Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Nejstarší univerzitu v Evropě najdete v Salamance
Evropa · Španělsko
2. dubna 2016 2 min čtení
Číst více..

Rusko, podmínky cestování

🇷🇺 Stupeň 1: zákaz vstupu turistům, platí také následující stupně 2 až 5.

Změny v možnostech vycestování z České republiky do Ruska

ZÚ Moskva upozorňuje české občany na aktuální omezení v možnostech cestování mezi Českou republikou a Ruskou federací.

  1. VSTUP NA ÚZEMÍ RF A TRANZIT:

Na základě dodatku k Vládnímu usnesení č. 635 z 16. 03. 2020, byla ČR nově zařazena do přílohy č. 1 tohoto Usnesení, tedy mezi země, na jejíž občany se při vstupu do země již neuplatňují žádné restrikce.

Přicestovat tedy mohou všichni, včetně turistů. Přicestovat je ovšem nutno přímo z ČR.

Při vstupu do RF je stále nutné předložit dokument v anglickém nebo ruském jazyce potvrzující negativní PCR test, který nesmí být starší než 72 hodiny a vyplněný dotazník (dotazník je rovněž distribuován v letadle při příletu, nebo je v papírové formě k dispozici při příletu do RF).

Tranzit

Bez omezení

  1. DOPRAVA:

Dne 06. 09. 2021 byla obnovena pravidelná letecká a jiná doprava do/z ČR, aktuálně je tak možné využít spojení mezi Prahou a Moskvou v obou směrech s linkami ČSA/SmartWings nebo Aeroflot.

Cestování z Ruska do ČR

Aktuální znění platného ochranného opatření je k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra a Ministerstva zdravotnictví ČR
Nadále platí, že před vstupem do ČR musí každý cestující vyplnit elektronický Příjezdový formulář dostupný na www.prijezdovyformular.cz.
Vstup cizinců z třetích zemí (např. občanů RF) na území ČR je stále omezen. Veškeré aktuální informace o výjimkách pro vstup k nalezení na webu Ministerstva vnitra ČR v pravidlech pro vstup osob na území České republiky dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Cestování z ČR do Ruska

Při vstupu do RF je stále nutné předložit dokument v anglickém nebo ruském jazyce potvrzující negativní PCR test, který nesmí být starší než 72 hodiny a vyplněný dotazník (dotazník je rovněž distribuován v letadle při příletu, nebo je v papírové formě k dispozici při příletu do RF).
  1. OPATŘENÍ:

Aktuálně je v RF evidován nárůst nákazy. Navzdory tomu vláda RF dosud nepřijala další omezení. Stejně jako dříve existuje povinnost nosit roušky ve veřejné dopravě, obchodech a na dalších veřejných místech, v Moskvě - roušky a rukavice. Nedodržení tohoto opatření bude mít za následek pokutu. Existují také omezení počtu diváků v divadlech, stadionech a dalších veřejných zařízeních (liší se v závislosti na oblasti). V každé oblasti se opatření a situace v detailech může lišit, doporučujeme proto průběžně sledovat vývoj (seznam omezení v regionech v ruštině zde).

  1. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Aktuální karanténní a hygienická opatření aplikovaná na osoby, které vstoupí na území RF, doporučujeme vždy ověřit na stránkách Rospotrebnadzoru, resp. dle místních podmínek příslušné (cílové) oblasti. Podmínky se mohou lišit v závislosti na regionu.

Další užitečné informace lze nalézt na stránkách Stop Koronovirus (oficiální stránky Vlády RF s informacemi o COVID - 19).

Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

  1. PODMÍNKY VSTUPU DO ČR:

S ohledem na vývoj pandemie ve světě a obavy ze šíření nových mutací koronaviru jsou pravidla pro návrat do České republiky upravena formou průběžně aktualizovaných Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články