Výhody registrace u Flymeto
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Garance nejlevnějšího nákupu.
 3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Hamburk
Vyměňte letos moře za super obří ZOO v Hamburku!
Evropa · Německo
30. července 2015 2 min čtení
Číst více..
Letiště Kodaň
Kodaň
Evropa · Dánsko
11. října 2009 1 min čtení
Číst více..

SAE, podmínky cestování

🇦🇪 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu v případě pozitivního testu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

Aktualizace informací k cestování do a ze Spojených arabských emirátů

Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí zde uvádí nedůležitější aktuální opatření zavedená ve Spojených arabských emirátech a opatření ČR při návratu do republiky

 1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19.

Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí při cestě do zahraničí

MZV ČR upozorňuje, že z důvodu epidemiologické situace v ČR i v zahraničí, stále dochází k omezení v dopravě a zavádění restriktivních opatření omezujících vstup a pohyb na území jednotlivých států včetně ČR. Při všech cestách do zahraničí je nutné se předem informovat o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních cílové země. Před cestou do zahraničí či před plánovaným návratem do ČR přes území třetího státu se doporučuje ověřit si předem aktuálně platné podmínky přepravy přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak). Nelze vyloučit, že jednotliví přepravci budou před zahájením cesty od cestujících vyžadovat předchozí elektronickou registraci a také negativní test na Covid-19. Před případnou cestou MZV ČR doporučuje uzavřít cestovní pojištění obsahující i léčebné výlohy pro případ onemocnění COVID-19.

Přehled zemí dle míry rizika nákazy onemocnění Covid-19 je stanovován Sdělením Ministerstva zdravotnictví ČR.

 1. VSTUP NA ÚZEMÍ SAE A TRANZIT

Spojené arabské emiráty jsou zařazeny na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy (na cestovatelském semaforu zelená). Všechna mezinárodní letiště v SAE jsou otevřena občanům, rezidentům, návštěvníkům a cestujícím v tranzitu. Upozorňujeme, že platí rozdílná COVID testovací a karanténní opatření v jednotlivých emirátech. Doporučujeme všem cestujícím sledovat platná vládní opatření - která podléhají častým změnám - a ujasnit si podmínky u letecké společnosti a cestovní kanceláře. Informace pro cesty do, z a skrz SAE jsou uvedeny na stránkách vládních leteckých společností Etihad a Emirates.

Všichni letecky cestující z ČR, i tranzitní, do / přes SAE jsou před odletem u check-in povinni předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin. Výjimkou jsou děti do 12. let a osoby s mírným a těžkým postižením.

Od 5. září 2021 jsou všichni letecky cestující z ČR do Abú Dhabí před odletem u check-in povinni předložit negativní PCR test ne starší 48 hodin.

Pro držitele platných emirátských víz, kteří se nacházejí v zahraničí, jsou zavedena zvláštní opatření. Emirátské orgány zřídily jednotný webový portál ICA, (a ICA App) kam se doporučuje všem rezidentům s platným vízem registrovat se před návratem do SAE. Pro rezidenty Dubaje jsou pro návrat platná zvláštní opatření uvedena na stránkách Emirates.

Po příletu do Dubaje mohou být cestující vyzváni k podstoupení bezplatného PCR testu v prostorách letiště. Cestující si mohou stáhnout zvláštní aplikaci DXB Smart App (Dubaj), případně aplikaci Al Hosn App (pro Abú Dhabí).

Po příletu na letiště Sharjah anebo letiště Ras Al Khaimah (charterové lety z ČR) je postup jako při příletu do Dubaje.

Pro přílet do Abú Dhabí je zaveden bezkaranténní “seznam zelených zemí”, kde je vedena i Česká republika.

Pro všechny očkované /neočkované cestující platí rozdílná pravidla a to pro četnost PCR-testů.

Každý cestující do SAE si před cestou může nahrát očkovací certifikát do emirátské aplikace ( https://ica.gov.ae/en/service/mobil ). V aplikaci vyplníte jméno, email a mobil na kterém jste v SAE dostupný. Po příletu do SAE obdržíte sms na uvedené mobilní číslo, nebo na e-mail, tzv. “unified number”, které poté použijete při přihlášení do další stažené aplikace Al Hosn. Aplikace Al Hosn je zřízená MZdr SAE za účelem evidence očkování proti Covid-19 a všech PCR testů. Doporučujeme výše uvedený postup, neboť ulehčí pobyt v emirátu Abú Dhabí.

Je povinností cestujících před odletem do Abú Dhabí registrovat se v systému ICA Smart Travel Service.

Před odletem do Abú Dhabí je též doporučeno stáhnout si aplikaci Al Hosn.

Po příletu do Abú Dhabí musí všichni cestující podstoupit zdarma na letišti PCR-test. Turisté a návštěvníci z ČR (tzv. “zelených zemí”) nemusí po příjezdu do Abu Dhabí do karantény. Další povinný PCR test musí podstoupit pouze pokud se v emirátu Abú Dhabí zdrží déle než 6 dní (první den je den překročení hranice emirátu Abú Dhabí).

Veškerá platná pravidla a opatření související s cestováním naleznete na oficiálních stránkách vlády SAE (v angličtině).

Tranzitní trasy skrz SAE byly obnoveny, kontaktujte svoji cestovní kancelář pro bližší informace a dále stránky Emirates a Etihad.

Upozorňujeme, že všechna výše uvedená opatření podléhají častým změnám!

 1. DOPRAVA

V SAE se lze přemísťovat za jistých podmínek vlastním vozem, taxislužbou a MHD (s rouškou apod.).

Emirát Abú Dhabí obnovil 19.12.2021 checkpointy na hranicích mezi okolními emiráty. Na hranicích jsou všichni cestující scanováni elektronickou aplikací EDE, která zjišťuje přítomnost onemocnění COVID 19. Všichni cestující musí také předložit platný PCR test né starší než 96 hodin, včetně řidičů taxi.

Přesné informace ke vstupu do emirátu Abú Dhabí jsou na oficiálních stránkách www.u.ae.

 1. OPATŘENÍ

Velvyslanectví důrazně upozorňuje na povinnost dodržování platných ochranných opatření po vstupu do SAE. Emirátské orgány nařídily vysoké pokuty za nedodržování opatření proti šíření COVID-19 (např. za nenošení ochranné masky je pokuta 3000 Dh/18 tisíc Kč). Dle prohlášení emirátských autorit, jakékoliv porušení instrukcí a procedur proti šíření COVID-19 je zákonem považováno za trestný čin. V případě, že cestující prodělá pozitivní PCR test je mu nařízena karanténa v designovaném zařízení (doma, hotel či zdravotnické zařízení) na vlastní náklady. Při nedodržení karanténních opatření (mj. stažení zvláštní aplikace, nošení elektronického náramku, předčasné ukončení karantény) je stanovena pokuta ve výši 50 000Dh/300 tisíc Kč). Velvyslanectví není kompetentní do místních ochranných opatření jakkoliv vstupovat či zasahovat. Doporučujeme cestujícím do SAE uzavřít cestovní pojištění, které pokryje testování, lečbu a izolaci.

Je povinností všech ve věku 3 let a výše nosit na veřejnosti ochranné prostředky dýchacích cest (roušky) a dodržovat odstup.

V omezeném režimu jsou otevřená nákupní střediska, restaurace, parky, tělocvičny atd.

Obchody s jídlem a lékárny fungují normálně a jsou plně zásobené.

Od 15. června 2021 platí pro rezidenty Abú Dhabí nutnost stažení aplikace Al Hosn. Doporučuje se všem, tj. i turistům a cestujícím do Abu Dhabí si tuto aplikaci stáhnout. Aplikace musí obsahovat očkovací certifikát anebo potvrzení o posledním provedeném RT-PCR testu. Aplikace musí ukazovat “zelený status” anebo “green pass status”. Pokud nebudete mít staženou aplikaci, musíte u sebe mít vytištěný očkovací certifikát (anebo aplikaci “Tečka”) a aktuální PCR test.

Důrazně doporučujeme, aby měl každý svůj očkovací certifikát při sobě a v případě potřeby se jím mohl prokázat, nejlépe i v mobilní aplikaci Al Hosn. Potvrzení od lékaře o prodělaném Covidu nestačí.

 1. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Informace o aktuálních opatření proti šíření COVID-19 v SAE naleznete na oficiálních webových stránkách vlády SAE (v angličtině).

Odkaz na akreditovaná COVID-19 PCR testovací místa v Dubaji.

Odkaz na zdravotní zařízení v SAE.

AL HOSN - 800HOSN(4676) anebo info@alhosnapp.ae, hotline 800 1111 anebo info@mohap.gov.ae

 1. NÁVRAT DO ČESKÉ REPUBLIKY

Upozorňujeme, že letecké společnosti stanovují nejrůznější povinnosti pro vpuštění osob na palubu letadel. Letecké společnosti ze SAE mohou požadovat negativní RT-PCR test.

Pravidla pro návrat do České republiky jsou upravena formou průběžně aktualizovaných Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR rozlišuje 5 kategorií zemí a území dle míry rizika nákazy onemocněním COVID-19.

Návrat ze Spojených arabských emirátů je od 18.10.2021 návratem ze zelené země.

Od 27.12. 2021 platí nové Ochranné opatření. Pro nejnovější změny v příjezdu/návratu do ČR sledujte aktualizované Ochranné opatření MZdr.

Upozorňujeme, že platí různá pravidla pro:

 1. občany a rezidenty ČR

 2. cizince s krátkodobým vízem vydaným po 11.05.2020 a dlouhodobým vízem vydaným ČR a;

 3. občany EU+ a cizince s dlouhodobým vízem, dlouhodobým pobytem nebo trvalým pobytem vydaným v zemích EU+

viz schémata pro vstup na webu Ministerstva vnitra.

Pojmem „písemné potvrzení“ se rozumí jak forma listinná (originál nebo prostá kopie), tak elektronická, pokud je v něm uvedeno jméno, příjmení a datum narození nebo číslo cestovního dokladu konkrétního adresáta; písemné potvrzení v elektronické podobě není možné předkládat ve formě SMS zprávy.

Lhůta pro testování se počítá od provedení testu do doby začátku cesty. Např. potvrzení o negativním RT-PCR testu nesmí být starší více než 72 hod před odletem z dané destinace.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články

Tagy