Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Silný zákaznický servis.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Alsaskem na kole
Evropa · Francie
18. února 2016 2 min čtení
Číst více..
Ostrovy Turks a Caicos
Krásná dovolená na Middle Caicos
Střední Amerika a Karibik · Turks & Caicos
2. března 2016 2 min čtení
Číst více..
Leťte glampovat
Když se u nás řekne slovo kemp a kempování, všichni si vybaví stany, karavany a zvláštní neopakovatelnou atmosféru kempování a opékání buřtů u táboráku. Dovolená s plynovými vařiči, gulášem z trojnožky a rozkládacími stolky. To je možná jediná společná věc, kterou má glamping společnou s kempováním. Glamour camping v posledních letech dobývá svět, patří k tomu nejstylovějšímu a nejluxusnějšímu ubytování, co moderní turistika nabízí, a je zároveň výrazem té nejmodernější a přitom s přírodou srostlé architektury a designu.
13. listopadu 2015 2 min čtení
Číst více..

Spojené Království, podmínky cestování

🇬🇧 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

Aktuální podmínky pro cestování do Spojeného království (od 4. 10. 2021)

Od 4.10. je zrušen cestovní semafor pro cestující do Spojeného království (Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska) a jsou zachovány pouze dvě kategorie: červené země, které představují vysoké riziko, a zbytek světa. ČR není červená, takže cestující, kteří jsou dvakrát očkováni, nemusí absolvovat test před cestou do UK a po příjezdu do UK pro ně platí stejná pravidla jako pro očkované Brity - tj. objednat si před cestou PCR test na 2. den po příjezdu do UK a vyplnit příjezdový formulář, ale nemusejí do karantény ani objednávat test na den 8. Naopak cestující bez plného očkování musí i po 4.10. nadále absolvovat předodletový test v zemi původu, vyplnit příjezdový formulář a před cestou objednat a zaplatit PCR testy v UK na 2. a 8. den po příjezdu a držet 10denní karanténu (s možností absolvovat za příplatek další PCR test 5. den, který, pokud je negativní, ukončí karanténu).

  1. VSTUP NA ÚZEMÍ SPOJENÉHO KRÁLOVSTVÍ:

Zavádí se zjednodušené rozdělení zemí, ze kterých se do UK vstupuje a upouští se od tzv. semaforu. Existují již pouze dvě kategorie – země na tzv. červeném seznamu a všechny ostatní.

Česká republika NENÍ na červeném seznamu!

Kritéria pro vstup se budou řídit zemí, ze které se do UK vstupuje, a dále tím zdali je cestující očkován.

Cestující, kteří do UK budou vstupovat z Česka (které není na červeném seznamu), v posledních 10 dnech nenavštívili zemi na červeném seznamu a JSOU plně očkovaní, musí splnit následující podmínky:

Musí prokázat plné očkovaní

Cestující musí předložit dokument – v papírové nebo digitální formě, kterým prokáže dokončené očkování, od kterého uplynulo minimálně 14 dní. Uvedený dokument musí obsahovat:

 jméno a příjmení
 datum narození
 značku a výrobce vakcíny
 datum aplikace vakcíny u obou dávek
 stát případně oblast očkování a/nebo vydavatele certifikátu.

Cestující očkovaní ve státech EU se prokazují EU Digitálním COVID certifikátem.

Jako plně očkované se berou osoby očkované vakcínou v rámci schváleného vakcinačního programu Spojeného království, států Evropy (včetně Česka), nebo USA.

Dále se jako plně očkované berou osoby očkované vakcínou Oxford/AstraZenaca, Pfitzer BioNTech, Moderna nebo Janssen v rámci příslušných lékařských institucí Austrálie, Antigua and Barbuda, Barbadosu, Bahrajnu, Bruneje, Kanady, Dominiky, Izraele, Japonska, Kuvajtu, Malajsie, Nového Zélandu, Kataru, Saudské Arábie, Singapuru, Jižní Koreje, Taiwanu a Spojených Arabských Emirátů (UAE)

Od očkování druhou dávkou vakcíny uplynulo více než 14 dní.
Musí mít před vstupem na území UK objednán a zaplacen test na druhý den po příjezdu (tzv. test na den 2)
Musí vyplnit příjezdový formulář
Musí nejpozději druhý den po příjezdu podstoupit objednaný test na den 2

Osoby plně očkované již nebudou muset absolvovat test před odjezdem, test osmý den ani karanténu.

Pro cestující z Česka, kteří nesplňují výše uvedené podmínky, a tedy NEJSOU plně očkovaní, platí následující podmínky:

Musí mít před vstupem na území UK, nejdříve tři dny před cestou absolvovat test před odjezdem
Musí mít objednány a zaplaceny testy na druhý den po příjezdu (tzv. test na den 2) a na osmý den po příjezdu (tzv. test na den 8)
Musí vyplnit příjezdový formulář
Musí okamžitě po vstupu na území UK, podstoupit samoizolaci v délce 10 dní
Musí absolvovat testy v den 2 a den 8

Neočkovaní cestující s výjimkou cestujících z červených zemí si mohou zkrátit 10 denní karanténu tím, že 5. den po příjezdu absolvují za příplatek další komerční test v rámci schématu Test to Release – pokud je negativní, mohou karanténu ukončit, nadále však mají povinnost absolvovat i OBA testy z cestovního balíčku (2. a 8. den po příjezdu; smyslem testu 2. den po příjezdu je identifikace případné zahraniční mutace koronaviru, smyslem testu 8. den vyloučení šíření nákazy). Pokud rodiče absolvují test ze schématu Test to Release, musí jej děti všech věkových kategorií ze stejné domácnosti absolvovat také.

Pro další specifické informace např. pro příjezd ze zemí na červeném seznamu, akceptování kombinací vakcíny od různých výrobců atd. se informujte na oficiálních stránkách britské vlády.

Cestování s dětmi

Pravidla pro cestování s dětmi závisí na jejich věku a zemi bydliště.

Děti všech věkových kategorií, které mají bydliště ve Velké Británii nebo v zemi se schváleným očkovacím programem, kam patří i ČR, nemusí po příjezdu do Anglie do karantény.

  • Ve věku 4 let a mladší, nemusí absolvovat žádné cestovní testy na COVID-19.

  • Ve věku 5 až 17 let: nemusí před cestou do Anglie absolvovat test na COVID-19, musí ale podstoupit test nejpozději 2. den po příjezdu (den příjezdu je počítán jako den 0)

Více informací o cestování s dětmi naleznete zde.

Cestující, kteří se chystají vstoupit do Anglie a v posledních 10 dnech navštívili některou ze zemí na červeném seznamu, budou vpuštění do země jenom v případě, že:

mají britské či irské občanství
mají pobytová práva ve Spojeném království

Pokud tyto podmíny splňujete, jste povinni

podstoupit test na COVID-19 v rámci 3 dnů před cestou do Anglie
zarezervovat si karanténový hotelový balíček všetně 2 testů na COVID-19
vyplnit příjezdový formulář

Tato povinnost platí i pro plně očkované cetovatele! Více informací naleznete zde.

Podmínky pro vstup do Walesu, Skotska a Severního Irska ze zemí na červeném seznamu se mohou lišit. Prosím zkontrolujte si aktuální podmínky zde.

Imigrační pravidla pro vstup do Velké Británie platná od 1. 1. 2021.

  1. DOPRAVA A TRANZIT:

Pozemní nákladní přeprava i pozemní přeprava osob (občanů EU) je umožněna a to jak mezi trajektovými terminály v Doveru a Calais, tak na železniční lince Folkestone-Calais.

Osoby tranzitující přes Velkou Británii si musí před cestou opatřit test na Covid-19 a vyplnit příjezdový formulář - passenger locator form.

Rozlišujeme 2 druhy tranzitu:„letecký“ – neprocházíte skrze britskou hraniční kontrolu a v rámci letiště přecházíte rovnou na navazující let.
„pozemní“ – procházíte hraniční kontrolou, ale po vstupu do Velké Británie její území opět opustíte v krátkém časovém úseku (obvykle v rámci 24 hodin) – například přesun z jednoho letiště na druhé

Pro tranzit pozemní cestou je ve formuláři nutné zvolit možnost “Stay in the UK” v části formuláře “travel plan section”, dále odpovědět “No” na každou otázku, kde je požadován test po příjezdu a také odpovědět “No” na otázku “Have you visited a Red List country within the past 10 days and/or are required by law to quarantine in a government approved facility?”

Pro pozemní a letecký tranzit přes Velkou Británii neplatí povinnost absolvovat karanténu ani testování se 2. a 8. den.

Veškeré informace k tranzitu přes Velkou Británii jsou dostupné zde:

Jiná pravidla platí pro Skotsko.

Tranzit přes konkrétní země - laskavě prosíme o kontrolu aktuálních podmínek přepravy v rozcestníku MZV ČR.

  1. OPATŘENÍ:

Opětovně upozorňujeme, že je vždy nutné splnit veškeré podmínky pro vstup na území Velké Británie a dodržovat platná karanténní opatření.

  1. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE: Další informace o vládních omezeních ve Spojeném království je možné nalézt zde.

Web britského Ministerstva zdravotnictví zde, NHS zde a Ministerstva dopravy zde.

Cestovní doporučení britské vlády zde.

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19, a to zejména z důvodu restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána množstvím zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Upozorňujeme, že výše uvedená opatření se mohou kdykoliv změnit, stejně tak se mohou změnit platná dopravní omezení v rámci tranzitních zemí.

MZV zároveň důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Cestující by měli očekávat delší čekací doby při odbavení z důvodu zavedených opatření.

  1. PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Aktuální podmínky návratu do ČR ze zahraničí naleznete zde.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články