Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Dubrovnik (DBV)

Ostrov Samaná
Relaxujte na jedné z nejhezčích pláží na ostrově Samaná
Střední Amerika a Karibik · Dominikánská Republika
30. března 2021 3 min čtení
Číst více..

Chorvatsko - moře blíž, než by se zdálo

Krajina, která láká na čisté moře, oblázkové pláže a nádhernou přírodu. Destinace, kterou milujete nebo ne. Většina turistů z Čech jezdí do Chorvatska autem, nebo autobusem. Ale co zkusit cestovat do Chorvatska letecky? Cesta se stane hned pohodlnější a rychlejší.

Chorvatsko je destinace, která je oblíbená svou dostupností, a to nejen co se vzdálenosti týká, ale i ceny a jazyka. Domluvíte se zde i bez znalosti některého ze zahraničních jazyků. Asi největším lákadlem je samotné průzračné moře a kopec nádherných pláží. Narazíte zde i na skryté plážičky, kde si můžete ukrást trochu moře jenom pro sebe. Pokud vás nebaví ležet jenom na pláži, vydejte se objevovat všechny krásy Jadranu.

Můžeme doporučit ideální nejlepší letenku do Splitu ještě před hlavní sezónou s krásným ubytováním v resortu Rooms and Apartments Djanovic přímo ve Splitu.

Dubrovnik - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Chorvatsko - moře blíž, než by se zdálo
Flymeto - Chorvatsko - moře blíž, než by se zdálo
Flymeto - Chorvatsko - moře blíž, než by se zdálo
Flymeto - Chorvatsko - moře blíž, než by se zdálo
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Tvořte svoje itineráře Pohodlné hledání Sdílejte nabídky s přáteli

Městská turistika

Za návštěvu určitě stojí nádherné město Trogir. Je to staré původní historické město, které nabízí spoustu uzoučkých uliček, ve kterých se rádi ztratíte a zapomenete na okolní svět. Naleznete zde i mnoho malých okének s dřevěnými okenicemi připomínající Benátky. V Trogiru se nezapomeňte zastavit i ve zdejším přístavu a na trhu, kde nakoupíte něco dobrého na zub.

Dubrovník je město s mohutnými hradbami z 10. století, můžete si zde prohlídnout exponáty v námořním muzeu, obdivovat historické stavby jako Knížecí palác, Dominikánský klášter, palác Sponza. Anebo se vydejte odtud na výlet lodí na blízky ostrov Lokrum. Nachází se zde starý opuštěný chrám, který dýchá starověkou atmosférou a zvláštním kouzlem. Je postaven v tiché tajemné zahradě, ve které jsou pohozeny kusy staveb a náhrobků.

Ve Splitu naleznete stopy římských předků, kteří zanechali po sobě krásny Diokleciánův palác. Je to rozlehlý komplex se spoustu věžiček, oken, chodeb, uliček a předmět nadšeného obdivu statisíců návštěvníků. Patří mezi nejcennější památky UNESCO a jeho unikátní sklepení nemá ve světe srovnání a ani konkurenci.

Vydejte se do vnitrozemí

Mezi nejznámější místa patří Národní park Plitvická jezera, který je už navždy spjatý s filmem Poklad na Stříbrném jezeře. Tento nejznámější chorvatský národní park je domovem medvědů, lišek a srn. No největším lákadlem jsou průzračná krasová jezera, vodopády a jeskyně.

Pokud dáváte přednost horám, vaší destinací by měl být národní park Risnjak. Toto vápencové a dolomitové pohoří s krasovými útvary poskytuje domov mnohým zvířatům, včetně chráněného rysa.

Něco na zub

Středomořská tradice je cítit v každém jídle, které zde ochutnáte. Chorvati jsou mistři v přípravě cevabčiči či ražniči. Ochutnat byste měli sušenou šunku pršut nebo nakládané olivy. Také se můžete těšit na pestrou nabídku ryb a mořských plodů. A to všechno nezapomeňte zapít skvělým vínem nebo místním alkoholem rakija.

Pro nadšence seriálu Hra o trůny

Asi to nebude novinka pro milovníky, že právě v Chorvatsku se natáčela část tohoto kultovního seriálu. Režisér si do svého filmového hledáčku zvolil nádherný Dubrovník, který zapadl do celé koncepce seriálu. A pro všechny skalní nadšence je návštěva Dubrovníku povinná zastávka na dovolené v Chorvatsku.

Často kladené dotazy o dovolené u moře v Chorvatsku

Kde koupit letenky do Chorvatska?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našem online vyhledávači.

Koupit letenky z Prahy do Chorvatska na všechna dostupná letiště lze u nás.

Jak dlouho trvá let do Chorvatska?

Doba letu z Prahy do Chorvatska = 1,5 hodiny Vzdálenost z Prahy = 757,6 km.

Platí nějaká cestovní omezení do Chorvatska?

Negativní RT - PCR test ne starší 48 hodin,nebo rychlý antigenní test na SARS-CoV-2, který je zveřejněn na Společné listině rychlých antigenních testů, které mezi sebou uznávají členské státy EU, ne starší 48 hodin, vydaný lékařským zařízením nebo akreditovanou laboratoří a podepsaný lékařem, s tím že výsledek testu musí viditelně uvádět výrobce testu,nebo komerční název testu.

Potvrzení o očkování proti nemoci COVID-19 pro osoby, u kterých uplynulo 14 dní od očkování druhou dávkou, nebo od očkování první dávkou pokud se jedná o vakcínu, která se podává v jedné dóze.

Populární kombinace letů do ChorvatskaSouvisející články

Kategorie