Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Slovinské město draka Lublaň stojí za návštěvu
Za pouhou jednu hodinu doletíte z Prahy do Slovinského hlavního města Lubljana. Díky jejímu symbolu drakovi se jí přezdívá město draka. Žije zde přes 300 000 obyvatel. Nachází se zde velmi malé historické jádro. Samotné jádro se na začátku 20. století muselo vybudovat znovu kvůli zemětřesení z roku 1895. Jedny z prvních kroků v Lublani vás dovedou na náměstí Prešernov trg. Pojmenovali ho po největším romantickém básnikovi Franci Prešernovi. Uprostřed náměstí stojí jeho socha.
28. září 2015 2 min čtení
Číst více..

Island, podmínky cestování

🇮🇸

COVID19 - aktuální podmínky cestování na Island

S platností od 25. února 2022 rozhodla islandská vláda o zrušení veškerých restrikcí spojených s příjezdem na Island, stejně tak jako odvolala všechna pravidla pro zamezení přenosu nemoci na území Islandu.

VSTUP NA ÚZEMÍ ISLANDU

S platností od 24. 4. 2019 uplatňoval Island dočasné kontroly na vnitřních schengenských hranicích.

S platností od 25. 2. 2022 rozhodla islandská vláda o zrušení veškerých restrikcí spojených s příjezdem na Island, bez ohledu na skutečnost, zda je jednotlivec očkován či ne. Stejně tak byla odvolána všechna pravidla pro zamezení přenosu nemoci na území Islandu.

Je tedy zrušena povinnost předkládat při odletu a po příletu na Island dokumenty spojené s očkováním, proděláním nemoci či bezinfrekčností. Jsou také zrušena karanténní opatření v místě. Možnost nechat se při podezření na nemoc Covid-19 testovat je otevřena zdarma i turistům.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

zrušen

PODMÍNKY V MÍSTĚ

Nadále již se nevyžaduje udržovat odstup, nosit roušky, setrvávat v karanténě a hlásit kontakty při pozitivním testu. Místní zdravotnické úřady předpokládají, že Islanďané již dosáhli dostatečné kolektivní imunity proti Covid-19, a to kombinací vysoké proočkovanosti a velkého podílu osob, které již onemocnění prodělaly. Vláda i nadále doporučuje věnovat zvýšenou pozornost protiepidemickým návykům (zvýšená hygiena, vyhýbání se kontaktu s nemocnými, apod.).

Stále je možné a doporučené stažení trackovací aplikace Rakning C-19 a její využívání během pobytu v zemi.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Pokud u sebe sledujete příznaky respirační choroby nebo jste se setkaly s nakaženým člověkem, zůstaňte doma, objednejte se na test.

V případě potvrzené nemoci zůstaňte doma (v ubytování), nechte se testovat.

TRANZIT

Žádná mimořádnbáý opatření.

Informace k šíření koronaviru a onemocnění Covid-19 na Islandu a opatření s tím spojených jsou pro veřejnost publikovány a aktualizovány na webových stránkách Islandské vlády, a na speciálně zřízených webových stránkách pro účely informování o epidemii COVID-19 na Islandu.

NÁVRAT Z ISLANDU DO ČR

S platností od 18.3.2022 jsou příjezdy českých občanů ze zemí EU volné, bez jakýchkoliv omezení a epidemiologických opatření.

Přehled podmínek návratu do České republiky.

Při nepřímých letech doporučujeme před cestou do ČR z Islandu ověřit podmínky přestupu či tranzitu na webových stránkách Velvyslanectví ČR v zemích přestupu. Upozorňujeme také, že se v čase mohou rychle měnit i podmínky pro návrat na Island i do ČR.

UPOZORNÉNÍ NA SEISMICKOU AKTIVITU SOPKY GELDINGADALIR OD 3.8.2022

V souvislosti s oživenou geoseismickou aktivitou na Islandu nedoporučujeme pohyb v okolí výronu lávy nedaleko kráteru sopky Geldingadalir (cca 15 km od mez. letiště Keflavík). V místě je zaznamenán kromě lávy i výron jedovatých plynů, současně není místo bezpečné z hlediska tvorby dalších možných

trhlin či obnovení sopečné činnosti. Současně upozorňujeme na nutnost respektovat upozornění a varování, která na mobilní telefony zasílá islandský úřad civilní ochrany (CivilProt), neboť seismická aktivita neustává a erupce se mohou objevit i na jiných místech.

Osídlené oblasti ani infrastruktura, stejně tak jako mezinárodní letecký provoz zatím nejsou ohroženy.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informaceSouvisející články