Výhody registrace u Flymeto
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Barevné stromy
Les duhových eukalyptů
Duhové eukalypty opravdu existují. Mezi stromy neřádili avantgardní výtvarníci, ani zuřivá paintballová bitva. Pestrobarevné stromy vytvořila sama Matka příroda. Bez photoshopů. Pravé jméno duhového stromu zní blahovičník oloupaný. V loupání je totiž celý ten vtip. Při bližším ohledání zjistíte, že divoce zbarvený kmen je plastický, jakoby záplatovaný a plný různě vystouplých vrstev tenké kůry. Jak strom roste, oloupává se z něj v dlouhých pruzích vyčerpaná tkáň a odhaluje kůru novou. Ta září jasně svěží zelenou barvou.
Číst více..

Cestování, koronavirus, COVID testy a mezinárodní lety

Vážení cestující, jak se připravit na cestování proti koronaviru? Uvádíme pár bodů, které Vám pomohou v době pandemie COVID-19 zvládnout cestování, mezinárodní let, dovolenou, či služební cestu bezpečněji.

Seznam států, aktuální informace

Vzhledem k měnícím se podmínkám doporučujeme cestujícím, aby před cestou kontaktovali Informační centrum pro cesty do zahraničí, tel. 22 41 83 200. Linka je k dispozici ve dnech od pondělí do pátku, od 8 do 16h.

Od 1. července platí v Evropské unii COVID certifikát. Držitelé covidového certifikátu mají až na výjimky zaručenou cestu přes hranice bez jakýchkoli dodatečných omezení.

Konkrétní informace naleznete níže v textu příslušného státu. S ohledem na stoupající počet nakažených v části unie však není vyloučeno, že některé státy v budoucnu mohou požadovat i po majitelích takzvaných covidových pasů například dodatečný test či karanténu.

🇧🇪 Belgie🇧🇦 Bosna a Hercegovina🇧🇬 Bulharsko🇭🇷 Chorvatsko
🇨🇿 Česká Republika🇩🇰 Dánsko🇪🇪 Estonsko🇫🇮 Finsko
🇫🇷 Francie🇮🇹 Itálie🇮🇪 Irsko🇮🇸 Island
🇮🇱 Izrael🇱🇻 Litva🇱🇹 Lotyšsko🇱🇺 Lucembursko
🇭🇺 Maďarsko🇲🇹 Malta🇲🇨 Monako🇩🇪 Německo
🇳🇱 🇧🇶 Nizozemsko🇳🇴 Norsko🇵🇱 Polsko🇵🇹 Portugalsko
🇦🇹 Rakousko🇬🇷 Řecko🇷🇴 Rumunsko🇷🇺 Rusko
🇸🇰 Slovensko🇸🇮 Slovinsko🇪🇸 Španělsko🇦🇪 SAE
🇬🇧 Spojené Království🇷🇸 Srbsko🇸🇪 Švédsko🇨🇭 Švýcarsko
🇹🇿 Tanzánie🇹🇭 Thajsko🇹🇳 Tunisko🇹🇷 Turecko

PCR Testování Letiště Praha

Využijte možnost PCR testování u letiště.

Semafor

Hlavní přehled vládních cestovních nařízení a doporučení vybraných destinací.

Návrat do ČR

Jste mimo Českou republiku a nevíte si rady?

Zdravotní doporučení

Rady na cestu, jak cestovat bezpečně a vyhýbat se riziku nákazy.

Testování COVID-19 u letiště Václava Havla

Zprovoznili jsme pro vás možnost otestování na COVID-19 v bezprostřední blízkosti letiště Václava Havla. Nabídka platí pro všechny cestující, kteří mají naplánovaný odlet nebo přílet z/do Prahy a potřebují se nechat otestovat.

Společnost K2 Pharm Technology těmito PCR a antigenními testy v tuto chvíli zajišťuje testování na GoParking Letiště Praha Ruzyně pro klienty naší cestovní kanceláře. V obou případech se jedná o jedny z nejkvalitnějších testů na světě a v poměru mezi cenou a kvalitou v tomto srovnání zcela vynikají.

Cenová nabídka:

 1. Za PCR test, pokud máte objednaný hotel nebo letenku od nás, zaplatíte bezkonkurenčních 990 Kč.
 2. Pro ostatní 1590 Kč za osobu.
 3. Pro ostatní s výsledkem do 4h je to 2250 Kč za osobu.

Výsledky testů jsou plně uznávané pro cestování do zahraničí.

Rezervační formulář

Abychom zvládli naplánovat přesný datum a čas testu, je nutné vytvořit rezervaci. Tu bezplatně provedete prostřednictvím následujícího formuláře:

Doplňující informace k objednávkovému formuláři

 1. Pole v datumu testu před odletem nebo po příletu nechte prázdné, jestliže varianta neplatí. Doplňte za datum i čas nebo orientačně, např. 1.7.2021 dopoledne.
 2. Údaje, které nám odešlete, slouží pouze a výhradně k úkonům bezprostředně souvisejících se zajištěním rezervace COVID-19 testu.
 3. Po vyplnění potřebných údajů a odeslání formuláře očekávajte telefonát ze zákaznického servisu WEB SHOP FLY, který s Vámi projedná podrobnosti návštěvy a poskytne další informace.

Často kladené otázky

Dokud platí covid nařízení, mohou Češi a Slováci odletět z Vídně?

Ano, občané z Česka a Slovenska z letiště ve Vídni cestovat mohou. Nadále je možné v následujících případech, které musí být při vstupu důvěryhodně prokázány, vstoupit do Rakouska bez negativního testu a bez povinné karantény a bez registrace:

Tranzit nebo průjezd Rakouskem bez zastavení, který výjimečně platí i při nezbytných přerušeních cesty. I přeprava na letiště, případně odvoz pasažérů z letiště Flughafen Wien Schwechat, resp. na/z vídeňského Hlavního nádraží, Hauptbahnhof Wien, je možný, ale jen tehdy, pokud cestující, resp. jejich doprovod hned po dovozu / odvozu opustí území Rakouska.

A na letišti je povinnost nosit respirátor FFP2, chirurgické roušky od 25.01.2021 nejsou akceptovany.

Použitý zdroj: The Legal Information System of the Republic of Austria

Jak funguje PCR test FRANKD?

FRANKD využívá ke zlepšení produktivity procesu testování patentovanou technologii, aby jej zrychlil, zjednodušil a podstatně snížil jeho cenu oproti standardním laboratorním testům RT-PCR. Zjednodušený proces umožňuje testování na místě za využití proškoleného personálu. Testy FRANKD se vyrábí v Evropě, využívají jedinečnou technologii a nesoutěží o stejné indikátory užívané standardními laboratorními testy RT-PCR.

Testy FRANKD jsou NAAT testy, které umožňují detekci nukleových kyselin v izotermické amplifikační reakci. V tomto případě můžeme detekovat RNA SARS-CoV-2 v izotermické reakci do 30 minut. Umožňují získat výsledky bez kroku čištění RNA a lze přímo otestovat vzorek, který je odebrán z výtěru, čímž se minimalizují falešně pozitivní výsledky. Jedná se o metodu, která je cca o 60 minut rychlejší než standardní testování RT-PCR. Což umožňuje změnit test na screeningové testy.

Testy FRANKD jsou ideálním testem pro testování na letišti, protože jsou rychlé a jednoduché.

Jaký je princip antigenního testu Healgen Ag Rapid?

Ag Rapid Test Cassette (Swab) je imunochromatografický membránový test, který používá vysoce citlivé monoklonální protilátky k detekci nukleokapsidového proteinu ze SARS-CoV-2 v přímém výtěru z nosohltanu (NP).

Testovací proužek se skládá z následujících částí: podložky se vzorkem, podložky s činidly, reakční membrány a absorpční podložky. Reagenční podložka obsahuje koloidní zlato konjugované s monoklonálními protilátkami proti nukleokapsidu, reakční membrána obsahuje sekundární protilátky proti nukleokapsidovému proteinu SARS-CoV-2. Testovací pásek je upevněn uvnitř plastového zařízení.

Když je vzorek přidán do jamky na vzorek, konjugáty sušené v reagenční podložce jsou rozpuštěny a migrují spolu se vzorkem. Pokud je ve vzorku přítomen nukleokapsidový antigen SARS-CoV-2, bude vytvořen komplex mezi konjugátem anti-SARS-2 a virem, který bude zachycen specifickými monoklonálními protilátkami anti-SARS-2 potaženými v oblasti testovací linie (T). Absence testovací linie (T) naznačuje negativní výsledek. Pro procedurální kontrolu, v oblasti kontrolní linie (C) se vždy objeví červená čára, což znamená, že byl přidán správný objem vzorku.

Flymeto - Obrázek 1: Příklady výsledků testu

Kritickým problémem u antigenních testů není specificita (falešně pozitivní výsledky) nebo citlivost (falešně negativní výsledky), ale limit detekce (LoD). Ten ukazuje, jak dobrý je test na zachycení nízké virové zátěže u lidí bez příznaků. Antigenní testy používají jiné měření LoD než testy RT-PCR kvůli povaze identifikace viru pomocí antigenu na rozdíl od RNA.

Díky tomu jsou méně přesné než RT-PCR, ale i tak existuje obrovský rozdíl mezi dostupnými testy. Většina testů na antigeny bude mít velmi vysoký LoD, takže mají omezené použití při získávání asymptomatických nebo dokonce symptomatických případů. Pro efektivní testování je potřeba test s nejlepší možnou LoD.

Kdo zajišťuje testování na COVID-19 u letiště Václava Havla?

PCR i antigenní testování zajišťuje naše partnerská společnost K2pharm s.r.o..

Flymeto - K2Pharm s.r.o. logo

Semafor

Následující seznam popisuje, jaké jsou podmínky pro vycestování dle vybraných zemí.

Datum poslední aktualizace: 16. července 2021

Legenda k tabulce - Úroveň cestování do a z cílové země v tabulce je hodnota od 5 do 0:

 • Stupeň 0: zákaz vstupu všem, hranice uzavřeny jedním nebo oběma směry
 • Stupeň 1: zákaz vstupu turistům, platí také následující stupně 2 až 5.
 • Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.
 • Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.
 • Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.
 • Stupeň 5: cestování bez omezení, je nutné dbát zvýšené opatrnosti, doporučujeme pojištění COVID-19.
🇧🇪 Belgie🇧🇦 Bosna a Hercegovina🇧🇬 Bulharsko🇭🇷 Chorvatsko
🇨🇿 Česká Republika🇩🇰 Dánsko🇪🇪 Estonsko🇫🇮 Finsko
🇫🇷 Francie🇮🇹 Itálie🇮🇪 Irsko🇮🇸 Island
🇮🇱 Izrael🇱🇻 Litva🇱🇹 Lotyšsko🇱🇺 Lucembursko
🇭🇺 Maďarsko🇲🇹 Malta🇲🇨 Monako🇩🇪 Německo
🇳🇱 🇧🇶 Nizozemsko🇳🇴 Norsko🇵🇱 Polsko🇵🇹 Portugalsko
🇦🇹 Rakousko🇬🇷 Řecko🇷🇴 Rumunsko🇷🇺 Rusko
🇸🇰 Slovensko🇸🇮 Slovinsko🇪🇸 Španělsko🇦🇪 SAE
🇬🇧 Spojené Království🇷🇸 Srbsko🇸🇪 Švédsko🇨🇭 Švýcarsko
🇹🇿 Tanzánie🇹🇭 Thajsko🇹🇳 Tunisko🇹🇷 Turecko

Belgie

🇧🇪 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 18:15 Aktuální podmínky pro cestování Belgie/ČR

Zahraniční cesty z a do Belgie jsou od 19. dubna znovu povolené. Passenger Locator Form (PLF) je i nadále povinný pro všechny cestující. ČR je od 21. 6. v zelené kategorii, Belgie je od 5. 7. v zelené kategorii k 19.7. se však přesune do oranžové kategorie.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Bosna a Hercegovina

🇧🇦 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

17.06.2021 / 10:29 Vstup do Bosny a Hercegoviny pro občany ČR

Vstup na území Bosny a Hercegoviny je umožněn všem cizincům, kteří splňují podmínky ke vstupu na základě Zákona o pobytu cizinců, za předpokladu předložení negativního PCR, nebo antigenního testu na COVID-19 (ne staršího 48 hodin od vydání osvědčení), nebo potvrzení o očkování, nebo lékařské zprávy o prodělání onemocnění Covid-19 – viz informace níže.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Bulharsko

🇧🇬 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 15:24 Aktuální informace k cestám do zahraničí

Od 21. 6. 2021 lze mohou občané EU+ přicestovat do České republiky za jakýmkoliv účelem, včetně návštěvy turistiky. Od 9. 7. 2021 platí pro návrat z Bulharska nové podmínky - cestující musí oznámit příjezd vyplněním příjezdového formuláře a před vstupem do ČR nebo do 5 dní po vstupu je povinen podrobit se antigennímu nebo PCR testu na COVID-19. Do stanovení výsledku není nutná samoizolace. Výjimka z testování platí pro očkované osoby, osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 a pro děti do 6 let věku. S výjimkou dětí však tyto osoby musí vyplnit příjezdový formulář.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Chorvatsko

🇭🇷 Stupeň 5: cestování bez omezení, je nutné dbát zvýšené opatrnosti, doporučujeme pojištění COVID-19.

16.07.2021 / 08:59 Cestování a podmínky vstupu do Chorvatska - aktuálně

 1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Štáb civilní ochrany Chorvatské republiky dne 30. 11. 2020 rozhodl o dočasném omezení při překračování státní hranice a vstupu na území. Dne 1. července vstoupilo v platnost ochranné opatření týkající se překročení státních hranic Chorvatska s platností do 31. července 2021.

Od 1. července 2021 čeští občané do Chorvatska mohou vstoupit pokud disponují platnýmEU digitální COVID certifikátem.

Výjmečně, pokud by čeští občané nedisponovali platným EU digitálním COVID certifikátem, pak budou moci vstupit do Chorvatska pokud budou splňovat jednu z uvedených podmínek:

Negativní výsledek PCR testu (ne starší 72 hodin od odběru do příjezdu na chorvatské hranice)
Negativní výsledek antigenního testu (ne starší 48 hodin od odběru do příjezdu na chorvatské hranice). U antigenního testu je nezbytné, aby se jednalo o testovací sadu zveřejněnou ve Společném seznamu Evropské rady a také, aby byl test proveden akreditovanou laboratoří a výsledek obsahoval název výrobce použitého testu a/nebo komerční název testu.
Potvrzení o očkování oběma dávkami vakcíny používané v EU (AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Gamaleya, Sinopharm) ne starší 210 dní. V případě očkování vakcínou Johnson & Johnson od očkování musí uplynout nejmé

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Česká Republika

🇨🇿

15.07.2021 / 15:54 Změna pravidel návratu do ČR od 9.7.2021

Od 9. 7. 2021 dochází ke změně pravidel návratu do ČR. Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Osoby s ukončeným očkováním, osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 a děti do dovršení věku 6 let nemusí absolvovat testy ani samoizolaci. Všechny ostatní osoby mají povinnost absolvovat testy na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2 a případně absolvovat samoizolaci podle specifikace upřesněné v článku.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Dánsko

🇩🇰 Stupeň 5: cestování bez omezení, je nutné dbát zvýšené opatrnosti, doporučujeme pojištění COVID-19.

16.07.2021 / 10:56 AKTUALITY: Cestování do České republiky (od 9. července 2021) a Dánska (od 26. června 2021)

Česká republika (od 9. července): je možné přicestovat za jakýmkoliv účelem, včetně turistiky. Semafor: Dánsko v ČR v ZELENÉ kategorii. Od 9. 7. zpřísnění pravidel. // Dánsko (od 26. června): semafor - ČR pro DK v ZELENÉ kategorii.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Estonsko

🇪🇪 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

14.07.2021 / 09:24 Cestování do Estonska a návrat do ČR po 12.7.2021

Vstup do Estonska: v týdnu od 12. do 18.7.2021 nemusí cestující z ČR do karantény, podstoupit test a ve dvou případech se nevyžaduje ani vyplnění prohlášení před vstupem; více informací v bodu 1+3 článku.

Návrat do ČR: více informací v bodu 5 článku.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Finsko

🇫🇮 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

16.07.2021 / 09:55 Informace k cestám do Finska

AKTUALIZUJEME - Od 12. 7. 2021 začínají platit nová pravidla, kdy se po cestujících do Finska vyžaduje předložení certifikátu o očkování, prodělání COVID-19 nebo negativním výsledku testu.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Francie

🇫🇷 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

15.07.2021 / 15:03 Aktuální informace k cestování do/z Francie v souvislosti s koronavirem COVID 19

Od 1.7.2021 je akceptován a uveden v praxi evropský Covid pas.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Itálie

🇮🇹 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 12:06 Informace k cestování Česká republika - Itálie

Na cestu do Itálie z ČR je potřeba splnit DVĚ podmínky: EU Certifikát (v digitální či papírové podobě - o provedeném testu, ukončeném očkování či o zotavení se po prodělaném onemocnění) - PLF formulář. Děti mladší 6 let nemusejí mít test. Před Vaší cestou doporučujeme vyplnit si informační dotazník MZV Itálie - viz kapitola 1 - www.esteri.it - pomůže zkontrolovat požadavky Vaší cesty a rovněž zde najdete požadavky pro cestování do Itálie např. transitem přes jiné země. Aktuálně platí zpřísnění pro cesty z UK, Velké Británie (test-karaténa 5 dní-test).

Pro dodatečné otázky a po pečlivém přečtení pokynů můžete volat Hotline MZV pro cestování č. 222 264 222.

 1. Pro přijíždějící ze zemí kategorie C, kam spadá i Česká republika je povolen vstup s EU Certifikátem (podrobnosti níže v kapitole 1). V případě certifikátu potvrzujícím negativní výsledek testu (48h) tento platí pro vstup a celý váš pobyt v Itálii.

 2. Cestující mají povinnost vyplnit digitální elektronický formulář (podrobnosti níže).

Pouze pokud nejste schopni prokázat se EU Certifikátem musíte se nahlásit se na místní zdravotnické zařízení ASL a nahlásit adresu vaší karantény. Jak najít “své” ASL: do google vyhledávače zadejte “ASL” a místo, kde jste se ubytovali (ve velkých městech ulici). Na ASL se nehlásíte opakovaně (při změně míst a regionů).

Do 30. července platí, že pokud vyjedete z území Itálie, kde jste ubytováni, do zahraničí na dobu max. 24h a ne dále než 60 km od bydliště, při návratu do Itálie se nemusíte prokazovat testem (např. výlet z Itálie do Francie, či do Rakouska atp.). Pokud jedete vlastním autem a nezůstanete v zahraničí déle než 48h, nemusíte při návratu vyplňovat digitální formulář PLF nebo čestné prohlášení. Pokud ale vycestujete na stejnou dobu veřejným prostředkem, toto již neplatí a musíte splnit všechny podmínky pro vstup do Itálie.

V kapitole 5 naleznete podmínky návratu do ČR a způsob, jak si vyhledat testovací místa v Itálii. UPOZORNĚNÍ - doporučujeme se ujistit u dopravce, letecké společnosti, že splňujete podmínky pro návrat.

Výjimky pro cesty z pracovních a jiných nezbytných důvodů zůstaly zachovány (viz níže a odkaz www.esteri.it).

Od 4.7. zůstávají v tzv. bílé zóně všechny regiony. Guvernér regionu Sicílie dne 16/7 nařídil povinné testování pro osoby přijíždějící z Malty (Španělsko a Portugalsko).

Italské ministerstvo zdravotnictví nabádá k zachování opatrnosti kvůli šíření kovidové varianty Delta. Popisy opatření viz kapitola 3 Opatření.

Všem zájemcům o příjezd do Itálie doporučujeme konzultaci dotazníku na stránkách italského ministerstva zahraničí (www.esteri.it) - odkaz v kapitole Vstup a transit níže.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Irsko

🇮🇪 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

23.06.2021 / 10:08 Aktuální podmínky pro cestování do Irska

Až do 19.7.2021, kdy Irsko začne aplikovat jednotný digitální covidový certifikát, platí následující povinnosti: Všichni cestující přijíždějící do Irska mají povinnost prokázat se negativním PCR testem, ne starším 72 hod. Dále platí povinnost při vstupu do Irska vyplnit online formulář COVID-19 Passenger Locator Form (odkaz zde) a nutnost podrobit se 14-ti denní karanténě v místě uvedeném ve formuláři. Po vyplnění a odeslání formuláře obdržíte email, který je třeba předložit na hranicích při vstupu do Irska. Karanténu je možno zkrátit negativním testem provedeným na území Irska, a to nejdříve 5 dní po příjezdu, karanténa trvá až do obdržení negativního výsledku. Nově budou tyto popříjezdové testy poskytovány zdarma (www.gov.ie/test). Z povinnosti předložit negativní PCR test jsou vyňaty děti do 6 let (včetně). Do 19.7.2021 Irsko neuplatňuje žádné výjimky z karanténních pravidel pro očkované osoby, ani pro osoby, které onemocnění Covid-19 prodělaly.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Island

🇮🇸 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

15.06.2021 / 16:52 Podmínky vstupu na území Islandu v důsledku epidemie COVID-19

Od 19. 2. 2021 jsou všichni cestující povinni předložit při odletu a po příletu na Island negativní PCR-test a při příletu do země absolvovat další PCR-test, na který naváže 5-6 denní karanténa. Ukončení karantény je vázáno na negativní výsledek druhého PCR- testu. S platností od 1. 4. musí všichni cestující přijíždějící ze zemí s vysokým výskytem nákazy podstoupit karanténu mezi dvěma povinnými testy v karanténním zařízení. Od 1. 4. se testu po vstupu do země musí podrobit také osoby s potvrzením o prodělání infekce či osoby očkované. Povinnost podstoupit test se od 1.4. vztahuje rovněž na děti narozené v roce 2005 a později.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Izrael

🇮🇱 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

14.07.2021 / 12:59 Cestování mezi státem Izrael a Českou republikou v souvislosti s šířením koronaviru ve světě

Níže naleznete informace týkající se cestování a přechodu hranic mezi Izraelem a Českou republikou a možností cestování mezi ČR a Izraelem. Upozorňujeme, že pravidla vstupu na území států se mohou lišit od požadavků leteckých společností na přepravu.

Nové telefonní číslo Informačního centra MZV ČR pro cesty do zahraničí je +420 222 264 222.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Litva

🇱🇻 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

16.07.2021 / 13:06 AKTUALIZOVÁNO! Vycestování z České republiky a vstup do Litevské republiky

Od 16.7. 2021 platí pro vstup do Litevské republiky z ČR opět nová pravidla.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Lotyšsko

🇱🇹 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

15.07.2021 / 13:59 Cestování do Lotyšska - aktuální informace o zavedených opatřeních

S platností od 19. 6. 2021 došlo k dalšímu usnadnění cestování občanů ČR do Lotyšské republiky. Tato změna je výsledkem dlouhodobého snižování výskytu nemoci covid-19 na území ČR.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Lucembursko

🇱🇺 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

10.07.2021 / 16:00 Aktuální podmínky cestování

V návaznosti na rozhodnutí vlády CZ níže naleznete aktuální informace týkající se možností cestování z/do LU a z/do CZ.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Maďarsko

🇭🇺 Stupeň 1: zákaz vstupu turistům, platí také následující stupně 2 až 5.

14.07.2021 / 10:23 Maďarsko: aktuální informace o opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru (COVID-19)

Maďarsko od 23. června otevřelo své hranice. Nadále platí zákaz vstupu cizinců, až na výjimky, pro cestující z Ukrajiny nebo letecky. Od 3. července je vstup do hotelů, restaurací a lázní bez omezení.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Malta

🇲🇹 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

16.07.2021 / 12:12 Informace k cestování - Česká republika a Malta

UPOZORNĚNÍ: Od středy 14. července 2021 (od 00:01 hod.) mohou na Maltu cestovat pouze osoby s očkovacím certifikátem ( z Malty, EU nebo VB), prokazujícím ukončení očkování a uplynutí nejméně 14 dní od poslední dávky. Od tohoto data jsou rovněž uzavřeny jazykové školy.

POZOR ZMĚNA: MT nově vpustí i osoby, které se prokáží PCR testem, ty ale musí podstoupit 14-denní karanténu. Karanténa bude povinná v hotelech určených autoritami a na vlastní náklady.

Osoby, které nemohou podstoupit očkování ze zdravotních důvodů musí mít test PCR do 72h.

Děti a mládež: do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení, tj. bez testů, od 5-11 let musí mít PCR test do 72h, od 12 let a více musí mít očkovací certifikát.

Nově: Sicílie od 16/7 požaduje po cestujících z Malty test PCR.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Monako

🇲🇨 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

24.06.2021 / 10:16 Aktuální informace k cestování do Monaka - COVID-19

VSTUP NA ÚZEMÍ MONAKA A TRANZIT

Při vstupu na území je nutné předložit negativní test na COVID-19 - toto opatření platí pro všechny osoby od 11let.

Přesné informace o aktuálním vývoji situace v Monaku jsou zveřejněny na oficiálních webových stránkách.

DOPRAVA

Doprava se vrací do normálu.

Stále platí povinnost nosit roušku a dodržovat bezpečnou vzdálenost 1,50m mezi cestujícími.

OPATŘENÍ

Povinnost nošení roušky v dopravě, v uzavřených prostorech i na veřejnosti. Toto opatření se týká osob starších 11 let - chodců, motocyklistů i uživatelů koloběžek. Nikoli však automobilistů. Dodržování základních hygienických bariérových gest.

Pokud se osoba setká s nakaženým Covid-19 nebo onemocní Covid-19, tak je třeba striktně dodržovat základní hygienická bariérová gesta a navštívit nejbližšího všeobecného lékaře či pohotovost. Lékař rozhodne o předepsání testu na Covid-19 a případného typu izolace nemocného (domácí izolace, hotel či hospitalizace) a uvědomí státní hygienické autority.

Odběrová místa k absolvování testu na COVID-19 najdete <a href=“https://covid19.mc/covid-19-informations-gouvernement-princier/tout-sur-les-tests-di

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Německo

🇩🇪 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

30.06.2021 / 15:49 Pravidla pro vstup do Německa z ČR s ohledem na opatření přijatá vůči SARS-CoV-2

S platností od 6.6.2021 od 0:00 hod. se Česká republika nenachází na německém seznamu rizikových zemí. Pro cesty do Německa tak již není nutné splnit podmínku testu, karantény nebo registrace s výjimkou letecké přepravy.

Pozor: Nadále platí pro všechny cestující, kteří do Německa přilétají např. z pražského letiště nebo jakékoliv jiné (i nerizikové) země povinnost předložit potvrzení o testu nebo očkování nebo prodělané infekci SARS-CoV-2.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Nizozemsko

🇳🇱 🇧🇶 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 16:03 Nizozemsko – informace k cestování v souvislosti s pandemií COVID-19 (aktualizováno k 16.7.2021)

 1. Vstup na území Nizozemska a tranzit
 2. Doprava
 3. Opatření v Nizozemsku
 4. Odkazy na místní instituce
 5. Návrat do České republiky

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Norsko

🇳🇴 Stupeň 1: zákaz vstupu turistům, platí také následující stupně 2 až 5.

15.06.2021 / 11:57 Podmínky vstupu na území Norska v důsledku epidemie COVID-19

Norská vláda s platností od 29. 1. 2021 zakázala vstup do země cizincům bez bydliště na území Norska. Osoby, které mají za zákazu výjimku, a přijíždějící z tzv. červené země jsou povinny se prokázat na hranicích negativním testem na covid-19, ne starším než 24h. Dále jsou povinny na hranici předložit potvrzení o provedení registrace před příjezdem do země a na hranici absolvovat bezplatný test na covid-19. Následuje povinná desetidenní karanténa. Od 21. 5. 2021 byl rozšířen způsob, jakým cizinci dlouhodobě či přechodně pobývající v Norsku mohou své právo návratu do země prokázat.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Polsko

🇵🇱 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 13:55 COVID19 - situace v oblasti vycestování z ČR, vstupu na území Polska a restrikcích v pohybu na území

Aktuální informace o vycestování z ČR, vstupu a pohybu na území Polska a souvisejících karanténních opatřeních.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Portugalsko

🇵🇹 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

14.07.2021 / 16:17 Aktuální informace k cestování českých občanů do Portugalska v souvislosti se šířením koronaviru

Níže naleznete informace o aktuálních podmínkách pro cesty českých občanů do Portugalska

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Rakousko

🇦🇹 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

07.07.2021 / 15:36 Cestování mezi ČR a Rakouskem

Při vstupu z ČR do Rakouska musí obyvatelé ČR disponovat dokumentem o bezinfekčnosti v předepsané podobě, a to buď dokumentem o očkování, nebo dokumentem o uzdravení z onemocnění covid-19 nebo dokumentem o negativním testu na covid-19 (tzv. princip “3G”). Pokud disponují jedním z těchto dokumentů, nemusí vyplňovat před vstupem do Rakouska online registrační formulář. Podmínkou uplatnění těchto pravidel je, že cestující dlouhodobě pobývá v ČR nebo v jiné nízkorizikové zemi a v posledních 10 dnech nepobýval v žádné rizikové zemi.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Řecko

🇬🇷 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

15.07.2021 / 14:59 Řecko – cestování z/do ČR v souvislosti s Covid-19

Informace o podmínkách pro vstup na území Řecka, možnostech dopravního spojení a mimořádných opatřeních, jakož i o návratu do ČR.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Rumunsko

🇷🇴 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 08:36 Informace ke vstupu a pobytu v Rumunsku v souvislosti s COVID-19

Rumunská Národní rada pro krizové situace ustanovila svým Rozhodnutí č. 28 ze dne 14. 05. 2021 vlastní cestovatelský semafor zemí dle míry rizika nákazy.

Česká republika byla zařazena na zelený seznam zemí s nejnižší mírou rizika nákazy onemocnění Covid-19. Přijíždějící z ČR mohou neomezeně cestovat do Rumunska a nemusí předkládat pro vstup do země žádný doklad (žádná karanténní opatření). Jedinou povinností je vyplnit příjezdový formulář.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Rusko

🇷🇺 Stupeň 1: zákaz vstupu turistům, platí také následující stupně 2 až 5.

01.06.2021 / 14:41 Změny v možnostech vycestování z České republiky do Ruska

ZÚ Moskva upozorňuje české občany na aktuální omezení v možnostech cestování mezi Českou republikou a Ruskou federací.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Slovensko

🇸🇰 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 16:17 Cestování na Slovensko: Od 9.7.2021 je povinná karanténa. Výjimku mají plně očkované osoby (výjimka pro osoby po první dávce vakcíny končí 19.7.2021 v 6 hodin ráno).

Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky je povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica) a doklad o očkování (do 19.7.2021 6:00 lze cestovat ihned po první dávce očkování). Neočkované osoby musí až na výjimky do izolace. Děti mladší 18 let se řídí režimem rodičů. Úplná výjimka z povinnosti registrace a očkování platí i nadále pro tranzit a řidiče nákladní dopravy.
Přeshraničním pracovníkům stačí mít kromě registrace negativní PCR test ne starší 7 dnů (tato výjimka platí pouze do 31.8.2021). Pro cesty na pohřeb stačí kromě registrace negativní PCR test ne starší 72 hodin.

Na Slovensku platí mimořádná situace, epidemiologická opatření v jednotlivých okresech upravuje systém COVID-automat.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Slovinsko

🇸🇮 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

15.07.2021 / 10:07 COVID-19: Aktualizované souhrnné informace pro cestující

NOVINKA: Tranzit přes Slovinsko je možný i po 15. 7. 2021 bez překládání potvrzení o negativním výsledku testu / prodělání COVID-19 / očkování, pokud osoba opustí Slovinsko nejpozději do 12 hodin od vstupu do země.

Výjimka platí rovněž pro pracovníky vyslané zaměstnavatelem k výkonu činnosti v oblasti mezinárodní dopravy disponující příslušným osvědčením.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Spojené Arabské Emiráty

🇦🇪 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

12.07.2021 / 11:46 Aktualizace informací k cestování do Spojených arabských emirátů

Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí zde uvádí nedůležitější aktuální opatření zavedená ve Spojených arabských emirátech

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Spojené Království

🇬🇧 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

16.07.2021 / 17:14 Aktuální podmínky pro cestování do Spojeného království

Všichni cestující do Anglie ze zahraničí musí od 15.2. k již požadovaným předletovým testům absolvovat navíc další COVID-19 testy ve 2. a 8. dni karantény. Testy je nutné rezervovat JIŽ PŘED CESTOU DO UK online na portálu. Od 19. 7. již nebudou muset do karantény a absolvovat test 8. dne cestující, kterým uplynulo od kompletního očkování v rámci britského očkovacího programu (NHs) alespoň 14 dní, nepobývali posledních 10 dní v zemi na červeném seznamu a také děti mladší 18 let a osoby účastnící se britských klinických studií vakcín.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Srbsko

🇷🇸 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

15.07.2021 / 15:23 Informace k cestování do a ze Srbska

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19. Od 21. června 2021 je Srbsko na seznamu tzv. “zelených zemí”.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Španělsko

🇪🇸 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

16.07.2021 / 12:34 Aktuální podmínky vstupu a pobytu na území Španělska

Do 00:00 hod. dne 19.7.2021 je ČR španělskými úřady zařazena na seznam zemí s vysokým rizikem nákazy. Všechny osoby přijíždějící do Španělska letadlem či po moři včetně těch tranzitujících musí vyplnit online formulář a obdržet příslušný QR kód. Kromě kódu je nutné předložit jedno z následujících potvrzení: potvrzení o dokončeném očkování, potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 nebo potvrzení o negativním výsledku PCR/TMA/antigenního testu. TOTO POTVRZENÍ NEBUDE PRO VSTUP DO ŠPANĚLSKA OD 00:00 HOD. DNE 19.7.2021 NUTNÉ, NICMÉNĚ LETECKÉ SPOLEČNOSTI JE MOHOU JEŠTĚ PÁR DNÍ VYŽADOVAT! Osoby mladší 12 let nemusí obecně předkládat žádné z uvedených potvrzení, nicméně QR kód ano. Seznam rizikových zemí je aktualizován každý týden. Doporučujeme také sledovat webové stránky jednotlivých španělských autonomních oblastí, kde naleznete aktualizované souhrnné informace k platným sanitárním podmínkám a opatřením v nich.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Švédsko

🇸🇪 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

09.07.2021 / 12:42 Omezení cestování v souvislosti s šířením COVID-19

Velvyslanectví ČR ve Stockholmu doporučuje občanům sledovat aktuální informace na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věci ČR a Ministerstva vnitra ČR.

Při cestách do Švédska najdete aktuální informace na stránkách Krisinformation .

Při cestách ze Švédska do ČR najdete aktuální informace o vstupu do ČR na stránkách Ministerstva zahraničních věci ČR a na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Švýcarsko

🇨🇭 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

25.06.2021 / 10:48 Pravidla pro cesty do Švýcarska a Lichtenštejnska platná do 25. června 2021 do 23:59:59 hod.

Cestující z České republiky nemusí při vstupu na švýcarské a lichtenštejnské území předkládat negativní výsledek PCR testu ani nastoupit 10denní karanténu či předložit doklad o plnohodnotném očkování.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Tanzánie

🇹🇿 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

15.07.2021 / 18:00 Tanzanie, aktuální podmínky vstupu do země (15. 7. 2021)

Tanzanská vláda již déle rok (konkrétně od 29. 4. 2020) nezveřejňuje statistické údaje týkající se vývoje epidemie covid-19 v zemi. S ohledem na nedostupnost dat není možné situaci v zemi kvalifikovaně vyhodnotit. Od 4. 5. 2021 byla zavedena povinnost předložit RT-PCR test při příjezdu do země.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Thajsko

🇹🇭 Stupeň 2: lze cestovat, karanténa po vstupu, počítejte s obtížemi, včetně stupně 3.

02.07.2021 / 06:40 Cestování do Thajska

V Thajsku trvá nouzový stav. Cestovatelé z ČR musí po příletu absolvovat povinnou karanténu v hotelu na vlastní náklady v délce 14 dní (zvláštní výjimkou je tzv. Phuket Sandbox). Při pozitivním testu na covid-19 platí povinná hospitalizace na vlastní náklady či hrazená v rámci cestovního pojištění.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Tunisko

🇹🇳 Stupeň 3: lze cestovat, jsou vyžadovány testy jak po vstupu do zahraničí, tak po návratu, zahrnuje stupeň 4.

05.07.2021 / 12:37 Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor

Turecko

🇹🇷 Stupeň 4: test pouze při návratu do ČR anebo domácí karanténa po návratu, platí také stupeň 5.

01.07.2021 / 13:48 Aktuální informace k cestování do/z Turecka v souvislosti s koronavirem COVID 19

Ministerstvo zahraničních věcí před případnou cestou do zahraničí doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Zpět na Semafor


Semafor ostatní země

Aktuální cestovní semafor pro celý svět a další doporučení pro turismus zveřejňuje americká organizace CDC.gov: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/map-and-travel-notices.html

Úprava hodin zákaznického servisu

Vzhledem k omezenému počtu letů upravujeme také hodiny zákaznického servisu z nonstop režimu, na 7 - 22 každý den včetně víkendů a svátků. Děkujeme za pochopení.

Mám koupenou letenku. Co teď

V případě, že máte koupenou letenku, doporučujeme sledovat informace dopravce na webu společnosti. Letenku je většinou možné stornovat nebo změnit termín. Pravidla pro tyto změny se ale řídí pravidly letecké společnosti.

Každý dopravce má své vlastní postupy. V případě refundace Vašeho letu je potřeba nás vždy kontaktovat. Sdělíme Vám podmínky a domluvíme vrácení peněz.

Pokud je Váš let později než v následujícím týdnu, doporučujeme se stornováním počkat. Letecké společnosti lety ruší postupně, proto na Vašem letu ještě může dojít ke změně.

Upozorňujeme, že veškeré refundace musí být provedeny našimi agenty. V případě, že obdržíte jakékoli vyrozumění o částce, která Vám má být navrácena, je nutné nám ho zaslat, abychom i my mohli tyto peníze poslat na Váš bankovní účet.

Informace dopravců

Emirates

Není možná plná finanční kompenzace. Společnost nastavila program „KEEP YOUR TICKET“, kdy letenku je možné zrušit a využít ji na ten samý let v jiný termín. Platnost tohoto programu je jeden rok. Pokud pro Vás toto řešení není vyhovující, refundace podléhá standardním podmínkám letenky.

Qatar Airways

Není možná plná finanční komenzace. Dopravce nabízí možnost voucherů v hodnotě zakoupené letenky. Na základě tohoto voucheru je možnost zakoupit jakoukoli letenku od společnosti Qatar ve stejné nebo vyšší hodnotě.

Turkish Airlines

Řešení vždy individuálně, kontaktujte nás.

Iberia

Refundace možná prostřednictvím voucheru.

U ostatních společností není postup jednotný.

Jsem mimo Českou republiku

Dopravce zrušil můj zpáteční let

V případě, že Vás kontaktuje přímo dopravce o zrušení zpátečního letu, zeptejte se na alternativu. Pokud jste již na letišti, informujte se tam.

Nemáte-li prostředky k návratu

Nemáte-li prostředky k návratu, lety jsou plně obsazeny nebo žádné neletí, doporučujeme obrátit se na Ministerstvo zahraničních věcí www.mzv.cz – denně jsou odbavovány autobusy z rizikových oblastí a dozvíte se zde i nejnovější informace k letecké přepravě.

Tyto stránky sledujte i v případě, že Váš zpáteční let končí na některém zahraničním letišti.

Telefonní čísla krizových linek

Ministerstvo zahraničních věcí

Doporučení na cesty

V dopravních prostředcích chraňte sebe a ostatní cestující. Dbejte na dostatečnou hygienu rukou a chraňte si ústa rouškou nebo respirátorem. Minimalizujte kontakt s lidmi a pokud je to možné, dodržujte bezpečné vzdálenosti.

 1. Noste masku zakrývající nos a ústa, abyste pomohli chránit sebe i ostatní.
 2. Držte se 1.5 metru od ostatních, kteří s vámi nežijí.
 3. Vyhněte se davům.
 4. Vyvarujte se špatně větraných vnitřních prostor.
 5. Myjte si ruce často mýdlem a vodou. Pokud mýdlo a voda nejsou k dispozici, použijte dezinfekční prostředek na ruce.

Odkazy na weby

Více podrobnějších informací naleznete na těchto webech:

Za společnost WEB SHOP FLY Vám přejeme hlavně pevné zdraví v těchto těžkých dnech a věříme, že situaci společně ohleduplně zvládneme!Tagy

žádné tagy