Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Silný zákaznický servis.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Paříž (PAR)

Běžecké závody světa, kterých stojí za to se zúčastnit!
Naplňuje vás běhání natolik, že byste rádi vyzkoušeli i světové závody v zahraničí a spojili je i s cestováním? Běh v lákavých, extrémních podmínkách (pouště nebo polární oblasti) může být příjemnou změnou a možností načerpat nové zkušenosti a motivaci. Vyberte si z 10 tipů na běžecké závody! Fire and Ice Ultra na Islandu (29.8.-3.9.2016) Vzdálenost: 250 km Extrémní závody na Islandu na dlouhou vzdálenost získávají v poslední době na popularitě. Organizátoři zkombinovali a napodobili prostředí a podmínky písečných dun Sahary, ledovců Antarktidy, údolí i řeky Evropy a Ameriky, zároveň se můžete kochat jedinečnými výhledy a vulkány Islandu.
28. března 2016 2 min čtení
Číst více..
Slyšeli jste již o rakouském národním parku Kalkalpenu?
Jste sportovně založeni? Tady si to opravdu užijete! Zastavte se v městečku Windischgarsten, které leží na jižním okraji národního parku, nádherné údolí je obklopené horami a najdete zde ideální podmínky pro sportovní aktivity, užijete si zde především cyklistiku, prolézání soutěsek, ale i golf či jízdu na koni. Lákají vás vyšší nadmořské výšky? Zdolejte kopec Wurbauerkogel, zvolit můžete trasu pěší a zároveň naučnou, nebo se nahoru nechte vyvézt lanovkou. Pod vámi se nachází 1,5 km dlouhá letní sáňkařská dráha nebo malá horská dráha Alpine Coaster.
1. února 2016 2 min čtení
Číst více..

Francie, podmínky cestování

🇫🇷 Stupeň 3: lze cestovat, očkovaní se prokazují EU certifikátem, jsou vyžadovány testy nebo PLF jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

Aktuální informace k cestování do/z Francie v souvislosti s koronavirem COVID 19

Pro vstup do Francie je třeba se prokázat platným covid pasem. Začíná platit přeočkovací povinnost.

VSTUP NA ÚZEMÍ FRANCIE

V praxi je uveden evropský Covid pas, ve kterém je zaznamenáno provedení testů či ukončené očkování či prodělání nemoci Covid-19 v posledních 6 měsících.

Všichni cestující (očkovaní i neočkovaní) musí zároveň vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

OČKOVANÉ OSOBY:

Cestující ze států EU (i tranzitující) musí pro vstup do Francie předložit potvrzení o provedeném očkování (7 dní po druhé vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc Covid-19), certifikát o prodělání nemoci covid-19 s platností max 180 dnů od prvního pozitivního testu na covid-19. Platí pro všechny osoby od 12 let.

Všichni cestující ze zemí mimo EU se musí řídit dle seznamu zemí podle míry rizika nákazy pro účely cestování, vyplnit speciální atestaci k cestě, která je ke stažení na internetových stránkách francouzského ministerstva vnitra a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Platí i pro tranzitující osoby.

TESTOVANÉ OSOBY:

Cestující ze států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test nebo antigenní test ne starší než 24 hodin. Platí i pro tranzitující osoby.

Pro přístup ke službám je třeba předkládat PCR test nebo antigenní test ne starší než 24 hodin (pokud osoba není očkovaná). Francouzská vláda nyní jedná o uzákonění vakcinačního pasu, který by znamenal, že od 15.1.2022 budou mít přístup k volnočasových aktivitám pouze očkované osoby (zábavní parky, kina, divadla, restaurace).

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM:

Cestující pro vstup do Francie musí předložit certifikát o prodělané nemoci Covid-19 s platností maximálně 180 dnů od prvního pozitivního testu. Toto platí i pro vstup ke službám.

DĚTI:

Výše uvedené informace v kapitolách “Očkované osoby”, “Testované osoby” a “Osoby s prodělaným covidem”, platí pro osoby od 12 let.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ:

Všichni cestující (očkovaní i neočkovaní) musí zároveň vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Platí pro všechny osoby i děti.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ:

Platí povinnost předkládat evropský covid pas v kulturních a zábavních provozech přijímajících veřejnost (zábavní parky, památky, muzea, kina, divadla..). Dále platí povinnost předkládat evropský covid pas pro vstup do kaváren, restaurací, obchodních center, nemocnic či domovů důchodců. Tato povinnost se týká i dětí od 12 let.

Evropský covid pas pro účely volnočasových aktivit a pohybu ve Francii je certifikát ve kterém je zaznamenáno provedení negativního PCR testu/antigenního testu ne staršího než 24h nebo potvrzení o provedeném očkování (7 dní po druhé vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc Covid-19) nebo prodělání nemoci covid-19 v posledních 6 měsících.

Od 15.12.2021 bude platit přeočkovací povinnost osob od 65 let, k přeočkování musí dojít nejpozději 7 měsíců od poslední dávky vakcíny nebo prodělané nemoci Covid-19.

Od 15.01.2022 bude tato povinnost přeočkování se platit pro všechny osoby starší 18 let.

Povinnost nošení roušky v dopravě, v uzavřených prostorech a na trzích. Toto opatření se týká chodců, motocyklistů i uživatelů koloběžek, nikoli však automobilistů.

Na celém území platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, roušky, pravidelné větrání vnitřních prostor).

POSTUP PŘI  NÁKAZE COVIDEM:

Pokud se osoba setká s jinou osobou infikovanou Covid-19 nebo onemocní Covid-19, tak je třeba striktně dodržovat základní hygienická bariérová gesta a navštívit nejbližšího všeobecného lékaře či pohotovost. Informace o nutnosti izolace nemocného (domácí izolace, hotel či hospitalizace) najdete zde . Jedná se o neodkladnou zdravotní péči v rámci EHIC.

Před odjezdem z ČR je třeba zkontrolovat platnost Evropské karty zdravotního pojištění (EHIC) a sjednat cestovní pojištění. Podrobné informace k pojištění najdete zde. Další informace k cestování najdete zde.

TRANZIT:

Pro tranzit platí identické podmínky jako pro vstup do Francie.

Pro cestování mezi kontinentální Francií a zámořskými územími je třeba vyplnit speciální prohlášení, předložit platný “covid pas”. Podmínky vstupu se liší dle destinace, často je vstup na ostrovy povolen jen z neodkladného důležitého důvodu a je nařízena izolace po příjezdu.

Přesné informace o aktuálním vývoji situace ve Francii jsou zveřejněny na oficiálních webových stránkách.

Veškeré informace pro tranzit přes letiště v Paříži najdete na internetových stránkách letiště. Všichni cestující ze zemí mimo EU musí pro vstup do Francie předložit evropský covid pas/negativní PCR test na COVID-19 a vyplnit speciální atestaci, kterou najdete na internetových stránkách francouzského ministerstva vnitra. Na letišti je možno provést testy na COVID-19.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Testovací místa ve Francii

Podmínky izolace nemocných Covid-19

Francouzské ministerstvo vnitra

Oficiální webové stránky ke koronaviru

Podmínky vstupu na území Francouzské Polynésie

Podmínky vstupu na ostrov Réunion

Podmínky vstupu na ostrov Guadeloupe

Podmínky vstupu na ostrov Martinique

Podmínky vstupu na ostrov Mayotte

Podmínky vstupu do Monaka

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Země jsou děleny do čtyř kategorií: zelené, oranžové, červené a tmavě červené. Seznam států dle barev.

Podmínky návratu či vstupu do ČR najdete zde.

Seznam testovacích míst ve Francii najdete zde.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informace

Populární kombinace letůSouvisející články