Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Tallinn (TLL)

Estonsko, podmínky cestování

🇪🇪

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Estonska a návratu do ČR

Cestující ze zemí EU včetně ČR mohou vstupovat do Estonska v podstatě bez omezení bez ohledu na svůj očkovací status či zda se zotavili z nemoci COVID-19. Veškerá opatření byla zrušena k 16. červnu 2022.

Vstup na území Estonska

V oučasné době nejsou zavedena žádná opatření / omezení pro vstup do Estonska v souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19. Cestující nejsou povinni předkládat doklad o očkování či uzdravení z této nemoci nebo negativní výsledek testu. Není třeba vyplňovat příjezdový formulář. Občané třetích zemí musí mít platné schengenské vízum, aby mohli vstoupit do země.

Podmínky na místě

V Estonsku fungují všechny služby bez omezení, poslední omezení byla zrušena k 1. dubnu 2022 (včetně povinnosti nošení roušek).

Postup při nákaze COVID-19

Pokud během pobytu v Estonsku bylo potvrzeno nakažení COVID-19, je dotyčný povinen spolupracovat s Radou pro zdraví, poskytnout údaje pro určení dalších infikovaných osob a blízkých kontaktů a dodržovat preventivní obecnou karanténu alespoň 5 dnů (od zmizení symptomů musí uplynout alespoň 24 hodin).

Užitečné kontakty

Informace o veškerých zavedených protipandemických opatřeních jsou soustředěny na webu kriis.ee, aktuální informace o přijatých opatřeních v Estonsku můžete získat také na pohotovostní bezplatné lince 1247 (ze zahraničí +372 600 1247).

Podmínky návratu do ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky. Tento článek pravidelně aktualizuje Konzulární odbor MZV ČR, je vždy aktuální podle cestovatelského semaforu i ochranného opatření.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Seznam států, aktuální informace

Populární kombinace letůSouvisející články