Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Běžecké závody světa, kterých stojí za to se zúčastnit! II.
Maraton Rapa Nui - Velikonoční ostrov, Polynésie, Tichý oceán (5.6.2016) Ostrov vulkanického původu pojmenovaný Rapa Nui je nejodlehlejší obydlený ostrov na světě. Délka ostrova je pouze 24 km, ale pokud si chcete vyzkoušet něco opravdu netradičního a nezapomenutelného, Maraton Rapa Nui je rozhodně to pravé. Registrace jsou spuštěny a stále zbývají volná místa. Neváhejte, také letenky za skvělé ceny kupte ještě dnes a ušetřete! The Big Five Marathon v Africkém národním parku (25.
Číst více..

Hrad, který zdobí Drákulův kraj
Z dálky tajemně vyčnívající vížky hradu, jež je obehnán hlubokým příkopem nalákají na prohlídku každého turistu. Hrad Corvin najdeme ve městě Hunedoara v Rumunsku. K hradu Corvin se váže bohatá historie dlouhá více než šest století, o níž se částečně dozvíte z expozice uvnitř. Nejen, že je skvělým turistickým lákadlem, slouží také jako krásná, filmová a pohádková kulisa. Uvnitř hradu se nachází několik desítek komnat a řada točitých schodišť. Je obehnán 30 metrů hlubokým příkopem a jediným možným přístupem je brána na konci dřevěného mostu, který podpírají dlouhé kamenné pilíře.
Číst více..

Čínské Chengdu

Rozkvetlá poušť

Informace k cestování do zahraničí

Od: Web Shop Fly   |   29. června 2020

Vážení cestující, vzhledem k aktuálnímu stavu jsme pro Vás připravili pár bodů, které Vám mohou pomoci v této mimořádné situaci.

Semafor, kam lze vycestovat

Mapa znázorňuje aktuální stav. Do zemí obarvených zelenou barvou mohou osoby s občanstvím ČR vycestovat a vrátit se bez žádných omezení nebo karantény. Žlutá barva představuje částečné administrativní překážky nebo jiná rizika. Červená barva znamená úplné omezení pro cestující.

Mapa - přehled úrovně cestování

Legenda a podrobnější informace k mapě

Legenda k tabulce - Úroveň cestování do a z cílové země v tabulce je hodnota od 0 do 5:

  • 0 - červená, hranice uzavřeny jedním nebo oběma směry
  • 2 - žlutá, lze cestovat, počítejte s obtížemi
  • 4, 5 zelená - 4 mírné překážky, 5 - bez omezení
Úroveň cestování do a z cílové země Země Poznámka
0 Bosna a Hercegovina Země je pro české občany uzavřena. Výjimkou jsou cesty na diplomatické nebo obchodní jednání.
0 Finsko Vstup do Finska není povolen. Při návratu z Finska do Čech však není žádné omezení
0 Dánsko Při návratu z Dánska není vyžadován negativní test, avšak turistické cesty směrem do Dánska nejsou povoleny. Hranice zůstanou uzavřeny nejspíše až do konce srpna.
0 Norsko Návrat do Česka je možný bez omezení. Turistické cesty směrem do Norska jsou však zakázany. Na všechny cizince se po příjezdu do Norska vztahuje 10 denní karanténa.
2 Spojené Království Před příjezdem je nutné vyplnit formulář s důvodem cesty a kontaktní údaje a nastoupit do 14 denní karantény. Vláda však může vstup do země i odepřít. Toto omezení se netýka občanů, kteří do země přicestovali a minulých 14 dní trávili v Irsku, na ostrově Man nebo na Normanských ostrovech. Návrat do Čech je bez omezení.
4 Srbsko Země je pro české občany plně otevřena. Po příjezdu zpět do Čech je nutné prokázat se negativním testem nebo nastoupit do 14 denní karantény
4 Francie Po příjezdu do Francie není povinná karanténa. Při cestování do francouzských zámořských území je karanténa stále vyžadována. Do karantény též mohou být posláni všichni lidé, kteří vykazují příznaky nemoci.
4 Chorvatsko Do Chorvatska je možné vycestovat bez omezení, podmínkou je vyplnit formulář na hranicích. Pro cestu na jih Chorvatska a k Dubrovníku je potřeba prokázat se cestovním pasem a potvrzením o ubytování.
4 Nizozemsko Nizozemsko je pro české občany plně otevřeno, na hranicích je vyžadován doklad o ubytování
4 Polsko Do Polska je možné cestovat bez omezení avšak na hranicích mohou probíhat namátkové kontroly. Při návratu ze Slezského vojvodství (Katowice a okolí) je nutné prokázat se negativním testem ne starším než 72 hodin nebo natoupit do 14 denní karantény.
4 Portugalsko Země je pro české občany otevřena skrze leteckou dopravu, po návratu do Čech je nutné předložit negativní test nebo nastoupit do 14 denní karantény. Při cestách na Azorské ostrovy nebo Madeiru je na letišti prováděn test na koronavirus.
4 Švédsko Švédsko je otevřeno lidem bez příznaků onemocnění. Před cestou je dobré spojit se s obcí, kterou hodláte navštívit a zjistit si, zda zde nejsou nějaká dílčí opatření. Při návratu do Čech je nutné předložit negativní test ne starší než 72 hodin nebo nastoupit do 14 denní karantény.
5 Španělsko Testy na Covid-19 nejsou španělskými úřady při vstupu do země vyžadovány. Zrušena byla též povinnost automatického vstupu do karantény po příjezdu.
5 Belgie Belgie je pro české občany plně otevřena, vstup je bez omezení.
5 Bulharsko Bulharsko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.
5 Estonsko Estonsko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.
5 Itálie Itálie je pro české občany plně otevřena, vstup je bez omezení. Na Sardinii a do regionu Apulie je možný vstup pouze s vyplněným formulářem.
5 Litva Litva je pro české občany plně otevřena, vstup je bez omezení.
5 Lotyšsko Lotyšsko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.
5 Lucembursko Lucembursko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.
5 Maďarsko Maďarsko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.
5 Německo Pro vstup do Německa již nejsou potřeba závažné důvody. Lze ho navštívit i z důvodu turistiky nebo nákupů.
5 Rakousko Rakousko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.
5 Rumunsko Rumunsko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.
5 Řecko Řecko je pro české občany otevřeno leteckou dopravou přes Atény nebo Soluň a pozemní dopravou před Bulharsko. Letiště na ostrovech by měly být otevřeny 5.7.
5 Slovensko Vstup na Slovensko je pro české občany bez omezení. Roušky je povinné nosit ve vnitřních prostorách a MHD. Pokud byl člověk jinde než v Česku, musí se prokázat negativním testem nebo nastoupit do 14 denní karantény
5 Slovinsko Slovinsko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení. Hranice s Itálií je ale stále uzavřena.
5 Švýcarsko Švýcarsko je pro české občany plně otevřeno, vstup je bez omezení.

Úprava hodin zákaznického servisu

Vzhledem k omezenému počtu letů upravujeme také hodiny zákaznického servisu z nonstop režimu, na 7 - 22 každý den včetně víkendů a svátků. Děkujeme za pochopení.

Mám koupenou letenku. Co teď?

V případě, že máte koupenou letenku, doporučujeme sledovat informace dopravce na webu společnosti. Letenku je většinou možné stornovat nebo změnit termín. Pravidla pro tyto změny se ale řídí pravidly letecké společnosti.

Každý dopravce má své vlastní postupy. V případě refundace Vašeho letu je potřeba nás vždy kontaktovat. Sdělíme Vám podmínky a domluvíme vrácení peněz.

TIP

Pokud je Váš let později než v následujícím týdnu, doporučujeme se stornováním počkat. Letecké společnosti lety ruší postupně, proto na Vašem letu ještě může dojít ke změně.

Upozorňujeme, že veškeré refundace musí být provedeny našimi agenty. V případě, že obdržíte jakékoli vyrozumění o částce, která Vám má být navrácena, je nutné nám ho zaslat, abychom i my mohli tyto peníze poslat na Váš bankovní účet.

Informace dopravců

Emirates

Není možná plná finanční kompenzace. Společnost nastavila program „KEEP YOUR TICKET“, kdy letenku je možné zrušit a využít ji na ten samý let v jiný termín. Platnost tohoto programu je jeden rok. Pokud pro Vás toto řešení není vyhovující, refundace podléhá standardním podmínkám letenky.

Qatar Airways

Není možná plná finanční komenzace. Dopravce nabízí možnost voucherů v hodnotě zakoupené letenky. Na základě tohoto voucheru je možnost zakoupit jakoukoli letenku od společnosti Qatar ve stejné nebo vyšší hodnotě.

Turkish Airlines

Řešení vždy individuálně, kontaktujte nás.

Iberia

Refundace možná prostřednictvím voucheru.

U ostatních společností není postup jednotný.

Jsem mimo Českou republiku

Dopravce zrušil můj zpáteční let.

V případě, že Vás kontaktuje přímo dopravce o zrušení zpátečního letu, zeptejte se na alternativu. Pokud jste již na letišti, informujte se tam.

Nemáte-li prostředky k návratu

Nemáte-li prostředky k návratu, lety jsou plně obsazeny nebo žádné neletí, doporučujeme obrátit se na Ministerstvo zahraničních věcí www.mzv.cz – denně jsou odbavovány autobusy z rizikových oblastí a dozvíte se zde i nejnovější informace k letecké přepravě.

Tyto stránky sledujte i v případě, že Váš zpáteční let končí na některém zahraničním letišti.

Telefonní čísla krizových linek

Ministerstvo zahraničních věcí

Doporučení při cestách

V dopravních prostředcích chraňte sebe a ostatní cestující. Dbejte na dostatečnou hygienu rukou a chraňte si ústa rouškou nebo respirátorem. Minimalizujte kontakt s lidmi a pokud je to možné, dodržujte bezpečné vzdálenosti.

Aktuální informace

Za společnost Web Shop Fly Vám přejeme hlavně pevné zdraví v těchto těžkých dnech a věříme, že situaci společně ohleduplně zvládneme!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


Tagy

žádné tagy

Kategorie