Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Lucembursko, podmínky cestování

🇱🇺 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu v případě pozitivního testu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

Aktuální podmínky cestování do Lucemburska

Aktuální informace o hygienických nařízeních a podmínkách vstupu na území Lucemburska jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině a němčině).

CESTOVÁNÍ

Pro občany zemí EU či cizince s trvalým pobytem v některém z členských států EU je vstup bez omezení (za dodržení hygienických předpisů). Toto opatření se vztahuje i na vstup osob ze zemí - Andorra, Monaco, San Marino a Vatikán, dále také na země asociované k Schengenu - Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko a Norsko.

Občanům ostatních zemí (nerezidentů v EU) je do 28. 3. 2022, zakázán vstup na území Lucemburska, s výjimkou zemí uvedených zde.

Cestující letecky, od 12 let bez EU-DCC musejí před nástupem do letadla předkládat:

(A) doklad o úplném očkování (vystavený administrativou či lékařským zařízením členského státu EU či schengenského prostoru, vakcínou schválenou EMA/AstraZenecca, BioNTech/Pfizer, Johnson&Johnson či Moderna)

nebo

(B) doklad o uzdravení do 6 měsíců před cestou (vystavený lékařem či úřadem členského státu EU či schengenského prostoru, u osob, které dle předpisů své země řádně ukončily izolaci a neprokazují symptomy onemocnění)

nebo

(C) negativní test RT-PCR/48h či RAT/24h před odletem (od akred. laboratoře členského státu EU či schengenského prostoru, na papíře či elektronicky, ve francouzštině, němčině, lucemburštině, angličtině, italštině, španělštině či portugalštině).

Výjimky pro osoby z 3. zemí byly omezeny na držitele diplomatických a služebních pasů - členy ministerských delegací, během misí; posádky letadel a osoby činné v dopravě („personnel du secteur des transports“); cestovatele v transitu; osoby, které z LU v rámci Schengenu/EU a zpět cestují na méně než 72h; členy mezinárodních organizací a osoby těmito organizacemi pozvané“, vojenský personál, personál z oblasti rozvojové politiky/humanitární pomoci a z oblasti civilní ochrany absolvující krátkodobý pobyt do 72h a „osoby, které SARS-CoV-2 prodělaly v minulých 3 měsících a po ukončení izolace již nemají příznaky onemocnění a mohou prodělání nemoci prokázat příslušným certifikátem“.

Letiště Findel cestujícím nabízí vouchery na RT-PCR test.

​Aktuální informace o hygienických nařízeních a podmínkách vstupu na území Lucemburska jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině, němčině a lucemburštině).

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články