástavba domů je vystavěna v klasickém koloniálním stylu s malými, úhlednými balkónky, a hýří pestrými barvami, které navíc zdůrazňuje věčně modrá obloha a pražící slunce.

Nevynechejte cestu přes hlavní náměstí města Zócalo, kde stojí katedrála Metropolitana de Nuestra Señora de la Asunción. Nejhezčí z řad tamních kostelů je jednoznačně Inglesia de Santo Domingo, dnes v něm najdete muzeum kultur státu Oaxaca.

Monte Albán se tyčí nad okolním údolí nedaleko města hlavního města. Na zarovnaném vrcholu kopce tvoří centrum hlavní náměstí Gran Plaza lemovaná chrámy a pyramidami, které každému návštěvníkovi vyrazí dech. Nejkrásnější pohled na Gran Plaza je z Plataforma Norte.

Stavby na vrcholu Monte Albán sloužily především jako chrámy, astronomické observatoře a obydlí pro nejvyšší vrstvy obyvatel.

Samotná Oaxaca je i vhodnou základnou na výlety do okolí, které nabízí i desítky přírodních zajímavostí. Nejpozoruhodnějšími z nich jsou zkamenělé vodopády Hierve el Agua. Množství horských panoramat a pohled na kvetoucí rostliny si užijete v Sierra Norte.

Vodopády Hierve el Agua jsou vlastně skalní útvar, který vytvořila voda z pramenů, velmi bohatá na uhličitan vápenatý, který se zde ukládal a vytvořil tak útvary podobné jeskynním krápníkům. Voda má jasně zelenou barvu, kterou jí dává obsah minerálů.

V pohoří Sierra Norte žije na 400 druhů ptáků, 350 druhů motýlů a roste téměř 4000 druhů rostlin; nejtypičtějšími rostlinami jsou kaktusy a agáve. V oblasti se nachází spousta značených stezek. Vydejte se třeba do Piedra Larga, skalního útvaru nedaleko vesničky Llano Grande, s impozantními výhledy do okolí.

Pobřeží Tichého oceánu ve státu Oaxaca nabízí nekonečné písečné pláže s vlnami skvělými pro surfing, můžete odtud pozorovat delfíny, mořské želvy i pestrobarevné rybky pod plující hladinou. Malebné rybářské městečko Puerto Ángel také nabízí několik krásných pláží.

U vesničky Zipolite a Mazunte místní obyvatelé nabízejí šnorchlovací výlety na opuštěné pláže. V Mazunte navštivte Centro Mexicano de la Tortuga, kde v obřích akváriích plave sedm druhů mořský želv.

Největším přímořským městem je Puerto Escondido proslulé surfařskou pláží Zitacela.

do státu Oaxaca zakupte s dostatečným předstihem již nyní a těšte se na skvělou dovolenou!

Populární kombinace letůSouvisející články

Kategorie