Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Smyslná Sardinie
Smyslná Sardinie má co nabídnout
Evropa · Sardinie - Itálie
10. listopadu 2015 2 min čtení
Číst více..

Norsko, podmínky cestování

🇳🇴

COVID19- aktuální podmínky cestování do Norska

Norská vláda s platností od 12.2. 2022 odvolala veškerá restriktivní opatření na hranicích Norska , stejně tak jako zrušila všechna epidemická omezení v zemi. Jednotlivé komuny mají možnost nad tento rámec opatření podle potřeby na svém území v různé míře ponechat či nově aplikovat.

VSTUP NA ÚZEMÍ NORSKA

S platností od 12. února 2022 byla veškerá restriktivní opatření při vstupu do Norska zrušena. Není tedy potřeba vyplňovat registrační formulář, předkládat EU covid pas, negativní test ani test podstupovat.

Mezi Prahou a Oslo funguje přímá letecká linka společnosti Norwegian. V zimních měsících bývá počet spojů omezen.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V Norsku se doporučuje v případě (i mírných) příznaků respiračního onemocnění zůstat doma, neboť se může jednat o nemoc Covid 19 a nakažlivost pro okolí je v prvních dnech nejvyšší.

Pokud se necítíte dobře, volejte linku 116117, v případě akutní zdravotní nouze pak linku 113. Více v anglickém jazyce na stránkách Norského institutu veřejného zdraví.

Pokud se chcete nechat otestovat, kontaktujte testovací zařízení v místě pobytu. Na území Norska se lze nechat otestovat např. v následujících zdravotních zařízeních Kry (PCR), Dr Dropin (PCR), Medpoint (PCR, antigen), Legevakt Vest (PCR, antigen), Volvat (PCR, antigen), Oslo Helse (PCR, antigen).

Jednotlivci v karanténě, ale bez symptomů, mohou opustit místo karantény v případě, že se snaží dostat mimo Norsko do své domovské země. Přeprava z místa karantény do místa odjezdu/odletu musí být realizována v souladu místními zdravotními opatřeními.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Pohotovost (legevakt): 116117

Nouzová linka: 113

Informační linky:

Norský institut veřejného zdraví: otázky ke coronaviru: 815 55 015 (pracovní dny 08-15.30)
Norské ředitelství pro migraci: otázky spojené s cestováním do Norska: 23351600 (pracovní dny 10:00-14:00).

Co dělat, setkám-li se v rodině s nákazou

Rady pro veřejnosti ohledně infekce

Další informace lze nalézt také na webových stránkách norské vlády, Norského institutu pro národní zdraví a Ředitelství pro migraci.

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

S platností od 18.3.2022 jsou příjezdy českých občanů ze zemí EU volné, bez jakýchkoliv omezení a epidemiologických opatření.

Přehled podmínek návratu do České republiky

V případě potřeby se lze na území Norska nechat otestovat např. v následujících zdravotních zařízeních Kry (PCR), Dr Dropin (PCR), Medpoint (PCR, antigen), Legevakt Vest (PCR, antigen), Volvat (PCR, antigen), Oslo Helse (PCR, antigen).

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články