Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Karibik

Chorvatsko nemusíte navštěvovat jen v létě

Od: #flymeto   |   16. března 2016

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník Split, Zadar, Trogir, Šibenik nebo Rijeka. Orebič je malebné přístavní městečko ležící na tzv. Kapitánské riviéře v jihozápadní části 65 km dlouhého poloostrova Pelješac. Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plítvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Kvarner

Tento různorodý region vás po pouhých několika krocích povznese k oblakům. Vaše dovolená snů začíná na Kvarneru, populárni destinaci s tradicí dlouhou 150 let. Navštivte slunečné ostrovy a zavítejte do Opatije s jejími zelenými parky a dlouhou pobřežní promenádou.

Scenérie se zcela mění, když se ocitnete v lesnaté a hornaté oblasti Gorski kotar. Tyto „plíce Chorvatska“ jsou domovem orlů, vlků a medvědů. Vyznačují se blahotvorně čerstvým vzduchem, který prospívá alpinistům a cyklistům ze všech koutů světa. Přidejte se k nim!

Střední Chorvatsko

Vnitrozemské Chorvatsko je oázou klidu, kde mírné kopce skrývají staré lesy, vinohrady a řeky Sávu, Drávu a Muru, které skýtají osvěžení v letních vedrech.

Tento region, který se rozkládá na sever a severozápad od chorvatského hlavního města, skrývá řadu středověkých měst, jako jsou Koprivnica nebo Varaždín, venkovské zámky například Trakošćan, a lázně s termální vodou, které jsou ideální destinací, když potřebuje obnovit energii a životní elán.

Slavonie

Slavonie je oblast legend, jejíž mýty a tajemství se hrdě přenášejí z generace na generaci. Slavonci křečovitě udržují své tradice, jako jsou dožínky, lidové kroje a populární místní hudba.

Zároveň jsou pohostinnými hostiteli, kteří jsou vždy ochotní se přátelit nad skleničkou jednoho z četných kvalitních vín zrozených z místní úrodné půdy a při soustu některé z lokálních pálivých specialit, jako jsou guláš „čobanac“ nebo rybí paprikáš.

Nezapomeňte si zakoupit .

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie

#tipy