Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Dubrovnik (DBV)

Odlet

Cestující

2

Běžecké závody světa, kterých stojí za to se zúčastnit!
Naplňuje vás běhání natolik, že byste rádi vyzkoušeli i světové závody v zahraničí a spojili je i s cestováním? Běh v lákavých, extrémních podmínkách (pouště nebo polární oblasti) může být příjemnou změnou a možností načerpat nové zkušenosti a motivaci. Vyberte si z 10 tipů na běžecké závody! Fire and Ice Ultra na Islandu (29.8.-3.9.2016) Vzdálenost: 250 km Extrémní závody na Islandu na dlouhou vzdálenost získávají v poslední době na popularitě. Organizátoři zkombinovali a napodobili prostředí a podmínky písečných dun Sahary, ledovců Antarktidy, údolí i řeky Evropy a Ameriky, zároveň se můžete kochat jedinečnými výhledy a vulkány Islandu.
Číst více..

Chorvatsko – moře blíž, než by se zdálo

Od: #flymeto   |   22. července 2019

Krajina, která láká na čisté moře, oblázkové pláže a nádhernou přírodu. Destinace, kterou milujete nebo ne. Většina turistů z Čech jezdí do Chorvatska autem nebo autobusem. Ale co takto to zkusit někdy taky letecky? Mnohé nízkonákladové společnosti létají do letovisk jako Zadar, Split, Dubrovník, Záhřeb. Letenky např. do Zadaru pořídíte za ceny i pod 1000 korun.

A proč do Chorvatska

Stále je to destinace, která je oblíbená svou dostupností, a to nejen co se vzdálenosti týká, ale i ceny a jazyka. Domluvíte se zde i bez znalosti některého ze zahraničních jazyků. Ale asi největším lákadlem je samotné průzračné moře a kopec nádherných pláži. Narazíte zde i na skryté plážičky, kde si můžete ukrást trochu moře jenom pro sebe. Pokud vás nebaví ležet jenom na pláži, vydejte se objevovat všechny krásy Jadranu.

Městská turistika

Za návštěvu určitě stojí nádherné město Trogir. Je to staré původní historické město, které nabízí spoustu uzoučkých uliček, v kterých se rádi ztratíte a zapomenete na okolní svět. Naleznete zde i mnoho malých okének s dřevěnými okenicemi připomínající Benátky. V Trogiru se nezapomeňte zastavit i v zdejším přístavu a na trhu, kde nakoupíte něco dobrého pod zub.

Dubrovník je město s mohutnými hradbami z 10. století, můžete si zde prohlídnout exponáty v námořním muzeu, obdivovat historické stavby jako Knížecí palác, Dominikánský klášter, palác Sponza. Anebo se vydejte odtud na výlet lodí na blízky ostrov Lokrum. Nachází se zde starý opuštěný chrám, který dýchá starověkou atmosférou a zvláštním kouzlem. Je postaven v tiché tajemné zahradě, ve které jsou pohozeny kusy staveb a náhrobků.

Ve Splitu naleznete stopy římských předků, kteří zanechali po sobě krásny Diokleciánův palác. Je to rozlehlý komplex se spoustu věžiček, oken, chodeb, uliček a předmětem nadšeného obdivu statisíců návštěvníků. Patří mezi nejcennější památky UNESCO a jeho unikátní sklepení nemá ve světe srovnání a ani konkurenci.

Vyrazte do vnitrozemí

Mezi nejznámější místa patří Národní park Plitvická jezera, které jsou už navždy spjaté s filme Poklad na Stříbrném jezeře. Tento nejznámější chorvatský národní park je domovem medvědů, lišek, srn. No největším lákadlem jsou průzračné krasová jezera, vodopády a jeskyně.

Pokud dáváte přednost horám, vaší destinací by měl bát národní park Risnjak. Toto vápencové a dolomitové pohoří s krasovými útvary poskytuje domov mnoho zvířatům, včetně chráněného rysa.

Něco pod zub

Středomořská tradice je cítit v každém jídle, které zde ochutnáte. Chorvati jsou mistři v přípravě cevabčiči či ražniči. Ochutnat byste měli sušenou šunku pršut nebo nakládané olivy. Také se můžete těšit na pestrou nabídku ryb a mořských plodů. A to všechno nezapomeňte zapít skvělým vínem nebo místním alkoholem rakija.

Pro nadšence seriálu Hra o trůny

Asi to nebude novinka pro milovníky, že právě v Chorvatsku se natáčela část tohoto kultovního seriálu. Režisér si do svého filmového hledáčku zvolil nádherný Dubrovník, který zapadl do celé koncepce seriálu. A pro všechny skalní nadšence je návštěva Dubrovníku povinná zastávka na dovolené v Chorvatsku.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie