Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Senioři nad 55+, vydejte se na víkend do Švýcarska!
Pokud máte toulavé boty, a nikde nevydržíte déle než 2 dny, máme pro vás další perfektní nápad, jak se zbavit nudy doma u televize! Letecká doprava je levná varianta cestování, komfort na palubě moderních letadel je opravdu chvályhodný! Sbalte si batoh a pohodlné boty a spolu s vašimi stejně aktivně naladěnými přáteli se vydejte na příjemný víkend v této krásné zemi. Zažijte jedinečný celodenní výlet do oblasti malebných lázeňských středisek poblíž Ženevského jezera.
28. ledna 2016 2 min čtení
Číst více..
Rady před odletem – parkování, odbavování
Láká Vás vysněná dovolená někde v exotice a jediným možným spojem je letadlo? Převládá ve Vás nejistota při odbavování na letišti než tolik očekávaný odpočinek na pláži? My vám postup odbavování cestujících přiblížíme. V prvé řadě je důležité sbalit si na cestu své potřebné věci, mezi ně patří platné doklady (cestovní pas, občanský průkaz, kartičku cestovního pojištění), léky, které užíváte, víza, pokud cestujete i s dětmi, i oni musí mít své cestovní doklady.
27. května 2019 2 min čtení
Číst více..

Norsko, podmínky cestování

🇳🇴 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu v případě pozitivního testu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

Podmínky vstupu na území Norska v důsledku epidemie COVID-19

Norská vláda s platností od 5. července 2021 umožnila vstup do Norska některým kategoriím cestovatelů. Vstup do země je umožněn osobám plně očkovaným a osobám, které nemoc prodělaly. Tyto skutečnosti je však třeba prokázat EU Covid pasem. Do Norska mohou za splnění některých podmínek vstupovat i ostatní občané EU. S platností od 3. prosince 2021 byla s ohledem na stále stoupající čísla nemocných v Norsku i většině evropských zemí přijata nová pravidla pro kontrolu vstupu cestovatelů do Norska.

VSTUP NA ÚZEMÍ NORSKA A TRANZIT

V rámci zamezení nadměrného šíření nemoci Covid-19 a importu nemoci do země Norská vláda vychází nadále z principu uzavřených hranic a tedy omezeného vstupu cestovatelů do země. S platností od 3. prosince 2021 rozhodla o další změně a zpřísnění opatření, která platí pro cesty občanů jiných zemí i návrat norských občanů a rezidentů do Norska.

Česká republika je od 1. 11. zařazena mezi země s velmi vysokou mírou výskytu nemoci a je na cestovatelském semaforu označena TMAVĚ ČERVENĚ.

NORSKÁ VLÁDA PŘIJALA NOVÁ OPATŘENÍ VZTAHUJÍCÍ SE KE VSTUPU CIZINCŮ NA ÚZEMÍ NORSKA PLATNÁ OD 3. 12. 2021 (změna se nevztahuja na již dříve stanovené výjimky jako jsou např. řidiči tranzitní dopravy aj.):

1/ VŠICHNI (i osoby očkované nebo s prodělanou nemocí) cestující ze kterékoliv země, kromě dětí do 16 let, jsou povinni vyplnit před cestou REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ a absolvovat na hranicích PŘI VSTUPU DO NORSKA TEST (od 12 let věku). V případě, že není možné test absolvovat na hraničním přechodu, je cestující povinen se zaregistrovat k testu do 24 hodin v místě svého pobytu.

2/ OSOBY PROKAZUJÍCÍ SE EU COVID PASEM (s ukončenou vakcinací - 14 dní po dvoudávkové, 21 dní po jednodávkové vakcíně nebo do 6 měsíců po prodělané nemoci) další omezení při vstupu do Norska (bez ohledu na zemi, ze které cestují a na její barevné označení na cestovním semaforu) nemají.

2/ OSOBY NEOČKOVANÉ (tedy ti, kteří se nemohou prokázat EU Covid pasem o ukončeném očkování či prodělané nemoci), AŤ CESTUJÍ ZE KTERÉKOLIV ZEMĚ (tedy nezávisle na barevném označení země na cestovatelském semaforu) musí na hranicích navíc předložit */potvrzení o NEGATIVNÍM VÝSLEDKU TESTU (antigen či PCR), které není starší než 24 hodin (nevztahuje se na děti a mládež do 18 let).

3/KARANTÉNNÍ OPATŘENÍ SE NEMĚNÍ, tj. odvozují se od barevného zařazení země, odkud cizinec přicestoval (na cestující ze zeleně a oranžově označených zemí se povinnost karantény nevztahuje). Karanténa trvá 10 dní a její délku lze zkrátit nejdříve po 3 dnech dalším testem s negativním výsledkem. Na děti a nezletilé do 18 let se povinnost karantény nevztahuje, ale doporučuje se, aby 3 dny po příjezdu absolvovali test. Z příjezdové karnténní povinnosti jsou vyloučeny osoby prokazující se Covid pasem potvrzujícícm dokončené očkování či prodělání nemoci. Pokud by se však při pobytu setkali s nemocí v rámci rodiny (návštěva příbuzných), jsou povinni jistá karanténní omezení zachovávat.

4/ zvláštní zpřísněná pravidla se vztahují na cestující z vybraných afrických zemí.

Upozorňujeme, že uváděné informace jsou získané z autorizovaných veřejných zdrojů (viz “odkazy na místní instituce” níže) a zastupitelský úřad nemůže v žádném případě garantovat postup a rozhodovací proces norských policejních úředníků na hraničních přechodech.

DOPRAVA

V zemi funguje vnitrostátní letecká, vlaková i silniční přeprava osob bez omezení. Cestování mezi regiony v rámci Norska není omezeno. Před přesuny do jednotlivých částí Norska je místními úřady důrazně doporučováno seznámit se s případnými lokálními restrikcemi a pravidly na webových stránkách příslušných krajů či obcí. Cestovat nesmí nemocní či lidé v karanténě. V případě objevení se příznaku nemoci je třeba se ihned vrátit do místa trvalého bydliště. I během cestování platí pravidlo 1m odstupů. Používání ochrany nosu a úst při pobytu v uzavřených prostorách je na celostátní úrovni doporučeno s výhradou možnosti lokálního zpřísnění pravidel.

Mezi Prahou a Oslo funguje přímá letecká linka společnosti Norwegian.

OPATŘENÍ

Plošná epidemická opatření byla s platností od 25.9.2021 v zemi zrušena i přes trvalou existenci nákazy. Důvodem je vysoká proočkovanost společnosti a důvěra v ohleduplnost a obezřetnost občanů. Někteří lidé stále běžně nosí roušky v uzavřených prostorách a dopravních prostředcích. Stále se dbá na hygienu a zvýšenou ostražitost. Počty nakažených v Norsku nicméně stále stoupají.

Jednotlivé oblasti Norska přijímají vlastní opatření reagující na rozsah šíření viru ve svém teritoriu. S ohledem na šíření nákazy je od začátku prosince opět doporučeno nosit ve všech uzavřených prostorách, kde není možné udržet odstup, roušky. Použití roušek v dopravních prostředcích je např. v Oslo od 3.12. povinné.

Lidé přijíždějící do země se symptomy nachlazení či chřipky musí jít do izolace a vydržet v ní minimálně do 7. dne po odeznění všech příznaků. Jednotlivci v karanténě, ale bez symptomů, mohou opustit místo karantény v případě, že se snaží dostat mimo Norsko do své domovské země. Přeprava z místa karantény do místa odjezdu/odletu musí být realizována v souladu místními zdravotními opatření.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Více informací lze nalézt na webových stránkách norské vlády, Norského institutu pro národní zdraví a Ředitelství pro migraci.

NÁVRAT Z NORSKA DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR.

Aktuální podmínky pro vstup na území ČR lze nalézt na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR. Na území Norska se lze nechat otestovat např. v následujících zdravotních zařízeních Kry (PCR), Dr Dropin (PCR), Medpoint (PCR, antigen), Legevakt Vest (PCR, antigen), Volvat (PCR, antigen), Oslo Helse (PCR, antigen).

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články