Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Costa Daurada nabízí pláže i památky

Milujete moře, ale nechce se vám každý den válet na pláži? Rádi by jste poznali zajímavá místa? Pak se vypravte na dovolenou na španělské pobřeží Costa Daurada, které leží v jižní části Katalánska. Naleznete zde římskou a středověkou Tarragonu, která leží přímo u moře a řadu pamětihodností, které se nacházejí ve vnitrozemí. Překvapí vás úchvatná krajina s velmi rychle se měnícím rázem, kdy spatříte nijak zajímavou planinu, jež se mění v kopce a listnaté lesy.

Z památek zde můžete navštívit románský kostel sv. Michala. Líbit se vám bude centrum městečka, jež tvoří náměstí Major, jež je obklopené gotickými paláci. Pár kroků od náměstí stojí gotický kostel Panny Marie. 50 km od pobřeží stojí klášter založený r. 1153, jež se tyčí v předhůří Serra de Prades.

Vesnička Siurana de Prades má 21 stálých obyvatel. Jde o velmi oblíbené místo mezi horolezci. Siurana a pohoří Serra de Montsant se svými kolmými a mírně převislými stěnami jsou naprostým rájem pro lezce. Nejznámější osobou tohoto oboru je je Toni Arbones, pan lezec, jak se o něm pochvalně zmiňují mnozí čeští lezci, který tu provozuje mimo jiné i kemp.

Od moře je to pouhých 10 km do Reusu, kde se narodil architekt Antoni Gaudí, jehož velmi originální projekty jsou slavné nejen v Barceloně. Samotný Reus nabízí více než šedesát secesních staveb. Pro návštěvu vnitrozemí je rozhodně výhodné si půjčit automobil. Do Reusu jezdí místní autobusová linka.

Všechna letoviska na Costa Daurada mají vlastní informační centra, kde vám poskytnou různé prospekty, mapky i plánky. Dočtete se zde nejen o kulturních památkách, ale i kdy se pořádá jaká kulturní akce. Z Prahy se zde dostanete letecky. pořídíte za výhodné ceny. Do letovisek jezdí z letiště přímé autobusy.Tagy

žádné tagy

Kategorie