Výhody registrace u Flymeto
 1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 2. Silný zákaznický servis.
 3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Bonaire
Potápění je lákavým koníčkem
Letiště · Bonaire · BON
12. března 2016 2 min čtení
Číst více..
Vydejte se na letecké Adventní trhy a zájezdy do Evropy
Evropa · Rakousko
26. listopadu 2015 2 min čtení
Číst více..
Frankfurt rozhodně není nudný!
Evropa · Německo
26. října 2021 2 min čtení
Číst více..

Turecko, podmínky cestování

🇹🇷 Stupeň 4: očkovaní se prokazují EU certifikátem, pro návrat je nutné vyplnit PLF, doporučujeme pojištění COVID-19.

Aktuální informace k cestování do/z Turecka v souvislosti s koronavirem COVID 19

Ministerstvo zahraničních věcí před případnou cestou do zahraničí doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

 1. VSTUP NA ÚZEMÍ TURECKA/TRANZIT

Upozorňujeme, že pokud cestujete v jiné ose než Česko – Turecko, tak podmínky mohou být jiné a je zapotřebí si zjistit uvedené dle podmínek daných zemí odletu. Informace jsou určeny zároveň výlučně pro občany České republiky, kteří jsou držitelé cetsovního dokladu vydaného Českou republikou.

Je občanům ČR povolen vstup do Turecka za turistickým účelem? Ano.
Pokud jsem pobýval v jiné zemi než ČR 14 dnů před odletem, tak se pro mě mění podmínky vstupu? Ano, při pobytu ve vybraných zemích jsou podmínky jiné. Vzhledem k rozsahu opatření a výjimek se v takovém případě zcela jistě informujte u příslušných tureckých úřadů.
Je pro vstup vyžadován negativní test COVID-19? Ano, je vyžadován test PCR (provedený v rozsahu 72 hodin před příletem do Turecké republiky) nebo antigenní test (provedený v rozsahu 48 hodin před příletem do Turecké republiky), ale tento lze nahradit jiným způsobem, jako je například doklad o dokončeném očkování či prodělané nemoci (zotavení) COVID-19.* Upozorňujeme, že pokud cestujete v jiné ose než Česko – Turecko – Česko, tak podmínky mohou být jiné a je zapotřebí si zjistit uvedené dle podmínek daných zemí odletu.
Jsou výjimky pro očkované? Ano, pokud máte ukončené očkování dvěmi dávkami vakcíny (vedené WHO nebo Tureckem pro nouzové použití) nebo jednou dávkou vakcíny (JOHNSON & JOHNSON) a to nejméně 14 dnů před cestou.*
Jsou na letištích a v jiných vstupních přístavech zavedeny postupy kontroly zdravotního stavu? Ano, opatření pro zvládání COVID-19 pro leteckou, pozemní a námořní dopravu jsou stále aktuální.
Je požadován vstupní formulář před cestou do Turecka? Ano, tento formulář musíte vyplnit v rámci 72 hodin před svou cestou do Turecka. Formulář a bližší informace zde: [https://register.health.gov.tr/#](https://register.health.gov.tr/#)
Co mám dělat, pokud mi vyšel pozitivní test na COVID-19 při pobytu na území Turecké republiky? Případné projevy onemocnění COVID-19 nemusí být viditelné a je zapotřebí se řídit nařízením tureckých úřadů. Případně komunikujte s ubytovacím zařízením/delegátem cestovní kanceláře možnost opakování testu na vlastní náklady (pozn.: uvedené však nezaručuje změnu podmínek).
Jsou dostupné informace u dopravců? Ano, například Turkish Airlines zveřejnili nové příjezdové podmínky do Turecké republiky s platností a rovněž Pegasus zveřejnili nové příjezdové podmínky do Turecké republiky s platností.
Jaké jsou podmínky pro formulář Turecké republiky? Na webové stránce [https://register.health.gov.tr/#](https://register.health.gov.tr/#) je mj. uvedeno, že formulář musí být vyplněn během posledních 72 hodin před cestou; na základě údajů bude automaticky vytvořen soukromý HES kód; pro případný kontakt je nutné uvádět přesné a aktuální informace.
 • Zastupitelskému úřadu České republiky v Ankaře není známo v jaké podobě jsou turecké úřady připraveny přijmout doklad. Doporučujeme proto použít národní certifikát vydaný Českou republikou v jazyce anglickém a před zamýšlenou cestou se obrátit na svého dopravce/poskytovatele služeb, zdali tyto jsou akceptovatelné a případně rovněž na Velvyslanectví Turecké republiky v Praze.

Výše uvedené informace jsou podávány bez právního účinku a zastupitelský úřad České republiky v Ankaře nezodpovídá za jejich pravdivost a nemají povahu oficiálních sdělení cizozemského orgánu a nemají tak právní závaznost.

Pro další informace můžete konzultovat verbální nótu Velvyslanectví Turecké republiky v Praze.

UPOZORŇUJEME, ŽE PRÁVNĚ ZÁVAZNÝ VÝKLAD MOHOU POSKYTNOUT JEN PŘÍSLUŠNÉ TURECKÉ ÚŘADY. POSKYTOVANÉ INFORMACE NEJSOU V PLNÉM ROZSAHU A JSOU BEZ PRÁVNÍHO ÚČINKU!

INFOMUJTE SE TAKÉ U SVĚHO DOPRAVCE O PODMÍNKÁCH PŘEPRAVY! NEPODCEŇUJTE MOŽNOST ZMĚN ČI SPECIFIK!

VÝŠE UVEDENÉ INFORMACE NEMUSÍ BÝT KOMPLETNÍ ČI PŘESNÉ.

Zveřejněné informace cizozemských opatření týkající se cestování do jednotlivých států světa vycházejí z veřejně dostupných informací takových států monitorovaných českými zastupitelskými úřady. S ohledem na dynamický vývoj situace se pravidla mohou rychle měnit a nelze tedy zaručit, že poskytnuté informace k opatřením cizích států jsou vždy aktuální.

 1. DOPRAVA

  Informace o HES kódu, jsou k dispozici na tomto webu: https://hayatevesigar.saglik.gov.tr - INFORMUJTE SE PŘEDEM U DOPRAVCE, ZDALI JE OD VÁS VYŽADOVÁN! INFORMUJTE SE PŘEDEM U DOPRAVCE, ZDALI JE OD VÁS VYŽADOVÁN PCR TEST! Zákaz stání cestujících ve veřejné dopravě s výjimkou dle jednotlivých provincií pro městskou drážní dopravu. Pro podmínky dopravy mezi městy soukromými osobními vozy je nutno se informovat u příslušných tureckých úřadů. Počet přepravovaných osob v autobusech a minibusech musí umožnit pravidlo osobního odstupu. POZOR! Odbavení letů podléhá různým opatřením/regulacím jako je mj. kontrola teploty, vstup s platným lístkem či fyzický odstup. Cestující jsou povinni nosit obličejovou masku při pobytu na letišti a zároveň během letu a během užití jakéhokoliv prostředku veřejné dopravy. O specifických podmínkách se informujte přímo u dopravce. Cestující přicházející do Turecka budou kontrolováni na symptomy koronaviru, včetně teplotních kontrol. Všichni cestující, kteří projeví příznaky, budou muset podstoupit test PCR. Opatření v této věci pro pozemní hranice je nutno konzultovat přímo s příslušnými tureckými úřady. Doporučujeme si před přeshraniční pozemní dopravou zjistit podmínky nejenom k situaci v Turecku, ale také v sousedním státě.

Před vycestováním do Turecké republiky doporučujeme si informace o podmínkách vstupu a pobytu na území Turecké republiky ověřit u tureckých úřadů – v rámci České republiky lze využít Velvyslanectví Turecké republiky v Praze.

UPOZORŇUJEME, ŽE PRÁVNĚ ZÁVAZNÝ VÝKLAD MOHOU POSKYTNOUT JEN PŘÍSLUŠNÉ TURECKÉ ÚŘADY. POSKYTOVANÉ INFORMACE NEJSOU V PLNÉM ROZSAHU A JSOU BEZ PRÁVNÍHO ÚČINKU!

INFOMUJTE SE TAKÉ U SVĚHO DOPRAVCE O PODMÍNKÁCH PŘEPRAVY!

VÝŠE UVEDENÉ INFORMACE NEMUSÍ BÝT KOMPLETNÍ ČI PŘESNÉ.

 1. OPATŘENÍ

  Situace a stavu COVID-19 v každé z 81 tureckých provincií. Dále rovněž mj. platí:

  Kouření na veřejných prostranstvích je zakázáno.
  Obecná povinnost nošení roušky/zakrytí úst na veřejnosti.
  

JE NUTNĚ SI ZJISTIT NA VLASTNÍ ODPOVĚDNOST, JAKÁ PRAVIDLA VE VĚCI POHYBU A OMEZENÍ PLATÍ VZHLEDEM KE KAŽDÉ PROVINCII!!! - Konzultujte přímo oficiální zdroje od úřadů Turecké republiky či se na ně obraťte se svými dotazy přímo.

UPOZORŇUJEME, ŽE PRÁVNĚ ZÁVAZNÝ VÝKLAD MOHOU POSKYTNOUT JEN PŘÍSLUŠNÉ TURECKÉ ÚŘADY. POSKYTOVANÉ INFORMACE NEJSOU V PLNÉM ROZSAHU A JSOU BEZ PRÁVNÍHO ÚČINKU!

POZOR! PAMATUJTE, ŽE ÚŘADY NA MÍSTNÍ ÚROVNI ČI PROVINČNÍ MOHOU UPLATNIT DALŠÍ OMEZENÍ A NARUŠENÍ OPATŘENÍ JE SANKCIONOVÁNO!

VÝŠE UVEDENÉ INFORMACE NEMUSÍ BÝT KOMPLETNÍ ČI PŘESNÉ.

 1. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

  Ministerstvo vnitra Turecké republiky Ministerstvo zdravotnictví Turecké republiky Ministerstvo dopravy Turecké republiky Aerolinky Turkish Airlines Ředitelství civilního letectví TCDD – stránky železničního dopravce Turecká tisková agentura Anadolu Agency Seznam laboratoří na stránkách Ministerstav zdravotbnictví Turecké republiky

Odkazy na vybrané letecké dopravce v Turecku:

Turkish Airlines
Pegasus
AnadoluJet
SunExpress
 1. NÁVRAT DO ČR

  Seznam zemí podle míry rizika nákazy: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam- Pravidla vstupu a návratu do ČR pro občany ČR lze konzultovat zde: https://www.mvcr.cz/mvcren/docDetai Pamatujte prosím mj. na příjezdový formulář: https://plf.uzis.cz/

POZOR! Zastupitelský úřad neuvádí všechny informace ve vyčerpávajícím rozsahu - ty lze obdržet pouze od příslušných místních úřadů, dopravců a poskytovatelů služeb. Informace uváděné slouží pouze jako základní orientační přehled. Tímto je rovněž vyhrazena možnost neaktuálnosti či nepřesnosti i přes veškerou snahu podávat informace v řádné kvalitě.

Upozorňujeme, že informace o cizozemských opatřeních nemají povahu oficiálních sdělení cizozemského orgánu a nemají tak právní závaznost. Uváděné informace jsou bez právního účinku.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články