Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Rhodos
Dovolená na Rhodosu
Evropa · Řecko
3. května 2021 5 min čtení
Číst více..
Je libo filmový a zábavní park Movie Park Germany?
Filmový a zábavní park Movie Park Germany v Bottropu je jedním z mála v Německu takového typu. Čeká na vás 5 tématických oblastí s více než čtyřiceti atrakcemi a exkluzívních show z filmového světa snů nabízí akci a zábavu pro celou rodinu. Nenechte si ujít divoké horské dráhy, neobyčejně živé show jako z Hollywoodu, mnoho skvělých atrakcí pro celou rodinu, například tématická část Nickland je postavená speciálně pro děti, stejně jako setkání se světově proslulými hvězdami kreslených seriálů jsou zárukou toho, že den strávený v zábavním parku Movie Park Germany bude zážitkem i pro nejmladší členy rodiny.
27. prosince 2015 2 min čtení
Číst více..
Senioři nad 55+, vydejte se na víkend do Švýcarska!
Pokud máte toulavé boty, a nikde nevydržíte déle než 2 dny, máme pro vás další perfektní nápad, jak se zbavit nudy doma u televize! Letecká doprava je levná varianta cestování, komfort na palubě moderních letadel je opravdu chvályhodný! Sbalte si batoh a pohodlné boty a spolu s vašimi stejně aktivně naladěnými přáteli se vydejte na příjemný víkend v této krásné zemi. Zažijte jedinečný celodenní výlet do oblasti malebných lázeňských středisek poblíž Ženevského jezera.
28. ledna 2016 2 min čtení
Číst více..
Zámky Loiry na kole i v kajaku
Evropa · Francie
20. července 2019 5 min čtení
Číst více..

Malta, podmínky cestování

🇲🇹 Stupeň 3: lze cestovat, očkovaní se prokazují EU certifikátem, jsou vyžadovány testy nebo PLF jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

COVID19 – aktuální podmínky cestování na Maltu a návratu do ČR

Malta na stránkách ministerstva zdravotnictví upozorňuje, že cestovní opatření podléhají změnám v krátkém časovém předstihu a mohou se lišit vůči jednotlivým zemím. Proto doporučujeme konzultovat odkazy na maltské oficiální stránky, které uvádíme níže.

Od 17.1. bude platnost EU certifikátu (očkování) zkrácena na 3 měsíce od ukončeného cyklu očkování, po posilující dávce bude jeho platnost 9 měsíců. MT dlouhodobě neuznává EU certifikát z jiného důvodu než je očkování.

Od 14. července 2021 mohou na Maltu cestovat pouze osoby s očkovacím certifikátem prokazujícím ukončení očkování a uplynutí nejméně 14 dní od poslední dávky. Od 1. října lze na Maltu přijet i po prodělaném covidu (do 6 měsíců od nákazy), ale zároveň se prokázat očkováním první dávkou vakcíny schválené EMA po uplynutí 14 dnů.

Děti a mládež: do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení, tj. bez testů, od 5-11 let musí mít PCR test do 72h, od 12 let a více musí mít očkovací certifikát (pokud jej nemají, musí mít test PCR 72h a podstoupit karanténu).

VSTUP NA ÚZEMÍ MALTY

POZOR: na Maltu mohou cestovat pouze osoby s očkovacím certifikátem s ukončením očkovacího cyklu před alespoň 14 dny (u dvoudávkového schématu počítáno až od druhé dávky!).

Od 17.1. bude platnost EU certifikátu (očkování) zkrácena na 3 měsíce od ukončeného cyklu očkování, po posilující dávce bude jeho platnost 9 měsíců. MT dlouhodobě neuznává EU certifikát z jiného důvodu než je očkování.

Všichni cestující si musí před cestou vyplnit Eu PLF formulář link zde: https://app.euplf.eu/#/ .

Očkování musí být provedeno vakcínou uznanou EMA a musí být kompletně ukončen očkovací cyklus, od nějž musí uplynout lhůta 14 dní. Uznávané vakcíny jsou: Comirnaty [Pfizer], Jannsen [Johnson & Johnson], Spikevax [Moderna], Vaxzevria [AstraZeneca]).

Děti a mládež: do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení, tj. bez testů, od 5-11 let musí mít PCR test, od 12 let a více musí mít očkovací certifikát (pokud jej nemají, musí mít test PCR 72h a podstoupit 14 denní karanténu).

V případě pochybností doporučujeme vaše doklady ověřit s vašim dopravcem.

Cestující by EU certifikát měli ukázat před vstupem do letadla, pokud se tímto neprokáží, bude jim odmítnuta služba.

Země cestovního koridoru a země s rizikem a podmínky vstupu podrobně - doporučujeme prostudovat zvláště letíte-li přes jiné země:

https://deputyprimeminister.gov.mt/

Pokud cestující přijíždí ze zemí označených Maltou jako bezpečné, ale bude jim naměřena teplota, budou podrobeni testu.

Žádost o výjimky: Malta aktuálně zpřísnila podmínky pro udělení výjimky z karantény ze zdravotních důvodů (s výjimkou těhotenství). Nově by mělo být možné výjimku udělit pouze v případech, kdy osoba prodělala po první dávce očkování těžkou anafylaktickou reakci, vyžadující lékařský zásah. Přesto můžete zkusit o výjimku zažádat, činí se tak na e-mailovou adresu: “covid19.health@gov.mt.”. Do předmětu e-mailu uvést “EXEMPTION REQUEST a Vaše jméno a příjmení”. K e-mailu se připojuje potvrzení v anglickém jazyce od Vašeho lékaře. Toto potvrzení by mělo obsahovat alespoň Vaše jméno, příjmení, dále popisnou informaci, proč nemůžete být očkováni a případně nejbližší možný termín, kdy byste očkováni být mohli a samozřejmě razítko a podpis lékaře a označení lékařského zařízení. Pokud by Vaší žádosti maltská strana vyhověla, obdržíte od inspektora veřejného zdraví potvrzení o výjimce, jehož kopii musíte předložit spolu s dalšími náležitostmi při kontrole na letišti. Pokud byste výjimku nedostali nebo si o ni nezažádali, musíte podstoupit čtrnáctidenní karanténu v jednom z karaténních hotelů. Cena za pobyt je 100 euro za jednu noc, včetně snídaně.

Osoby, které nemohou podstoupit očkování ze zdravotních důvodů (zahrnuto i těhotenství) - vždy ale nutno doložit potvrzením, někdy též e-mailem, musí mít test PCR provedený do 72hodin před vstupem na Maltu - podrobnosti zde: https://deputyprimeminister.gov.mt/ Požádat o výjimku lze na adrese: covid19.health@gov.mt.

Po obnovení cestování na Maltu doporučujeme, aby turisté průběžně sledovali cestovní doporučení MZV ČR a řídili se jimi. Při plánování cesty do zahraničí je nutné si uvědomit, že stav globální pandemie nadále trvá a že pro pobyt v zahraničí je nutno počítat s možnými komplikacemi (např. nucenou dvoutýdenní karanténou v případě kontaktu s nakaženou osobou, nucenou izolací nebo i hospitalizací v případě onemocnění, která může trvat i déle, nutností zajistit dopravu do ČR v náhradním termínu) a být pro takové případy zajištěni buď ve smlouvě s cestovní kanceláří, situaci odpovídajícím cestovním pojištěním nebo vlastními finančními prostředky.

Občan, který se setká s osobou nakaženou, nebo má sám podezření na nákazu (teploty, dýchací potíže) má informovat orgány tzv. Covid Helpline na čísle 111 nebo mailem na covid19health@gov.mt, kde obdrží další pokyny. Turista, u něhož bude zjištěna nákaza Covidem, bude vyzván k domácí izolaci s tím, že jeho zdravotní stav bude maltskými zdravotními složkami průběžně monitorován. Pokud by se mu přitížilo a bude nutná hospitalizace, tj. nemocniční léčba, tato bude hrazena v rámci evropského pojištění. Pobyt v tzv. domácí izolaci (i na hotelech) si občan hradí sám.

Evropský průkaz zdravotního pojištění by měl krýt náklady na akutní zdravotní péči, nikoliv však nutně všechny náklady s případnou léčbou spojené. Důrazně se proto českým cestovatelům doporučuje uzavření takového cestovního pojištění, které by krylo všechny případné náklady s onemocněním Covid-19 spojené (prodloužení pobytu v případě onemocnění nebo karantény, náhradní doprava do ČR, repatriace do ČR v případě vážného zdravotního stavu nebo úmrtí), a také aby byli zajištěni dostatečnými vlastními finančními prostředky.

Upozorňujeme rovněž na komplikace, které mohou vyplynout z jazykové bariéry a izolace, kterou onemocnění Covid-19 vyžaduje.

OČKOVANÉ OSOBY

Od 17.1. bude platnost EU certifikátu (očkování) zkrácena na 3 měsíce od ukončeného cyklu očkování, po posilující dávce bude jeho platnost 9 měsíců. MT dlouhodobě neuznává EU certifikát z jiného důvodu než je očkování.

TESTOVANÉ OSOBY

Pro testování na Maltě:

Na antigenní test se lze objednat on-line buď kdekoliv na Maltě, test nesmí být starší 48 hod.:

https://rapidscreeningmalta.com/?gc

nebo rovněž on-line na Maltském mez. letišti před odletem:

https://www.swabbingmalta.com/

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Od 1. října lze na Maltu přijet i po prodělaném covidu (do 6 měsíců od nákazy), ale zároveň se prokázat očkováním první dávkou vakcíny schválené EMA po uplynutí 14 dnů.

DĚTI

Děti a mládež: do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení, tj. bez testů, od 5-11 let musí mít PCR test, od 12 let a více musí mít očkovací certifikát (pokud jej nemají, musí mít test PCR 72h a podstoupit 14 denní karanténu).

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Všichni cestující si musí před cestou vyplnit Eu PLF formulář link zde: https://app.euplf.eu/#/ .

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Dramatické zhoršení epidemiologické situace na MT v posledních týdnech spolu s vánočními a novoročními svátky přineslo restriktivní opatření vlády MT. Od 27. 12. 2021 nejsou na MT do odvolání povoleny hromadné akce na stání (kromě svateb a pohřbů – ty se musí řídit speciálními bezpečnostními protokoly). Veškerá zařízení musí od 27. 12. zavírat nejpozději v 1 hod. v noci, na sportovní akce není povolen vstup divákům, návštěvní hodiny v nemocničních zařízeních jsou omezeny (nikoli však v domovech pro seniory).

Zásadní změnou je změna platnosti COVID-19 certifikátů: od 17. 1. 2022 byla jejich platnost zkrácena na tři měsíce při naočkování dvěma dávkami (resp. jednou v příp. séra Janssen) a na devět měsíců po aplikaci booster dávky, a to pro osoby nad 18 let věku. Od 17. 1. 2022 tudíž dospělí nenaočkovaní boosterem nebudou moct navštívit bar, restauraci, klub, posilovnu, bazény i lázně, herny a kasina, kina, divadla a sportovní zařízení. Od 11. 12. 2021 je na MT znovuzavedena povinnost nošení roušky i ve venkovních prostorech, a to i když je osoba venku sama. Porušení této povinnosti osobami nad 3 roky věku je sankcionováno pokutou ve výši 100 EUR (50 EUR v případě zaplacení na místě). Z pravidla existuje několik výjimek: pokud osoba hovoří s člověkem, který odezírá ze rtů, pokud konzumuje jídlo/nápoj v zařízení k tomu určenému, pokud právě užívá léky, pokud právě podstupuje medicínský/kosmetický zákrok týkající se oblasti obličeje/úst, při nutnosti identifikace (banka, letiště ad.), při veřejných vstoupeních (pokud je zajištěn min. 2 m odstup od ostatních osob). Nutnost nosit roušku byla zavedena i na pláži a u bazénu

Od 3. 1. se částečně uvolňují i podmínky karantény na MT: doba karantény se zkracuje ze 14 na 10 dní pro očkované booster dávkou, stejně jako osoby žijící s nimi ve společné domácnosti, pokud i ony absolvovaly 3. dávku. Od aplikace 3. dávky musí uplynout 14 dní, než se má za to, že byla osoba efektivně očkována boosterem. Osoby očkované pouze dvěma dávkami (nebo méně než 14 dní po boosteru) se dále musí izolovat po celých 14 dní.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Občan, který se setká s osobou nakaženou, nebo má sám podezření na nákazu (teploty, dýchací potíže) má informovat orgány tzv. Covid Helpline na čísle 111 nebo mailem na covid19health@gov.mt, kde obdrží další pokyny. Turista, u něhož bude zjištěna nákaza Covidem, bude vyzván k domácí izolaci s tím, že jeho zdravotní stav bude maltskými zdravotními složkami průběžně monitorován. Pokud by se mu přitížilo a bude nutná hospitalizace, tj. nemocniční léčba, tato bude hrazena v rámci evropského pojištění. Pobyt v tzv. domácí izolaci (i na hotelech) si občan hradí sám.

Evropský průkaz zdravotního pojištění by měl krýt náklady na akutní zdravotní péči, nikoliv však nutně všechny náklady s případnou léčbou spojené. Důrazně se proto českým cestovatelům doporučuje uzavření takového cestovního pojištění, které by krylo všechny případné náklady s onemocněním Covid-19 spojené (prodloužení pobytu v případě onemocnění nebo karantény, náhradní doprava do ČR, repatriace do ČR v případě vážného zdravotního stavu nebo úmrtí), a také aby byli zajištěni dostatečnými vlastními finančními prostředky.

Upozorňujeme rovněž na komplikace, které mohou vyplynout z jazykové bariéry a izolace, kterou onemocnění Covid-19 vyžaduje.

TRANZIT

Ze zakázaných zemí nebo ze zemí tmavě červených nelze přes Maltu transitovat.

Země cestovního koridoru a země s rizikem a podmínky vstupu podrobně - doporučujeme prostudovat, zvláště letíte-li přes jiné země:

https://deputyprimeminister.gov.mt/

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Call centrum Ministerstva zahraničních věcí ČR pro cestování do zahraničí: +420 222 264 222 (08. – 16.00 hod v pracovní dny)

Zastupitelský úřad Řím

Konzulární oddělení: Tel. 0039/ 0636095739; 0636095745, 0636095741.

e-mail: consulate_rome@mzv.cz

Pohotovostní telefon pro případy nouze českých občanů v ohrožení života a pomoci v nouzi (po pracovní době – na této lince se neposkytují cestovní informace): 0039 335 310450

PODROBNÉ INFORMACE

Podrobně k opatřením na Maltě v anglickém jazyce na protecting-yourself.aspx

Informace ke karanténě na stránkách MZdr https://deputyprimeminister.gov.mt/ Pro informace ohledně karantény lze využít email na adresu quarantine.covid19@gov.mt​.​

Statistika vývoje viz. covid-19-infographics.aspx

Ministerstvo zahraničí Malty https://foreignandeu.gov.mt/en/Gove

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informace



Související články