Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Dovolená na Maledivách
Asie · Maledivy
26. února 2021 4 min čtení
Číst více..

Tanzánie, podmínky cestování

🇹🇿

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Tanzanie a návratu do ČR

Tanzanie je otevřena turistickému ruchu. Doporučujeme zapsat se před cestou do registračního systému DROZD.

VSTUP NA ÚZEMÍ TANZANIE

Pokyny TZ vlády k cestování z 25.3.22 (PDF, 2 MB) (což je poslední dostupná aktualizace opatření) uvádějí, že všichni cestující mají vyplnit před odletem do Tanzanie online příjezdový formulář (Traveller’s Health Surveillance Form), který je k dispozici na této stránce pro pevninskou část Tanzanie a této stránce pro Zanzibar. Stránky jsou ovšem už od počátku května mimo provoz, a to z důvodu údržby.

Plně očkovaní cestující jsou osvobozeni od povinnosti předložit potvrzení o negativním PCR testu a podstoupit antigenní test. Cestující jsou povinni předložit platný certifikát o očkování proti COVID-19 s QR kódem. Očkování musí být provedeno látkou schválenou tanzanskými úřady a Světovou zdravotnickou organizací.

Neočkovaní cestující jsou povinni po příletu / příjezdu předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu; vzorek nesmí být odebrán dříve než 72 hodin před odletem do Tanzanie. Potvrzení musí obsahovat QR kód. Výjimka je zavedena pro děti do 5 let. Pokud cestují ze zemí uvedených na stránkách tanzanského ministerstva zdravotnictví, jsou povinni podstoupit na hraničním přechodu ještě antigenní test. Odkaz vede na stránky tanzanského ministerstva, Velvyslanectví ČR v Nairobi ani MZV ČR neručí za jeho funkčnost. Cena za antigenní test v pevninské části Tanzanie činí 10 USD. V případě pozitivního výsledku antigenního testu podstoupí RT-PCR test a do doručení výsledku setrvají v samoizolaci.

Tanzanské úřady doporučují neočkovaným cestujícím předem uhradit antigenní test pomocí kontrolního čísla, které se vygeneruje po vyplnění online příjezdového formuláře (k funkčnosti odkazu viz výše)..

Aktuální opatření tanzanské vlády k cestování do země (“TRAVEL ADVISORY NO. 10”) popisuje mj. podmínky pro cestující, kteří nejsou plně očkovaní a nemohou po příletu / příjezdu předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu.

OČKOVANÉ OSOBY

Očkované osoby mají mít při příjezdu výjimku z povinnosti předložit potvrzení o negativním PCR testu a po příletu z některých zemí podstoupit antigenní test (viz odstavec VSTUP NA ÚZEMÍ TANZANIE).

TESTOVANÉ OSOBY

Pro neočkované cestující je zavedena povinnost předložit doklad o negativním PCR testu při vstupu do země, vzorek nesmí být odebrán více než 72 hodin před nástupem cesty; výjimka je zavedena pro děti do 5 let.

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Informace tanzanské vlády neuvádějí, zda se prodělaný COVID-19 promítá do podmínek pro vstup do země.

DĚTI

Předložení dokladu o negativním RT-PCR testu ani antigenní testování při vstupu do země není povinné pro děti do 5 let.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

viz odstavec VSTUP NA ÚZEMÍ TANZANIE

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Nejsou zavedena žádná plošná karanténní opatření. Hygienická opatření (vyhlášená pouze ve formě obecných doporučení) všeobecně nejsou dodržována. Veřejná doprava ani doprava soukromými auty není omezena.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Karanténa v délce 14 dní v zařízení určeném tanzanskou vládou, a to na vlastní náklady.

TRANZIT

Pro cestující v letištním tranzitu není povinné předložení dokladu o očkování ani příp. testování na COVID-19.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně (akreditované pro ČR)

Velvyslanectví ČR v Nairobi

Ministerstvo zdravotnictví Tanzanie

Objednávky testování

Objednávky testování na Zanzibaru

Honorární konzulát ČR v Tanzanii byl dne 20. 2. 2019 uzavřen. Pan John Chaggama od tohoto data nevykonává funkci honorárního konzula ČR v Tanzanii, nemá žádné oprávnění jednat jménem ČR s tanzanskými úřady ani poskytovat českým občanům či cestovním kancelářím informace o situaci v Tanzanii, o platných zákonech a předpisech apod. či zprostředkovávat českým občanům vydání jakýchkoli dokladů. V záležitostech týkajících se cest do Tanzanie a pobytu v této zemi se prosím obracejte na Velvyslanectví ČR v Nairobi.

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Tanzanské úřady nevyžadují předložení výsledku RT-PCR testu před odletem. Všichni cestující odjíždějící z Tanzanie jsou však povinni znát podmínky a dodržovat požadavky na testování na COVID-19 leteckých společností i v cílových i tranzitních zemích.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články