Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Dánsko není jen Legoland

Od: #flymeto   |   16. září 2015

Přemýšlíte nad tím, kam se vydat s dětmi? Co takhle Dánsko? Navštívit můžete nejen slavný Legoland. Oblíbené kostičky lego zná každý a vaše dítě se zde jistě nudit nebude. Legoland zde funguje již od roku 1968.

Dánsko je země s vysokou životní úrovní, ale také řadou památek a míst, kam stojí za to se vydat. Ideálním obdobím pro návštěvu Dánska je září až květen, stejně jako v ostatních Skandinávských zemích. Najdete zde nádhernou přírodu. Spoustu času strávíte procházením hradů, zámků, ale i muzeí a galerií. Nudit se nebudete ani u moře. Je zde možnost windsurfingu, kajaku i rybaření.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří bezpochyby metropole Kodaň. Dvě důležité pamětihodnosti, které nelze vynechat jsou zde zábavní park Tivoli a socha Malé mořské víly. Rovněž by jste měli navštívit Nyhavn a sociální kolonie Christiania. Za zmínku stojí světoznámý hrad Kronborg. W. Shakespeare zde umístil děj Hamleta. Rodiště spisovatele Hanse Christiana Andersena naleznete na ostrově Fyn. V jižní části tohoto ostrova najdete rovněž nejkrásnější zámek Evropy ze 16. století.

Milujete kávu? Pak navštivte město kaváren Aarhus. Je zde umístěn skanzen všech budov Dánska i největší dánská katedrála. Okolí Silkeborg nabízí pohled na nádhernou jezerní oblast. Mezi přírodní zajímavosti s nádhernou scenérií patří Møns Klint – křídové útesy.

Jak se do Dánska dopravit? Letecky můžete přistát na letišti Kastrup v Kodani. ČSA zde mají své pravidelné linky. Z Prahy se zde dostanete za dvě hodiny. Z letiště jezdí do centra vlak i metro. Je zde možnost dojet také autobusem i autem, nevyhnete se jízdě na trajektu. Vlakem je rovněž možné do Dánska cestovat, ale jde o poměrně drahý a zdlouhavý způsob. Využijte letadlo a .


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie